A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa írt nyílt levelet a kormánynak, Varga Mihály válaszából derült ki, hogy leghamarabb novemberben lehet visszamenőleges korrekció.
A kormány joga eldönteni, hogy november előtt kiegészíti-e nyugdíjakat, az emelés módszerének pontosítására tett javaslat pedig nem indokolt – többek között ez a válasz érkezett a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának (Nyuszet) elnökének nyílt levelére a kormánytól, írja a Népszava.
Juhász László augusztusban a nyugdíjak 3 százalékos, januárig visszamenőleges emelését, és az ellátások éves növelésének átalakításáról szóló egyeztetést kérte Orbán Viktor miniszterelnöktől, mert a magas infláció miatt gyorsuló ütemben szegényedik a nyugdíjas társadalom.
A levélre Varga Mihály a már sokszor hallott érvekkel válaszolt, azt írta a nyugdíjakat a korábbi éveknél magasabb mértékben, tavaly 14-, idén pedig 15 százalékkal emelte a kormány „a háború és a brüsszeli szankciók hatására megemelkedett infláció miatt”. A kormány azon dolgozik, hogy az infláció év végére egy számjegyű legyen – írja a Forbes.
Kitért arra is, hogy amennyiben az évközi adatok alapján a becsültnél magasabb lesz az éves infláció értéke, januárig visszamenőleg – a törvényben előírtak szerint – novemberben lesz nyugdíjkorrekció.
Juhász László szerint nem igaz, hogy hogy az év végi kiegészítéssel meg lehet őrizi az ellátások értékét, tavaly 14 százalékos volt az emelés, az éves infláció végül 15,2 százalék lett. Tavalyelőtt 0,3 százalékkal maradt el az emelés a valós pénzromlástól.
(via Forbes.hu)
ez nem a GúrNándika NYUSZET?
Hol is van most alkalmazásban a cége?
Majd megoldja Alex…
“De az a döntés született – rajtam és a szerkesztőségen kívül álló döntés –, hogy én ne legyek többet főszerkesztő.”
a fentieket Munk Veronika, a Telex korábbi társ-főszerkesztője, az indexes exodus egyik vezéralakja nyilatkozta, mikor arról kérdezték, miért _hagyta ott_ a Telexet és szerződött a szintén körön belüli, szlovák Soros-portálhoz, hogy, hogy nem pont a szlovákiai választások évében, az egyik fő vezetőnek.
milyen érdekes, nem? hiszen a független sajtót onnan lehet megismerni, hogy nem a személyi és szerkesztőségi döntéseken múlik, ki dolgozhat ott, hanem – és újfent Munkot idézem -, “rajtam és a szerkesztőségen kívül álló döntés”.
van, aki ezek után is beveszi, hogy a Telex mikroadományokból működik? ez pont úgy kamu, mint Márki-Zay és Karácsony esetében. van a megbízó, a főnök, a capo di tutti capi, aki elmondja a feladatot, aztán jó napot kívánok. a többi dumát pedig azok felé intézik, akiket mindezek ellenére is meg lehet téveszteni.
Munk lebuktatta Sorosékat. nagy meglepetés mondjuk nincs ebben. ezek nem szerkesztőségek, hanem propagandaműhelyek, nem politikai pártok, hanem lobbisták és társaik.
hiszen tudjuk: “De az a döntés született – rajtam és a szerkesztőségen kívül álló döntés –, hogy én ne legyek többet főszerkesztő.”