Avas fejlesztés. Majd a következő uniós fejlesztési ciklusban

Szopkó alpolgármester hozzátette, Miskolcnak minden adottsága megvan ahhoz, hogy 20 éven belül hazánk egyik legélhetőbb nagyvárosa legyen. Ennek egyik alapkritériuma a zöld környezet megőrzése, zöld fejlesztések megvalósítása. Szopkó Tibor hangsúlyozta annak fontosságát, hogy Miskolc bekerült a kiválasztott száz európai város közé, és ennek köszönhetően közvetlen uniós pluszforrások bevonásával felgyorsulhatnak a klímasemlegesség elérését célzó városi törekvések.

Az Avas, mint zöldterület köszöni szépen, jól van – hangsúlyozta a város főépítésze. Szunyogh László az Avassal kapcsolatos főépítészi stratégiáról szólt, hangsúlyozva: amikor valamilyen fejlesztésben gondolkodnak a városrész kapcsán, akkor sohasem a zöldterületek csökkentése a cél.

Úgy fogalmazott, egy „multifunkcionális heggyé” vált az Avas, ahol találkozik a művészet, a gasztronómia, a borkultúra, ugyanakkor a központi terület – a Horváth-tető és a kilátó – megközelíthetőségén lehet javítani. Ilyen irány lehet a Kálvária-domb és a pincesorok összekötése, de sokat javítana a helyzeten a tervezett kötélpálya megépítése is.

Ezek azonban már a következő uniós fejlesztési ciklus tervei. Miklós Viktor, a polgármesteri hivatal pályázati főosztályának vezetője elmondta, az előző ciklusnak az utolsó évébe léptünk. Az eredmények: átadták a Horváth-tetőt, megújult a Bortanya és a bormúzeum, az Avasi Kilátóban már szintén dolgoznak, és nemsokára átadják a munkaterületet a kilátó előtt épülő étteremnek. Illetve várhatóan még idén egészen a kilátóig felújíthatják a Mendikás utat.