Szijjártó Péter bejelentette, hogy Magyarország nem fogad el több demokráciával kapcsolatos kritikát az USA-tól
A kormány mostantól semmilyen kritikát nem fogad el az Egyesült Államoktól a demokrácia állapotával kapcsolatban, miután –szerinte – ott ki akarják zárni a választási versenyből a legesélyesebb elnökjelöltet, Donald Trumpot – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető az észak-macedón kollégájával közös sajtótájékoztatóján újságírói kérdésekre válaszolva a friss amerikai belpolitikai fejlemények kapcsán arra kérte az Egyesült Államok adminisztrációjának minden tagját, hogy a magyar demokrácia állapotával kapcsolatos kioktató nyilatkozataikat tegyék a fiókba.
Innentől kezdve nem szeretnénk arról hallani az amerikaiaktól, hogy itt hogy működik a demokrácia, hogy működnek az intézmények, mi van a jogállamisággal
– fogalmazott.
„Mert ha azt meg lehet tenni, hogy a választás egyik legnagyobb esélyesét diszkvalifikálják, akkor innentől kezdve mi semmilyen kritikát nem fogadunk el ebből az országból a politikai rendszerünk működésére vonatkozóan” – tette hozzá.
Szijjártó Péter emellett arra is kitért, hogy Donald Trump kizárása azért is lenne nagyon rossz hír, mert „benne lehet bízni, amikor béketeremtésről van szó, ugyanis ő volt az egyetlen az utóbbi évtizedekben, aki sikeres volt a közel-keleti helyzet rendezésében.”
Azt hiszem, hogy joggal bízunk abban, hogy ha Donald Trump lenne az Egyesült Államok elnöke, akkor nagyon gyorsan béke lenni a közelünkben, a szomszédságunkban. Arról is meg vagyunk győződve, hogy ha Donald Trump maradt volna az Egyesült Államok elnöke, ez a háború nem tört volna ki
– mondta.
Újabb Európai sikerek az Olaszországi Trieszt kikötő bővül, Görögországi konténer Pireuszi kikötő is bővül. Lengyelországban Gdansk-ban a Balti Tengeren új LNG terminál épül így földgázszállítási megállapodások is közép európában. Lengyelország felől is érkezik majd földgáz. Sőt továbbá a Magyarországi MOL és a Lengyelországi Orlen valamint a Szlovákiai Slovnaft olajipari együttműködésekben is előrelépések plusz a földgázegyüttműködések Romániai Neptun Deep projekt gázkitermelésének is szabad az út tízmilliárd köbméteres gázfogyazstás növekedése a fekete tenger hatalmas gázkészletet rejt az Osztrák OMV és a Romániai RomGaz és az Exxon termelheti majd ki. 2027-ben indulhat a nagyüzem a kitermelésben. Sőt a Norvég Gáz Európa legnagyobb gázszállítójává nőtte ki magát. Sőt jó hír ,hogy az északi tenger északi sark jege is földgázt rejthet ami kitermelésre vár földgáz tartalékot jelent. Sőt köztudott Ukrajna palagázgészlettel is rendelkezik Olesszka palagázmezőre is igényt tarthatnak az Amerikai Chevron az Ukrajnai kitermelőkkel ha egyesülne ez is óriási készletet rejt ez Amerikának lehet nagy üzlet Ukrajnában de Európa is jól jár mert tartalék készlet állhat rendelkezésre amit kitermelhetnének. Európa most már egyre biztosabban függetlenítődhet az Orosz gáztól tehát a Norvég gáz az új Lengyelországi LNG terminál építése Gdanskban, Romániai neptun deep földgáz projekt, északi tenger jege alatti tartalék földgázkészletként szolgálhat Európának és az Ukrajnai palagáz. Az Észak – Dél Via carpatia corridor már nem csak kiegészülhet plusz Ukrajnával mint közúti, vasúti és konténer szállítmányozás de olajipari megállapodások és földgáz szállítás is megvalósulhat Északon a Norvég gáz, Lengyel LNG terminál Gdansk, Délen Romániai neptun deep projekt). Földgáz projekt is összekötheti észak és dél európát plus kelet európát Ukrajna. Ha mindezen projektek működnek majd akkor lesz bőven földgáz európa szerte. Tehát nem fagy meg Európa télen mint ahogy azt sokan híresztelték. Sőt képezhet Európa tartalék földgázkészletet is hidegebb telek esetére is. Sőt az Azeri és Török gáz is érkezhet Európába ami déli áramlathoz csatlakozhat majd be 2027-től a Romániai neptun deep földgáz projekt is. MIndent egybevetve földgáz tartalék képzés terén is jól állhat majd Európa. Földgázban is tehát az USA és Oroszország mellett Európa is erős tud maradni.
Ez a Szíjjártó már utazó nagykövet is minden héten tárgyal és üzletel mindig utazik valahová hol a Törökökkel és Azeriekkel, hol a Románokkal, most a Lengyelekkel Orlen Gdansk LNG terminál, Szlovákokkal Slovnaft tárgyalnak. Nem rég Amerikában volt az ENSZ-ben. Állandóan siet sőt rohan valakivel mindig tárgyalni. Minden útját siker követi és valami nagyszabású bejelentés. Mi lehet ennek a sok sikerének a titka?
IQ
80?
Az erőviszonyok Európában Nyugat Európából – Kelet Európa felé keletebre tolódnak el. Vagyis már Európában nem csak Londonban, Párizsban, Rómában és Berlinben mondják majd meg a „tutit a frankót” hanem Prágában, Warsóban is, Vilniusban is és Kijevben is komoly döntések születnek majd csúcstalálkozókon szinte diplomáciai „nagyüzemek” lesznek találkozások hosszú sora, hogy meghatározzák a jövőt. De további kiemelt térség lesz továbbá Ázsia is Kína és India mellett az Azeriek, Oroszok, Törökök és a Szaúdiak és az Emírségek is. Szíjjártó erre időben felkészül. Ahogy nemrég mondták „A magasles őrtornyából a magasból jobban előre láthatsz” érzékelik a jövőt távolba látnak tudják mi felé az irány és ők is arra fordulnak.
„A világporond” színpadán Szíjjártó is az első sorokba akar „tündökölni” a meghatározó és nagyok között. Sőt Szíjjártó azt szeretné ha ő vinné a „prímet” erre tesz „kísérletet”.
https://www.origo.hu/itthon/20230906-igy-gyalazzak-a-magyarokat-a-dollarbaloldal-emberei.html