A friss Forbesban Varga Zoltán rövid szerepet kapott (volt, hogy hosszan írtunk róla), Sugár András a legendás Westel900 vezér annál hosszabbat. Azt mondja ő hős lett, igaz nem politikai, hanem üzleti értelemben. Küzdött a telekomos beolvadás ellen, de nem járt sikerrel. Bánáti Anna portréjából az is kiderül honnan indult és hogyan tölti most nyugdíjas éveit. Gólya Ágnes olyanoktól tanult, akik Vitray Tamástól tanultak. Amikor a friss Forbes címlapsztorijára készült összegyűjtötte azt is, mit kapott az első számú magyar tévéstől így, mandinerből. Vitray 90 évesen műsort indít a Youtubeon két fiával és unokájával – erről, Miska bácsiról, a cserkészetről és az életéről beszélgetett vele Ági. Az ehavi listánkat Fekete Emese állította össze, a 30 legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatót vette számba, bemutatva, hogy hol, mit kínálnak és kinek a tulajdonában állnak.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
xLolobrigida atlantiszi aranyhalak fxCsodálatos, sikeres életet éltek.
Ahh!
„Magyarország — „Hoppá!” – idézhetnénk fel Peterdi Pál (†75) közismert humorista egyik könyvének címét. De hasonló szavakkal csattanhatnak fel most azok is, akik számára most vált világossá, hogy Peterdi, vagy ahogyan anyakönyvezték, Pohlencz Pál az állambiztonság lelkes ügynöke volt….
A róla szóló aktákban Vitray Tamás neve is olvasható, bár azt a jelentések is világossá teszik, hogy Vitraynak fogalma sem volt kollégája állambiztonsági kötődéseiről…”
???
„Érdekes, hogy ahogyan Vitray az ÁVH-nak, Bolgár György az állambiztonságnak mondott állítása szerint nemet – utóbbi persze jóval később, és láss csodát: mégis kimehetett Amerikába tudósítani. Éppen ezért fontosak a megjelent életinterjúk, mert sokszor ezekben találjuk meg azokat a mankókat, amelyekre támaszkodhatunk – mondta Mező Gábor.
Könnyen elképzelhető, hogy Vitray Tamásról majd évek, évtizedek múlva kerül elő olyan irat, ami megváltoztathatja az eddigi tudásunkat róla.
És az is lehet, kiderül, hogy úgy dolgozott a hadseregnek, aztán a Chemolimpexnek, a rádiónak, úgy kapott amerikai ösztöndíjat és úgy utazhatott külföldre folyamatosan, hogy közben végig kijátszotta a szolgálatokat. Persze ehhez annyi szerencse kellene, hogy azzal tíz hasonló memoárt megtölthetnénk
– zárta némi iróniával a kutató.”