A Republikon Intézet kielemezte, milyen a Mi Hazánk és a Kutyapárt szavazóbázisa, és mire számíthat a két párt jövőre.
Toroczkai László és Kovács Gergely, Horthy-szobor-avatás és járdafestés – jobban talán nem is különbözhetnének a Mi Hazánk, illetve a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) elnökei, illetve a pártok kedvenc elfoglaltságai, ráadásul előbbi parlamenti párt, utóbbi egyelőre nem jutott be, mégis van hasonlóság is a két politikai formáció között. A Republikon Intézet legújabb, először a hvg360-on publikált elemzésével megmutatjuk a hasonlóságokat és a különbségeket, és azt is megnézzük, hogy a jövő évi választásokon mire számíthat a Kutyapárt, mit érhet el a Mi Hazánk.
A két pártot azon a politikai palettán kell elhelyezni, amelyre ma már kevésbé igaz, hogy két fő politikai pólusra, a Fidesz-KDNP jobboldali tömbjére és a baloldali-liberális ellenzéki csoportosulásra oszlik.
Az újabb Fidesz-KDNP-s kétharmad miatt kudarcnak bizonyult 2022-es hatpárti összefogás pólusa ugyanis ismét változni kezdett. A Mi Hazánk és a Kutyapárt nem volt aktív részese az összefogásnak, a Mi Hazánk bejutott ugyan a parlamentbe, de ott perifériára szorulva működik.https://hvg.hu/360/20230823_Kiabrandult_szavazok_kulonbsegek_hasonlosagok_Ketfarku_Kutya_Part_Mi_Hazank?token
Valamiből élni kell, az igazságból még senki nem gazdagodott meg, sőt az élete is ráment arra, aki ki merte mondani.
A kutyapárt hitelesebb! Meg sem próbálnak olyat hazudni, ami hihetőnek tűnik.