Fotó: Bezár a Túri bolt, nyílik a Café du Boucher
„A mindenki által ismert nehézségek minket sem kerültek el” – kezdte az orosz-ukrán háború okozta (energia)válságra utalva Mészáros László. „Talán mondanom sem kell, hogy egy étteremben állandóan be van kapcsolva a fritőz, a tányérmelegítő és a többi… Ezek szabályosan falják az energiát, így például csak a villanyszámlánk az ötszörösére, 200 ezerről egymillió forintra emelkedett. Az étterem elhelyezkedése miatt és építészetileg pedig nem tudtunk volna felszerelni napelemet, mellyel enyhült volna a költségeink növekedése. A másik összetevő az alapanyagárak drasztikus növekedése, például az olajé, melyből ugye rengeteget használunk. Végül pedig visszanyúlnék a 2020-as koronavírus-pandémiához, amikor sok vendéglátóipari egység »lélegeztetőgépre került«, de azt még valahogy túléltük ebben a nagyon nehéz szakmában, melyben minden esztendő kettőnek számít. Elterjedt a home office, mindenki házhoz rendelt, s persze a kiszállítós-maszkos téma sem volt a mi műfajunk. Annak ellenére úgy tudtunk negyedszázadon keresztül gyertyafényes, vacsorázós helyként üzemelni, hogy nem a leggazdagabb régióban működtünk” – sorolta.
Csirkelábból nem főznek húslevest
Mészáros László szerint a válsággal el-elmaradoztak a vendégek, akik többek között a nyaraláson vagy az étterembe járáson tudnak spórolni, hiszen ezek nem jelentenek létszükségletet. Hozzátette: a szakácsok és pincérek bérei is az egekbe emelkedtek, előbbiek a Balatonon már rezzenéstelen arccal elkérnek egymillió forintos nettó bért. Mindezek összessége vezetett ahhoz, hogy bezárt a legendás hely – mert a nívóból nem akartak lejjebb adni.
„Szlogenünk, hogy »mindenből engedünk, csak a színvonalból nem«, így nem főzünk olcsóbb, minőségileg gyengébb alapanyagból. Hiába szeretem a csirkelábat, de abból nem főzetnék húslevest a Café du Boucher-ban. A szállodánk, a Lévay Villa Hotel viszont megmaradt a közelben, oda fel tudtunk szerelni napelemeket” – magyarázta a vendéglátós, hangsúlyozva: minden dolgozónak időben szóltak a zárásról, valamennyiüket tisztességesen kifizették, és olyanok is akadtak, akiknek munkát is talált a szakmában a környéken.
boon.hu
https://uploads.disquscdn.com/images/3a64389b8666206ba948bd1b3c13bc2122cb6f7959766ba8b4629f2afdbe7cf3.gif?w=800&h=240
„Reggel nyolcig még nyugodt volt az euróárfolyam”
Igen hajnali 2 órakor is. Aztán mindenki felkel, megissza a kávéját, elolvassa, hogy a csutidisznó aznapi gyógyszerelése hogyan sikerült és eladja a forintját.
Egy kocsmával kevesebb. Mi ebben a hír? Maradt még elég a városban.
Olyan, amilyenekben te szoktál fizetésnapokon a haverokkal berúgni, majd hajnalban a taknyodon-nyáladon hazacsúszni, valóban.
Pontosan egy ilyen hellyel lett kevesebb Miskolcon. Nem kár érte.
No mivan, mivan? Savanyú a szőlő? Olyan részeg voltál múltkor, hogy be se engedtek, most meg itt örömködsz a megszűnésén?
Azért örül a kis köcsög, mert eddig nem sikerült neki megtanulnia, hogy kell kimondani a hely nevét, és most már nem is kell. 🙁
Attól még, hogy te a késdobálókat szereted, engedd meg, hogy más szomorkodjon egy kicsit, ha bezár egy olyan hely, ahol azért adtak a színvonalra!
Lezüllött alkoholisták gyűjtőhelye volt. Legalább az itt lakóknak nem kell tovább kerülgetni a sok csövest.
„Lezüllött alkoholisták gyűjtőhelye volt.” – És ezt te honnan veszed? Nem jártál te ide, hiszen egyrészt ez neked túl puccos hely volt, ahol viselkedni kellett, másrészt a te törzshelyed mindig is a „424”-es volt, hogy közel legyél a „lányaidhoz”!
A Miskolcz Hotel is az övéké tudtommal. …sok vendéglő bezárt.Brutális és indokolatlan alapanyag és rezsi árak, sajnos ezt hozták.Ezt kell megfékezni.A kufárok tették tönkre a működő létesítményeket vállalkozásokat.
A kufár árdrágítók teszik tönkre a piacot.
Túri főszereplő után nyitottak, újabb hosszabbításként. Tort ült az egész város, csak kapkodtam a fejemet,hogy mi történik itt. Hihetetlen volt, a nemi gyalázásuk, kivégzésük feletti véráldozó örömük.
a XXmár akkor szefósnak nézett ki