Hiába, Palibohóc az egyetemünket is felvirágoztatta:
“A legnagyobb különbség azonban nem itt, hanem a mérnökinformatikus képzésen van. Erre a szakra Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen 399 pontot kellett elérniük a felvételizőknek, a kecskeméti Neumann János Egyetemen viszont csak 269-et, a Miskolci Egyetemen pedig mindössze 242 pontot, ami alacsonyabb, mint a korábbi évek központilag meghatározott minimumponthatára (280).”
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
„Szuper. Lesz aki süti a krumplit a mekiben ? A tetőt meg építi a vendégmunkás…”
vasútvonal villamosítást meg a kisebbségi kft kivitelez a városi terepjáró flottájával
jucibohóc? Viktorbohóc? Szvobohóc?
Szerencsétlen Palinak semmi köze ahhoz, hogy kinek mit intézett a kormánya.
Észkombájn, a felvételi ponthatárokat nem a kormány állapítja meg. Pali a kuratóriumban? Röhej. Legközelebb kinevezhetik agysebésznek is? Miért ne. Ahhoz sem ért.
A 280 pontos limitnél bekerültek olyanok, akiknek gondot okozott, hogy a milli átváltásánál osszanak, vagy szorozzanak ezerrel. Képzelhetjük, mire képes egy ilyen tudással „felvértezett” mérnök. A 242 pont meg a funkcionális analfabetizmus környéke, az eduline-on bárki tesztelheti, ha egy hátrányos helyzetű közepes eredményt ér el valamelyik nevenincs középiskolában, az érettségin pedig szerény 50%-ot teljesít, máris van 250 pontja.
Jó lesz Pató Pali tanácsadójának…
Azt lenne érdemes megtudni, hogy hány fő, ill. a felvettek hány százaléka esik a 242-280 pontos sávba, azaz hány fő miatt cseréli a magasugró lécet limbóra, valamint hogy ezekből hány pereg ki z egyetemről, és aki végül végez, azt hány év alatt éri el.
Fokozatosan, de biztosan sikerül az egyetemet lezülleszteni a rendszerváltás óta.
Egyre inkább a város szégyene az egyetem, vagy az egyetem szégyene a város?
Lehet választani.
Egy dolog, hogy a büfé szakok bevezetésével nevetségessé vált az egyetem, a második, hogy a mérnök képzés színvonalát is sikerült erre a szintre lezülleszteni.
Persze ehhez hozzájárult még az elmebeteg szintű bolonyai módszer, meg a csodának kikiálltott duális képzés bevezetése is.Persze a mérnök képzés sokba kerül, a büffé szakokhoz elég egy tanterem meg székek, az állami fejkvóta meg ugyan annyi. Akkor miért költene az egyetem a mérnök képzésre, és még ehhez hozzá jön az is, hogy a hallgatóknak is sokkal nehezebb egy mérnök szakot elvégezni, így ők is az egyszerűbb szakot részesítik előnybe, ahol nincs matek, mechanika, fizika meg hasonlók.