Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
A Fidelitas legnépszerűbb gipsy flafferja és a botoxmami instant hányinger
– A figyelemfelhívás mindenképp jó eszköz. Erre alkalmasak jelzőtáblák és az útburkolati jelek – ezek a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldások szerintem. Az aszfaltba épített LED fények és a változó jelzésképű táblák is alkalmas eszközök lehetnek – utóbbi esetében azt kell elképzelni, hogy az autós számára jól látható táblán felvillan egy villamos sziluettje, ha a szerelvény közeledik. Olyan fizikai zárásban is lehetne gondolkodni, mint amilyen a sorompó, de ezeknek jóval nagyobb a költségük, mint az előbbi megoldásoknak.
Mint megtudtuk, az MVK több helyen is kihelyezett már prizmával ellátott, vörös színű jelzőtáblákat, amik felhívják az autósok figyelmét a villamosforgalomra. Emellett sárga srófozással megjelölték az útburkolaton a veszélyes részeket. Bizonyos kereszteződésekben a felsővezetéktartó-oszlopokra is figyelemfelkeltő táblákat helyeztek.
– Sajnos azt tapasztaltuk, hogy ezek hatására sem volt jelentős mértékű balesetszám csökkenés az adott kereszteződésben. Úgy gondolom, az hozhatna sikert, ha a gömbsorok megszakításainál LED sorokat helyeznénk el, amik érzékelnék a közelgő villamost, és villogó fénnyel jeleznének. Az ilyen eszközök kihelyezése kereszteződésenként sokmilliós nagyságendű tétel, és jelenleg nincs olyan pályázat, amiben az MVK támogatott formában tudna ilyen eszközöket telepíteni. Nagyjából 16 csomópontnál kellene elhelyezni a LED sorokat, erre pedig sem a cégnek, sem a városnak nincs saját erőből kerete jelenleg.
Juhász János úgy véli, szponzorok bevonásával orvosolható lenne a probléma.
– Az ütközés utáni kárhelyreállításokat az okozó fél kötelező biztosítása fedezi. Egy-egy általunk használt jármű piaci értéke 300-600 millió forint körül mozog jelenleg, a bennük keletkező kár kijavítása pedig legjobb esetben is szintén többmilliós tétel. Azt hiszem, a biztosítóknak is megérné, ha összefognánk a megelőzés terén. Kerestük már ebben az ügyben a társaságokat, de sajnos egyelőre nem jártunk sikerrel, hogy támogatást szerezzünk a villogó fényű jelzőrendszerek telepítésére – ismertette a helyzetet a villamosközlekedési igazgató.
Attól tartok, hogy megint a lekvár főzi a nagymamát: nem ők nyomják a DVTKt, hanem ők próbálják magukat nyomatni a DVTK népszerűségét kihasználva! Tiktok Bandinak ez bejött, hát most koppintanak róla,