Magyarország a legvallásosabb európai országok egyike, ám templomba nagyon kevesen járnak itthon – derül ki az Ipsos Religion 2023 című felmérésének eredményeiből.
Eszerint a magyarok 62 százaléka vallja magát vallásosnak, a vizsgált európai országok közül csak Olaszországban (70%) és Lengyelországban (76%) magasabb ez az érték, míg a teljes lista élén India végzett 99 százalékkal.
A rendszeresen templomba járó magyarok aránya ehhez képest jóval alacsonyabb, csupán a megkérdezettek 11 százaléka. Az olaszoknál 23%, a lengyeleknél 38%, a legmagasabb értékkel rendelkező indiaiaknál ez 71%.
A felmérésből kiderült, hogy a megkérdezett magyarok 34 százaléka hisz a mennyország, 26 százaléka a pokol, 27 százaléka az ördög létezésében. A természetfeletti lények (angyalok, démonok, szellemek stb.) létezésében ennél többen hisznek itthon: 36 százalék.
A vallásosság tekintetében toleránsak a magyarok, a megkérdezettek 72 százaléka mondta azt, hogy teljesen elfogadja a más vallású embereket a környezetében.
A kutatásban 26 ország állampolgárait kérdezték meg, és összesen 19 731 ember válaszait jegyezték fel január 20. és február 3. között. A részletes eredményeket ezen a linken lehet megnézni.
Korábban írtuk
Minorita, Miskolc. Ott volt Csöbör Katalin és dr. Kiss János, Veres Pál meg a helyi papok
Átadták a felújított Minorita templomot Miskolcon
Miskolc ékessége
A plébániatemplom felújítására több mint 870 millió forint kormányzati támogatást kapott az egyházközség, amelyet négy év alatt először kívülről, majd részlegesen belülről is renováltak. A templom teljesen új toronysisakokat kapott, és megújult mivoltában jelenleg Miskolc egyik legszebb épülete. Az ünnepi szentmise végén köszöntő beszédet mondott Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár. Az építkezés részleteiről pedig Kormos Gyula építész beszélt, amelyhez restaurátorok segítségét is igénybe vették. (Erre később még visszatérünk.) Megjelent Csöbör Katalin és dr. Kiss János országgyűlési képviselők, Veres Pál Miskolc polgármestere, a helyi minoriták és a miskolci katolikus és református gyülekezetek lelkipásztorai és papjai.
Vannak kérdések, amelyekre ciki nemmel válaszolni, főleg, ha a választ valaki fel is jegyzi. Pédául a „Szereti-e a feleségét?” kérdésre is a legtöbb férfi igennel felel, mégis egyre kisebb a társadalomban azon férfiak aránya, akik pár év házasság után nem válnak el szeretett (?) hitvesüktől.
Dikk, játszuk szentnek magunkat.
Einstein is vallásosnak mondta magát, amikor feleségül vette a rokonát
„Einsteinnek 1912 óta volt viszonya Elsával, de közös gyerekük soha nem született, együtt nevelték viszont Elsa előző házasságából született két gyerekét. A nő egészen más személyiség volt, mint Mileva, nem voltak tudományos ambíciói, szeretett otthon tenni-venni, hagyományos sváb ételeket főzni, és a gyerekkor biztonságát jelentette a sokszor teljesen szétszórt, etetésre és zsebpénzre szoruló zseninek.
Elsa folyamatos segítsége volt otthon és az utazásaik során is, és praktikusan megoldott minden olyan földhözragadt problémát, amivel a férje nem akart foglalkozni. Tette ezt úgy, hogy Einstein többször is megcsalta, többek között mostohalánya barátnőjével, Ethel Michanowskival. A család ennek ellenére egyben maradt, és 1933-ban végleg Amerikába, Princetonba költöztek. Elsa ott halt meg 1936-ban súlyos szív- és veseproblémák következtében, Einstein pedig összetört özvegyként gyászolta. Peter Bucky, a zseni barátja állítása szerint ekkor látta életében először sírni a tudóst. „
Emerson Esszék című könyv
„A világ várja a költőpapot, a kibékítőt, aki nem tréfál a színész Shekaspere-rel, sem nem vájkál a sírokban gyászoló Swedenborggal, hanem aki majdan egyaránt lelkesen lát, beszél és cselekszik. Mert a tudás ragyogóbbá teszi majd a verőfényt: az igazság szebb, mint az egyéni vonzalom, és a szeretet összefér a mindeneket átfogó bölcsességgel.”
A népszámlálás vallásadatai mikor lesznek elérhetők?
A vallásokról bizony kiderül, hogy egymástól lopkodták a „tényeket”.
Az egyház hívek összessége, akik hitük szerint egy szervezett vallásközösséghez tartoznak, amely közösség arra alakult, hogy olyan meggyőződést valljon, olyan tételrendszert fogalmazzon meg, és kövessen, amelyet nem lehet igazolni.
Ez már a középkorban sem ment át az értelem vizsgáján.
A vallások olyanok mint a szentjánosbogarak, nagy sötétségre van szükségük, hogy világíthassanak. 🙂 😛
A Négy Alapszent avagy a Liverpooli Négyszentség: Szt.Pál, Szt.György, Szt.János, Szt.Ringo legyen veletek!