Lengyelország valaha volt legnagyobb zöldmezős beruházása: 4,6 mrd dollárért chipgyárat épít az amerikai Intel Wroclawban, 2000 jól fizető állás jön létre. Lengyelország bekapcsolódik a nyugati hightech iparba, mint stabil NATO-szövetséges, és erős atlanti elkötelezettségű, biztonságos befektetési célország ilyen kritikus infrastrukturális területen is, mint a chipgyártás, és ez további kapcsolt befektetéseket hozhat, egy óriási reklám a lengyelországi befektetéseknek, ez biztonságos, barátságos hely, gyertek. Szimbolikus jelentőségű aktus, abban is, hogy ki a befektető, amerikaiak, és abban is, hogy milyen területen. A lengyelek meg nem akarnak fröccsöntött gumikacsákat gyártani éhbérért, annál már sokkal fejlettebbek. És nem hülyék. Keleten nincs semmi, ott a Szörny van.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Orbánék 10 ezer filippínó munkást hoznának Magyarországra: 200 ezer forintos keresetet ígérnek nekik
https://korkep.sk/wp-content/uploads/2021/09/001-ul%C3%A1nus2-e1632465772129.jpg
Mint ahogy Amerika az (USA) partnere az Európai Unió egésze és Ausztrália és nagy támogatója Ukrajnának mindösszesen így egészében a nyugati világrend a másik oldal Oroszország a „Nagy USSR” pertnere Kínának, Afrikának, Dél Amerikának, Iránnak, Indiának, Arab Emírségeknek és nagy támogatója Belorussziának ez pedig a másik egészében a keleti világrend. Vagyis 2 pólusossá vált a világ a nyugati és keleti pólusra. Ki – ki pedig saját érdekeik mentén alakítják a dolgaikat. A nyugati világban Európai viszonylatba nézve a dolgokat az eddigi Nagy – Britannia – Franciaország – Németország mellé mint nagyhatalom felsorakozik Lengyelország plusz egy új tengely a B9 (Bukeresti Kilencek csoport) / Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország (a baltikum) valamint Csehország, Szlovákia, Magyarország továbbá a balkán : Románia, Bulgária. / B9 csoport pedig nagyban támogatja Ukrajnát. (Titkoltan de akár kimondva vagy kimondatlanul de Ukrajnát a háború után tényezővé akarják tenni akivel számolni kell mint létező katonai nagyhatalom. Továbbá a G7 vezető országok is mint nagy gazdasági szervezet és támogató is. A keleti világban pedig Kína – Oroszország – Irán – India – Törökország és az Arab Emírségek és Mongólia. Valamint a Türk Államok Szervezete : Azerbajdzsán, Kazahsztán, Kirgizisztán, Üzbegisztán, Törökország. Valamint a Sanghai Együttműködési Kormányközi Szervezet. Tehát a szemünk előtt rajzolódik ki a keleti és a nyugati pólus a kétpólusú világrend és az azokhoz tartozó támogatói és együttműködési, gazdasági szervezetei amelyek geostratégiai és geopolitikai viszonylatban is egyre jelentősebbé válnak.
A Nyugati világrend Ázsia egy részét is megszerezte Japánt, és Dél – Koreát továbbá Óceánia Ausztrália mellett Új – Zélandot is. A Keleti világrend legújabb szövetségese Észak – Korea és bizony Afrika is és Dél – Amerika is köztük (Brazília). Gyakorlatilag a nyugati és keleti világrend külön – külön mind több szövetséges országot akar maga köré megszerezni. Két részre osztották fel a világot nyugatra és keletre. „kis halakat megeszik a nagy halak” vagyis a kis országok a világrendek hálójában a nagyokkal a nagy országokkal vegyülnek össze.
Lengyelországban mint gazdasági nagyhatalmat épít Amerika Chip gyártást az Intel mint félvezetőket összeszerelő és tesztelőüzemet épít. Dél Korea az LG Chem és LG Solution akkumulátorgyárat épít Lengyelországba mindkettő Wroclaw-ban. Továbbá Ukrajnában mint a közeljövő katonai nagyhatalmában Németország építkezik a Rheinmetall hadiipari óriás.