Politico: Meloni igazi páneurópai szövetséget akar, és ezzel megváltoztathatja a dolgok menetét Brüsszelben
Az olasz miniszterelnök egészen más irányt vett jobbról, mint Orbán Viktor, Mateusz Morawiecki, Marine Le Pen vagy Janez Jansa, írja a lap elemzése.
A populista olasz miniszterelnök egyik ámulatból a másikba ejti mindazokat, akik jajongtak a hatalomátvételekor, mert azt várták, hogy majd ő is bujtogat, mint Orbán Viktor. Ám pont nem azt csinálja, hanem az első demagóg jobboldali politikusként újfajta összefogást szorgalmaz az EU-n belül. Ezt fejti ki kommentárjában Anthony Constantini, aki a PhD-jét írja a Bécsi Egyetemen.
Giorgia Meloni egészen halkra vette az unióellenességét, a háború ügyében pedig teljes mértékben Ukrajna mellett áll. Még Joe Biden amerikai elnökkel is jó viszonyt alakított ki, ami nem sűrűn fordul elő az európai jobbos-populista vezetők esetében. Nagy meglepetésre Kínával is határozottan szembefordult. Bejelentette, hogy országa kiszáll a Selyemút-kezdeményezésből.
A manőverezés kifizetődött számára, hazai népszerűsége 57 %-on áll. Viszonylag normális kapcsolatot tart fenn Brüsszellel, vagy legalábbis nem nyíltan ellenséges, és ez eredményesnek bizonyult számára olyan kulcskérdésekben is, mint a migráció. Nem olyan fagyosan kezelik a földrészen, mint Orbán Viktort, Mateusz Morawieckit, Marine Le Pent vagy Janez Jansát.
És mindezt csak azért, mert gyökeresen más stratégiát választott, holott a politikai spektrumnak ugyanazon az oldalán van, mint az említett figurák. A többieket nevezhetjük „kis nacionalistáknak”, ami azt jelenti, hogy őket csak a saját országuk érdekei foglalkoztatják. Odahaza ugyan éppen ezért sikeresek, ám ilyen alapon lehetetlen egyesíteni erőiket a kontinensen.
Meloni egészen más taktikával dolgozik, a nyugati nacionalizmust testesíti meg. A nyugati civilizáció megőrzését és felvirágoztatását tekinti céljának, azaz nem csupán saját nemzetére összpontosít, és ez új jelenség az európai színtéren. Így azonban jó esélye van rá, hogy teljesen átalakítsa az EU működését.
A kis nacionalisták gyakran sértegetik Brüsszelt és Washingtont, ezzel szemben az olasz vezető pontosan érti, hogy a kettő támogatása nélkül az olaszoknak nem lesz esélyük a következő száz évben. Minden lépését ez határozza meg. Cinikusok persze mondhatják, hogy a saját túlélésére játszik, ám ez az érv nem áll meg, ha azt vesszük, miként viszonyul az összeurópai politikához.
Az Olaszország Fivérei az Európai Konzervatívokhoz és Reformerekhez tartozik Strasbourgban, és nem a még szélsőjobboldalibb Identitás és Demokrácia Csoporthoz. Képes együttműködni Ursula von der Leyennel, ami kivételesnek számít a populista jobboldali fertályon. És ez még bejöhet neki, mert alakulhat középjobb koalíció Brüsszelben.
Ő nem fenyegetést lát az Unióban. Úgy véli, hogy az integráció egyesíti a Nyugatot. Meg akarja reformálni a szervezetet, nem pedig szétverni. Ezért elképzelhető, hogy az Európai Néppárt, sőt lehet, hogy a centrista tömörülés is összeáll vele. Merthogy életképes opciónak veszik ezt a felállást a jövő évi választás után.
Ha sikerül tető alá hozni ezt a tisztán jobbos szövetséget Meloni nyugati nacionalizmusa jegyében, az földrengéssel érne fel az európai politikában. És mivel kezd beizzani a választási kampány, az EU jól teszi, ha odafigyel – hangsúlyozza a Politicóban megjelent helyzetértékelés.
Most látjuk igazán, mennyire fontos egy civilizált ország működtetésében a jog és a jogrend, illetve a jog intézményeivel szemben a közbizalom. Magyarországon a mindig független legfőbb ügyész a Fidesz tagja, az Alkotmánybíróság a Fidesz házi szervezete, a bírósági végrehajtók egy leleplezett de facto bűnszervezet, a bíróságokon egymást érik a szaros ügyek, a korrupt arcok, a részrehajló, nyilvánvalóan aránytalan döntések, a győri rendőrkapitányt már egy Fidesznek i le kell tartóztatni, olyan pokol folyik igazságszolgáltatás és rendvédelem helyett, gyakorlatilag lehetetlen akar csak felsorolni, hány helyen, szinten, ügyben bukott meg a teljes magyar jogrend, hány sebből vérzik az igazságszolgáltatási rendszer.
De a hatása egyértelmű. Bűnözni ma nemhogy nem ciki, hanem büszkeség, lopni dicsőség, a jog, a szabályok idiótáknak és lúzereknek való felesleges szarságok akkor is, ha adófizetés, vagy a közlekedési szabályok betartása a kérdés.
Hazaértek a magyarok az általuk választott, preferált összekacsintós, szánalmas mocsokba, ahol mindenki lop, csal, ügyeskedik, és Orbán rendszere őket szolgálja ki, őket védi, támogatja és jutalmazza. Ahol szart sem ér a piros lámpa, az aláírt szerződés, a leírt szabályok, a több ezer éves szokások.
Nem kell a magyaroknak wc papír, ők a tenyerüket használják a wc-n, és még büszkék is rá, hogy mennyit spóroltak a DM-ben.
„JOGÁLLAM: hejőcsabai cementgyár1994 ; sima adásvételi per 20 év, kártérítési per 20 év, végrehajtás 20 év. 2054-ben találkozunk.
„Az 1993. évi XXXI. törvénnyel kihirdetett, az emberi jogok és az alapvető szabadságok védelméről szóló, Rómában, 1950. november 4-én kelt Egyezmény (a továbbiakban: Egyezmény) 6. cikk 1. pontjában írt tisztességes tárgyaláshoz való jog magában foglalja az ügyek tisztességes és észszerű időn belüli tárgyalásával, valamint határozat hozatalával kapcsolatos jogot. Ezzel összhangban Magyarország Alaptörvénye (a továbbiakban: Alaptörvény) is deklarálja az ahhoz fűződő jogot, hogy a bíróság a jogokat és kötelezettségeket tisztességes és nyilvános tárgyaláson, ésszerű határidőn belül bírálja el. A polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény (a továbbiakban: Pp.) 2. § (1) bekezdése alapján a bíróságnak a polgári perben az a feladata, hogy érvényesítse a felek jogát a perek tisztességes lefolytatásához és észszerű időn belül történő befejezéséhez. A polgári perben a tisztességes bírósági tárgyalás követelményének része a per ésszerű időn belül való befejezése.[4] Az észszerű időn belüli befejezéséhez való jog a polgári per folyamatában bizonyos esetekben ütközni látszik más jogokkal, így különösen a jogorvoslathoz való joggal, ezért szükséges az egyes jogok összhangjának megteremtése, különös figyelemmel az új polgári perrendtartás folyamatban lévő kodifikációjára is.”
Szerinted leülte?
„2013. június. 03.
Tömeges katasztrófa okozása és a munkavédelmi szabályok szándékos megsértése tizennyolc év börtönre ítélte a torinói másodfokú bíróság hétfőn Stephan Schmidheiny svájci milliárdost, az Eternit azbesztgyártó multinacionális vállalat tulajdonosát.
A bíróság két évvel szigorította az elsőfokú ítéletet. A 2009-ben indult per másik vádlottja, Louis De Cartier De Marchienne 92 éves belga báró, akit első fokon 16 év börtönre ítéltek, két héttel ezelőtt elhunyt.
Az azbesztgyártó Eternitnek az ötvenes évek óta működtek gyárai Olaszország különböző pontjain. Az olasz sajtó által történelminek nevezett ítélet szerint az Eternit több mint 2100 ember halálát és további 800 megbetegedését okozta. Az áldozatok mind az azbeszttelepeken dolgoztak vagy a gyárak környékén éltek.
Az ítélet szerint a tömeges katasztrófát okozó szennyezés a gyártulajdonosok tudtával történt: ismerték a mérgező anyag egészségre káros következményeit, mégis megsértették a biztonsági előírásokat. A gyárakat 1986-ban bezárták. Az azbesztet egészségkárosító hatása miatt 1994-ben betiltották.
Az áldozatok rokonai családonként 30 ezer eurós kártérítést kaptak. Az érintett városok közül a legnagyobb kártérítést, 30,9 millió eurót a piemonti Casale Monferrato önkormányzatának ítélték. Itt volt a legmagasabb, 1800 az áldozatok száma. „
Ja, a politico ????
„az olasz vezető pontosan érti, hogy…”, hogy a markukban van. Olaszország adóssága nagyon nagy.