Skip to content

A gyógycipős csalássorozat után itt vannak a hallókészülékesek. (igaz ők már a bíróságon)

A gyógycipős csalássorozat után itt vannak a hallókészülékesek. (igaz ők már a bíróságon)

A vádlottak az ügyészség szerint különböző gazdasági társaságokat hoztak
létre és ezek keretében Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye szerte különböző
városokban telephelyeket működtetek annak érdekében, hogy
magánszemélyek adatait felhasználva hallókészülékek utáni ártámogatást
igényeljenek az államtól. Egyik módszerük az volt, hogy a vármegye –
jellemzően mélyszegénységgel érintett – kistelepülésein egy szűrőbusszal
megjelentek és a tényleges hallásvizsgálat elvégzése nélkül
magánszemélyek adatait szereztek meg. Másik elkövetési módjuk az volt,
hogy konkrét szakorvosi vizsgálaton részt vett személyek adatait tüntették
fel a vényeken – amelyről a velük szerződéses viszonyban álló szakorvosok
tudomással nem bírtak – és így igényeltek készülékeket, amelyek
jellemzően használhatatlan, kínai gyártásúak voltak. A vádlottak a központi
költségvetésnek több száz millió forintos kárt okoztak. -tájékoztatta az

eszakhirnok.com-ot a Miskolci Törvényszék szóvivőj dr. Majoros Tünde
sajtószóvivő.

A Miskolci Törvényszéken 17.B.8/2023. számon van folyamatban
büntetőeljárás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési
csalás bűntette és más bűncselekmények miatt négy vádlottal szemben. Az
ügyben a törvényszék 2023. május 26-án és június 7-én tartott előkészítő
ülést, illetve 2023. szeptember 25. és 27. napjaira tűzött tárgyalást.

Korábban írtuk

Rövidesen a börtönben fognak rendelni a magyar ortopéd orvosok…

Rövidesen a börtönben fognak rendelni a magyar ortopéd orvosok…

Újabb két orvost vettek őrizetbe a gyógycipős csalások ügyében

 

A nyomozók házkutatásokat is tartottak, ahol mintegy 50 millió forint vagyont foglaltak le a gyanúsítottaktól.

Újabb három gyanúsítottal bővült a gyógycipős csalások ügyében érintett személyek száma – közölte honlapján a rendőrség. Ezúttal egy kecskeméti és egy tolnai orvost, valamint egy ügyintézőt fogtak el, az ügynek így már 40 gyanúsítottja van, köztük 16 orvos.

Ahogy azt a hvg.hu is megírta, az ügy a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentésével kezdődött, amely alapján a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavaly novemberben indított büntetőeljárást. A gyanú szerint gyógyászati segédeszközöket gyártó cégek vezetői, és a velük kapcsolatban álló orvosok bűnszervezetben és üzletszerűen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalást, személyes adattal való visszaélést és hamis magánokirat-felhasználást követtek el.

A gyanú szerint a szakorvosok a betegfelhajtók által hozott páciensek számára a legnagyobb állami támogatású eszközöket írták fel attól függetlenül, hogy azoknak szükségük volt-e rájuk, vagy sem. Az eszközöket általában silány minőségben gyártották le, és adták át az érintetteknek, míg a támogatási összegeket a termékek után a cég visszaigényelte.

Ebben az ügyben sikerült most új gyanúsítottakat beazonosítani.

 

A körhöz tartozott egy kecskeméti orvos is, akit a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói most fogtak el, és akinek a közreműködésével az említett cég csaknem 150 millió forint állami támogatást igényelt vissza jogtalanul. Elfogtak egy szolnoki nőt is, aki a cég ügyintézője volt.

A rendőrök mindkét őrizetbe vett gyanúsítottnál különböző dokumentumokat, eszközöket és adathordozókat foglaltak le. A férfit különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, üzletszerűen, bűnsegédként elkövetett költségvetési csalással, míg a nőt különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, bűnsegédként elkövetett költségvetési csalással gyanúsítják.

A nyomozók elfogtak egy tolnai ortopéd orvost is, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy gyógyászati segédeszközök gyártásával foglalkozó szegedi cég megbízásából tavaly negyedév alatt 73 személynek írt fel jogosulatlanul olyan vényeket, amelyek gyógycipő vagy gerincortézis kiváltására szolgáltak.

A cipős ügynek már 40 gyanúsítottja van, közülük tizenhatan orvosok, tizenhárman cégvezetők, tizenegyen pedig alkalmazottak. Jelenleg hárman vannak bűnügyi őrizetben, tizennégyen letartóztatásban, kilencen pedig bűnügyi felügyelet alatt, további tizennégy személy szabadlábon védekezhet.



               

Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.



2 Comments

  1. Névtelen
    2023.06.11. 12:43

    Nekem meg ellopták a lakásból a fehér, drága gyógycipőmet, meg egy barna bőr problémás lábra vett cipőt, melynek a betétjét pénteken ragasztattam meg. Már a szombati porszívózáskor nem voltak meg, tudtam,hogy valami hiányzik az asztal alól. Ez a kísérete a miskolci elmeosztálynak, mindent elvesznek a lakásból.

  2. Névtelen
    2023.06.11. 13:04

    Megvannak a gyógycipők, formalinnel fertőtlenítőbe tettem őket. Hát nagyon megijedtem, mert születésem óta itt van a kísérete a megyének, nagyon sok mindent elloptak egyszerűen a lakásból. Ez nem paranoia, megszoktam már, hogy bármi eltűnhet, mint a Nyírősök által a Halál angyala könyvlappapír, amit fénymásoltam régen az ombudsmannak,hogy ezeket a szerepeket hajtották végre. Legalábbis később a Nyírőben rendezték be.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük