GLIFOZÁT:A képen húsz francia aktivista, kezükben a vizeletükből laborban kimutatott glifozátszint mértékét (mikrogramm/liter) jelző táblával. MA MÁR EURÁPAN ALIG LEHET OLYAN EMBERT TALÁLNI EURÓPÁBAN, AKI NE ÜRITENE VIZETÉVEL GLIFOZÁTOT, AMI EGY NÖVÉNYVÉDŐ SZER.
– Itt nem egy huszadrangú vegyszerről, hanem a fejlett világ egyik legnagyobb tételben eladott permetezőszeréről, a glifozátról van szó.
A glifozát az emberre úgy hat, hogy ha glifozát tartalmú ételt fo-gyaszt, az ember egyes bélbaktériumait kiirtja. Károsodik a mikroflórája. És ettől beteg lesz.
Bélgyulladások, rák, diabétesz, asztma, cukorbetegség, stb… és autiz-mus alakul ki. Ma már kimutatható , hogy a glifozát és az autizmus között egyenes arányosság van.
Soha nem volt annyi autista, mint ma. Ma már 280 féle mérget tudnak kimutatni a köldökzsinor vérében. Az anyában dupla annyi van.
A glifozát nagyon lassan bomlik le. 60 év a felezési ideje
Vizoldékony, belemegy a talajba.
A glifozát állatkísérletekben igazoltan spermiumroncso-ló hatású. A humánvizsgálatok alapján pedig legalábbis felvetődik annak a gyanúja, hogy a meddőség, magzati károsodások egy része mögött is ez a permetszer állhat.
Amerikában a közelmúltban egy független társaság megvizsgálta a palackozott borokat és söröket glifozát tarta-lomra nézve. Nem találtak olyan bort és sört sem, amiben nem lett volna glifozát (változó mennyiségben)
Valamivel kevesebb volt a bioborokban, ahol a gazda meg-esküdött, hogy életében soha nem használt semmi perme-tezőszert sem. Honnan került mégis a borba glifozát? Az esőböl! Mert már szennyezett a viz is glifozáttól.