Civilekkel, a versenyszféra szereplőivel, a kormány tagjaival, önkormányzati vezetőkkel is egyeztettek az EP Költségvetési Ellenőrzési Bizottságának tagjai budapesti látogatásukon. Itt tartózkodásuk alatt számos problémáról szereztek tudomást, olyanokról, amelyeket a jogállamisági eljárás ellenére sem rendezett a magyar kormány.
A Költségvetési Ellenőrzési Bizottság felelős a jogállamisági eljárás betartatásáért, valamint mi vagyunk az egyetlen bizottság, amely az uniós költségvetésből kifizetett források demokratikus módját vizsgálhatja – mondta a Portfolio tudósítása szerint Monika Hohlmeier a szerdai budapesti, az EP-delegáció missziózáró sajtótájékoztatóján.
A lap emlékeztet rá, hogy Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságában már a múlt hónapban kibukott, hogy több német multinacionális vállalat is az Európai Bizottság és a szakbizottság elé vitte az Orbán Viktor vezette kormány törvénykezési gyakorlatát, mivel azok szerintük diszkriminatívak és versenykorlátozók. A testület ezért úgy döntött, hogy Monika Hohlmeier, a szakbizottság bajor keresztényszocialista elnökének vezetésével Budapesten feltáró vizsgálatot tartanak.
A sajtótájékoztatón Hohlmeier elég sok problémát felvázolt, ezek között említette:
- a magyar törvényhozás „nagyon kapkodó és gyors”, csak idén 95 költségvetésmódosítást hajtott végre az Orbán Viktor vezette kabinet, amelyekről nem tárgyaltak, nem egyeztettek nyilvánosan;
- a regionális és települési önkormányzatokat nem vonják be a fejlesztési tárgyalásokba;
- az ellenzéki vezetésű önkormányzatok hátrányt szenvednek;
- több multinacionális vállalat is panaszt tett, jelezve, hogy attól félnek, a diszkriminatív, érzésük szerint ellenük irányuló magyar törvények azt a célt szolgálják, hogy kiszorítsák őket Magyarországról;
- számos hiba és probléma derült ki az Állami Számvevőszék működésével kapcsolatban;
- egyes cégeket vegzálnak a hatóságok;
- a kormányzat egy kivételezett kört támogat.
„Minden alkalommal, amikor idejövök, mindig új dolgokat tanulok Magyarországról. Ez volt a nyolcadik utam Budapestre, és még mindig láttam olyan dolgokat, amelyek más uniós országokban nem történhetnek meg” – mondta Daniel Freund német zöldpárti képviselő. Szerinte fontos lenne, hogy a magyar fiatalokon segítsenek az uniós forrásokból, támogassák a legsebezhetőbb társadalmi rétegeket, napelemek kerüljenek az épületekre, de szerinte az fontos, hogy azt nem akarják, hogy „a miniszterelnök barátaihoz jussanak az uniós támogatások”.
Ugyan már ! Föntebb áll a farkas!
Monika Hohlmeier,
„A német néppárti politikus – aki egyébként Franz Josef Strauss néhai bajor miniszterelnök lánya – támogatásáról biztosította Manfred Webert, a néppárti frakció elnökét, aki arról beszélt, hogy hídépítőnek tartja magát. „Sajnálatos módon az a benyomásom, hogy ezt a hidat csak mi akarjuk építeni” – zárta nyilatkozatát Monika Hohlmeier.
Testvérlapunk, a 168 Óra e heti, csütörtökön megjelenő száma részletesen foglalkozik a Fidesz és az Európai Néppárt kapcsolatával.”
Ennyi elég is
Igaza van. Ursula von Legalja SMS-e átgondoltan lassú volt.
Ajjajjajj!
Mi lesz velünk , ha magyarországi mészkő, – mész ,mésztermék gyártása fölött 95%-ban nem egy osztrák és belga család fog rendelkezni? Termékeikért bármit kérhetnek.
Államosítani mindet! Aztán 1 forintért odaadni Pénztáros Lőrincnek! Esetleg rögtön Orbán Győzőnek! Utána mind nagyon ocsó lesz!
Vagy nem…
Minden a legolcsóbb lesz Magyarországon, ha az árnyékszék-kormány győz. Node minek egy parasztbudira kormány, mikor csak az országot (hazájukat???) szarozzák. 🙂
Súlyos problémát találtak a drogos, korrupt, usa-dollárrabszolga hordák. Nevezetesen:
– no migration,
– no gender,
– no war
Ráadásul megkifogásoltuk Ursula viselkedését egy EU-s, NATO országgal szembeni sunyítással és a Zelenszkíj otromba kirohanásával szemben.
Egyébként akinek ilyen „szövetségesei” vannak mint az usanatx-P