Varga László, az MSZP elnökhelyettese online sajtótájékoztatóján érthetetlennek, értelmetlennek és a vidék szempontjából rendkívül káros döntésnek nevezte, hogy a kormány augusztus elsejétől tíz magyarországi mellékvonalon megszüntette a vasúti személyszállítást. Nem véletlen, hogy helyi civilek, szakmai szervezetek, képviselők és polgármesterek tiltakoznak a bezárások ellen, hiszen ezek komoly problémát okoznak az érintetteknek – emelte ki.
Az ellenzéki politikus emlékeztetett: ez a döntés a Fidesz minden korább ígéretével szembemegy, hiszen 2010-ben azzal kampányolt, hogy a „világválság miatt” bezárt vonalakat újranyitja.
Kijelentette: az MSZP álláspontja szerint egyetlen mellékvonal sem volna menthetetlen, pályakarbantartással, a vonalak kritikus pontjainak megújításával, illetve megfelelő, akár jó állapotú, használt járművek beszerzésével ezek működtethetők lennének, jelentős részük nagyon magas kihasználtsággal.
Közölte, ugyanakkor – az MSZP információi szerint – „ez még csak a kezdet”, a minisztérium további vasútvonalak bezárását fontolgatja.
Hangsúlyozta: a vasút a legfenntarthatóbb, legkörnyezetbarátabb, legzöldebb, leghatékonyabb közlekedési forma, szerte Európában a reneszánszát éli a vasúti közlekedés, ezért nem bezárásokra, hanem átfogó vasútfejlesztésre volna szükség Magyarországon.
Varga László arra szólította fel Lázár János építési és közlekedési minisztert, hogy vegye figyelembe az érintett civilek, szakmai szervezetek, polgármesterek, képviselők petícióit, szakmai javaslatait, és haladéktalanul tegyen lépéseket a bezárt vasúti mellékvonalak újranyitása ügyében.
Ti mennyit zártatok be? 14-et?
Rózsa Sándor a lovát ugratja
Varga Lacika összevonja a szemöldökét
„Mit kapott a SZINVA polgár alanyi jogon? Hihetetlen. SZINVA: Veres Pá „diktátor „idején 16 dolog járt alanyi jogon a líbiai állampolgároknak. Ez mára a múlté lett, az amerikai demokrácia-export jóvoltából:
1. Líbiában mindenkinek állampolgári jogon járt az ingyenes elektromos áram, vagyis senki sem fizetett villanyszámlát.
2. Líbiában a bank állami tulajdonban volt, és 0% kamatot számított fel a líbiai állampolgároknak adott
kölcsönök után.
3. A saját otthon alapvető emberi jog volt Líbiában.
4. Minden újdonsült házaspár 60 ezer Dinárt (kb. 50.000 USD) kapott az államtól, hogy az első otthont megvehesse,
és családot alapíthasson.
5. Az oktatás és az egészségügyi ellátás teljesen ingyenes volt. Kadhafi hírhedt „rémuralma”
előtt a líbiaiak 25%-a tudott írni-olvasni, a diktátor alatt ez az arány 83% lett!
6. Ha egy líbiai állampolgár gazdálkodással akarta megkeresni a kenyerét, akkor az államtól kapott földterületet, házat, gazdasági épületeket, vetőmagot, illetve az induló állatállományt. Mindezt természetesen ingyen!
7. Ha egy líbiai polgár nem talált az országon belül olyan oktatási intézményt, vagy egészségügyi ellátó
helyet, amire szüksége volt, az állam fizette a külföldi tanulását vagy ellátását. Ezen kívül havonta 2300 USD ellátást biztosított lakhatásra és autókölcsönzésre.
8. Ha egy líbiai autót vásárolt, az állam kifizette a vételár felét.
9. Líbiában a benzin ára 0,14 USD volt literenként. Ez a mai magas USD/HUF árfolyammal számolva is csak 31 Ft.
10. Líbiának nem volt külső adóssága, a háború nyomán a nemzetközi bankokban befagyasztott betéteinek összege hozzávetőleg 150 milliárd USD volt, amit az új líbiai demokrácia már sosem fog viszontlátni.
11. Ha egy líbiai nem talált munkát a diplomája megszerzése után, az állam mindaddig fizette számára az adott ágazatra jellemző átlagbérrel megegyező bérpótló támogatást, míg nem talált munkát.
12. A líbiai olajexportjából befolyó pénzek egy részét az állam közvetlenül a líbiai polgárok bankszámlájára utalta. Minden állampolgár részesedett tehát a nemzeti ásványkincsek értékesítéséből származó bevételekből.
13. Minden anya aki gyermeknek adott életet, 5000 USD-nek megfelelő összeget kapott.
14. Az élelmiszereket ártámogatással lehetett megvásárolni, 40 loave kenyér 0,15 USD, vagyis kb. 34
Forint volt. (Azt sajnos nem tudtam kideríteni, hogy hány kiló a 40 loave.)
15. A líbiaiak 25%-a rendelkezik egyetemi diplomával
16. Kadhafi öntözési projektjének köszönhetően a sivatagi ország gyakorlatilag egész területe ellátott
ivóvízzel.
A líbiai adórendszerről: Líbiában minden jövedelem adóköteles volt. Havi 1000 Dinár jövedelemhatárig (ez kb. 189.000 Ft) 5 azaz ÖT% az adókulcs, e fölött 10%….”
Kemény ez az mszp.
Ja nem!?
Biztosan összefosta magát Lázár az 1 %-os mérhetetlen emeszpé viccpárttól. Ezek csak az ilyen komcsi városban tudják folytatni a romboló, de maguknak építő tevékenységet.