Doctor Honoris Causa, díszdoktori címet adományozott a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara dékánjának, Prof. Dr. Csák Csillának a jogtudományok fejlődéséhez való hozzájárulásáért, valamint az egyetemek közötti tudományos kapcsolatok elmélyítése elismeréseként a Nagyváradi Egyetem.
A Doctor Honoris Causa címének ünnepélyes átadásán a címet előterjesztő Prof. Cristian Dumitru Mihes, a jogi kar dékánja méltatásában kifejtette: a címet két fontos indokkal ítélik oda, egyrészt a tudományos életben végzett tevékenység elismeréseként, másrészt azért az együttműködésért, amit a kitüntetett kutatásaival a tudományos közösségért végzett. Ez alapján javasolta a Nagyváradi Egyetem szenátusa a Doctor Honoris Causa cím adományozását Csák Csilla Gabriella egyetemi tanárnak, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara dékánjának, akinek szakmai munkáját méltónak találták erre az elismerésre.
Kiemelte: Prof. Dr. Csák Csilla impozáns számú monográfiát, cikket és tanulmányt publikált szakterületén több mint 236 címmel, hazai és elismert külföldi kiadóknál. A hallgatóknak tanított, magas tudományos és tudományos színvonalú kurzusok tükrözik a magánjog, különösen az agrárjog európai és nemzetközi kérdéseire való különös nyitottságát. Ez a téma nagyon átfogó, amely széles elemeket tartalmaz polgári jog, földjog, élelmiszerlánc-szabályozás és fogyasztóvédelmi jog, környezetvédelmi jog, uniós jog területén egyetlen közös célba integrálva jövőnk védelmét. Az agrárjoggal kapcsolatos kérdésekben való állandó részvétele elősegítette ennek a jogterületnek a fejlődését itthon és külföldön egyaránt. Következetes és megbecsült jogi tevékenységét számos címmel és kitüntetéssel a szakmai közösség is elismerte. Köztük 2017-ben, illetve 2022-ben megkapta az államelnöktől a jogtudomány területén alkalmazott innovatív oktatási módszerekért és tudományos kutatásokért járó legfontosabb kitüntetéseket: a Magyar Állami Érdemrend Lovagkeresztjét (2017), illetve a Magyar Állam Érdemkeresztjét (2022).
A nagyváradi jogi kar dékánja hangsúlyozta: Prof. Dr. Csák Csilla, a miskolci jogi kar dékánja szorgalmazta a partneri együttműködést, a tapasztalatcserét és a közös projekteket a Nagyváradi Egyetem Állam- és Jogtudományi Karával. Évek óta meghívott professzor a karon, tapasztalatait és tudását találkozókon és előadásokon keresztül kínálja Bachelor és LLM hallgatóknak.
hurrá. Most hova szarjak ?
Ha szükségét érzi, talán próbáljon egy wc-be.
Ha végzett, akkor pedig próbáljon meg gratulálni professzor asszonynak, higgye el nem kerül több fáradságba egy jókívánság és gratuláció leírása, mint az útszéli , suttyó mocskolódása. Tudja e mellett az sem hátrány, ha megpróbál más szakmai sikerének örülni, nem úgy leélni egy szánalmas életet, hogy csak irigykedik mindig mindenkire….
a jog mióta számít tudománynak? valahol az ezotériával van egy szinten
Justiciáné biztosan, Hx
Amióta a majomelmélet, a levitációja az állandó világapokalipszisnek. Ezt a tudósok bizonyítékokkal támasztották alá.
Fichte
Az emberi értelemnek az állati állapottól való kitüntető különbsége az, hogy szabadon tud gondolkozni.
A gondolkodás minden lehetséges tárgyának szabad kutatása, minden lehetséges irányban és kifelé a határtalanba: kétségkívül emberi jog. Senkinek sem szabad az ember választását, irányát, határait meghatározni, csak neki magának.
Az egyes lángész ugrásszerűen akar előrejutni. A tehetséges tevékenységnek azonban másban kell rejlenie: ti. az elméletben.
…csak az általánosan megismert jogot lehet jognak tekinteni.
… egy tudós alkalmasint szolgája az államnak, a fejedelem azonban nem…
Az állam feladata az, hogy előbb adja meg mindenkinek a magáét, juttasson előbb mindenkit a tulajdonához, és csak azután védelmezze azt meg…
Minden emberi törekvés célja az élet lehetővé tétele…
Igazságtalanság, hogy valaki a feleslegeset megvásárolhatja, miközben valamely embertársa a legszükségesebbet nélkülözi és meg nem szerezheti; a pénz, amivel valaki a feleslegeset veszi meg, az észállamban nem is az övé…
… a férfias bátorság az, hogy szilárdan szembenézünk a bajjal, szükség szerint szembenézünk vele, hidegen és bátran belehatolunk és felbontjuk alapelemeire. Ezzel a világos belátással leszünk rajta úrrá, és biztos kézzel foghatunk a baj leküzdéséhez.
… az önzést saját legmagasabb fejlődési foka pusztítja el…
… korunknak legfőbb alapvonása az, hogy benne az élet történelmivé és jelképessé vált, magának az életnek valóságával azonban alig találkozunk.
Tán a román kapcsolat?!