184 ponton bérelhetünk elektromos rollert Miskolcon
Hamarosan Miskolcon is lehet majd elektromos rollert bérelni. Egyelőre tesztüzemben, de elindul az a rollermegosztó szolgáltatás, amely a város számtalan pontján kínál bérlési és parkolási lehetőséget azoknak, akik ezt a közlekedési eszközt választják.
Miskolc MJV önkormányzata és a szolgáltatást biztosító cég (TIER) közösen dolgozta ki és határozta meg a működés keretfeltételeit, az üzemelési területet és a parkolóhelyek elhelyezkedését. Az üzemeltetési terület Miskolc belterületére terjed ki. A forgalmasabb pontokon már kialakították a szolgáltatás feltételeit, a többi helyen várhatóan a következő hetekben festik fel a parkolóhelyeket.
A járművek bérlése és használata egy okoseszközökre telepíthető alkalmazás segítségével lehetséges. A használat végén az eszközt csak a kijelölt mobilpontokon lehet elhelyezni. Miskolcon a rendszer 184 darab úgynevezett mikromobilitási pontot foglal magába, ezeket applikáció jelöli a felhasználók számára. A hálózat kialakítása még nem ért véget, ezért a szolgáltató várja a visszajelzéseket és a javaslatokat a rendszerrel kapcsolatosan.
A kialakításra kerülő mikromobilitási pontok helyszínei online térképen is bejelölésre kerültek:
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1Ow-4hXpU_loydtDODxr_St-EcUFi1sU&usp=sharing
A KRESZ szabályai az elektromos rollerekre is vonatkoznak, ezeket az eszközöket pedig elsődlegesen a kerékpárutakon javasolt használni. A kerékpáros forgalommal azonos módon, a Széchenyi utcában az ilyen eszközökkel való közlekedés a villamossíneken megengedett, a villamosközlekedés akadályoztatása nélkül. A rollerek sebessége 25 km/h-ra van korlátozva, forgalmasabb gyalogoszónába érve pedig automatikusan 10 km/h-ra lassítanak. Az elektromos rollerek hatótávolsága kb. 40 km, és vezeték nélküli telefontöltőt is kínálnak az utasuk számára. A 330 járműből álló flotta karbantartásáról a szolgáltató gondoskodik. A hibásan parkoló járműveket a felhasználók és a városlakók a support@tier.app és a miskolc@tier.app e-mail címen, vagy az applikációban található telefonszámon jelenthetik be.
A bevezetésre kerülő szolgáltatás árai országos viszonylatban Miskolcon a legalacsonyabbak. Az utasoknak 250 forintos feloldási díjjal, valamint 60 forintos percdíjjal kell számolniuk. Lehetőség lesz havi bérlet vásárlására is, amely biztosítja az ingyenes feloldást, az utasnak pedig csak a percdíjat kell ilyen esetben megfizetnie.
Miskolc MJV önkormányzata, a szolgáltatást biztosító TIER és az MVK Zrt. pedig egyeztetéseket folytat egy közös, MVK-TIER bérletkonstrukció bevezetéséről is.
A rollermegosztó szolgáltatás indulásától a többi közt azt is várják, hogy csökkenhet az egyéni gépkocsihasználat, amely napjainkban jelentős közúti terhelést és környezetszennyezést, valamint forgalmi dugókat és parkolási nehézségeket okoz. Továbbá, egy környezetbarátabb alternatívát kínál a városban való közlekedéshez.
valami gazdag hülyegyerekek új biznisze. még jó, hogy belevág(nak).
semmi nem fog tőle csökkenni, sőt, majd kerülgethetjük mindenhol. meg a sok kokeró majd rollelezni fog. LOLLER! 😀
És ezt melyik idióta baromnak „köszönhetjük”?
Gondolom a város nagytudású vezetőinek!
?
Ezek afféle pizzás ötletek?
Rollerezés közben két pofára zabálhatod a pizzát, míg neki nem mész a villamosnak.
Antigoné után szabadon:
Sok va, mi határtalan, de az emberi hülyeségnél semmi nem határtalanabb.
Buszpótló szolgáltatás. Ha már a buszközlekedést szétbaszták ezek a nemnormális megélhetésiek.
Ha nincs miért nincs, ha van miért van. …Cselédmentalitás.
Ha átbasznak valami hülyeséggel, csak dicsérd tovább a führert, véletlen se legyen kritikád. … Cselédmentalitás.
A tehetetlenség legmagasabb foka, hogy bármit csinálnak, annál jobb lenne, ha habozás nélkül az ellenkezőjét tennék.
kommunista városvezetés! tenyx vagy x éhező lyukói árva kisgyerekeket. Még az is jobb lenne annál amit műveltek jelenleg
Valaki szólhatna No Go zónákban élőknek is hogy a rollereket nem kidobták, nem lehet hazavinni, nem azé aki találta, fizetni kell érte nem ingyen nem lehet használni.
nézheted, hogy mennyi marad a rollerekből 1 hét múlva! 😀
„Miskolc MJV önkormányzata és a szolgáltatást biztosító cég (TIER) közösen dolgozta ki és határozta meg a működés keretfeltételeit” – ettől tartottam. Ezekre a hülyékre rá fogunk baszni.
A kerékpármegosztó szolgáltatás is olyan jól működik Felső Majláthon a végállomáson, hogy abba szabad kerékpárt még nem láttam. Ha ennyire nagy igény van az ilyen szolgáltatásra akkor biztos sikeres lesz.
Na persze, ez nem is hungarikum, hanem egyenesen miskolcikum. A világon egyedülálló, hogy egy állomásos rendszer legyen, merthogy ennek az a lényege, hogy minél több helyen tudd felvenni, vagy letenni a bicót. Ez a hülyeség Demeter félnótás elődjének elmebeteg ötlete volt.
persze majd manyi néne a kettesből 80+-osan telóval kiváltott rollerrel fog zellerélt siklani a búzára, hülye gyerek.
Lesz dolga a Mentőnek és a hulla szállítónak,a sok hülye rolleres véget,akik vagy balesetet okoznak,vagy ők maguk pusztulnak.
Ki adja folyamatosan az ötleteket, kik teszik a a vezér elé?
gondolomx, bocs szopkó.
Ki az üzemeltető? Ki nyerte ezek javítását, feltölését, karbantartását? A város mennyivel szállt be ebbe az üzletbe? Kivel beszélték meg? Mert hogy a Miskolci adófizetőkkel nem az biztos.