+
Még szombatra is be volt tervezve a gép, de a Budapest Airport honlapján már nem volt elérhető a járat.
Augusztus 19-én, egy nappal Orbán Viktor fontos keleti szövetségeseinek érkezése előtt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be, hogy a Qanot Sharq üzbég légitársaság elindítja a közvetlen Budapest-Taskent repülőjáratot. Az eredeti tervekből, hogy szeptembertől heti kettő, január elejétől heti három, majd 2025-től heti négy járat járjon, nem lett semmi:
a járatot két hét után megszüntette a légitársaság
– szúrta ki a Spabook. A járat két hetet és három repülést élt meg, a Flightradar adatbázisában pedig még szerepelt egy szombati járat 12:30-as indulással, azonban a Budapest Airport hivatalos oldalán már nincs ott a gép.
A lapnak pedig a reptér hivatalos ügyfélszolgálata is megerősítette, hogy nem csupán a szombati járatot, hanem a teljes útvonalat törölte a légitársaság. Aki azonban Üzbegisztánba vágyna, nem kell sokat keresgélnie: a Wizz Air repüli az országot, csak nem Taskentbe, hanem Szamarkandba lehet velük utazni.
Egy újabb sikersztori, ami nagy segítség lesz a családoknak.
mármint „a” kiccsáládnak
Számoltak az üzbégek: 3*0″=0. Így aztán a további járatok érdeklődés hiányában elmaradnak. A 3 üres járat költségét pedig átvállalja a Külügyminisztérium, nehogy „fontos keleti szövetségeseink” megharagudjanak.
Most ide akarnak csatlakozni a hollandok, Orbán Magyarországát látják követendő példának.
Igazuk van! Szamarkand és Buhara igy együtt sokkal érdekesebb mint Taskent. Érdemes megnézni a Regisztánt az iszlám egyetemet mint történelmi es architektúrai emléket. Sok magyar leszármazott él ott sok a magyar vezeték név. Az első világháború után hatalmas Magyar hadifogoly tábor volt ott, és mivel hazatérni nem tudtak ott alapítottak családot leszármazotjaik máig is élnek.
„Ukrajna csak a kezdet, köztes lépés” – jelentette ki Andrej Mordvicsev tábornok egy propagandistának adott interjúban. A háború kiterjesztéséről szóló jóslat a jelek szerint tetszett Putyinnak, mert most előléptette Mordvicsevet – írta az ukrajnai háborúval behatóan foglalkozó Institute for the Study of War (ISW) elnevezésű amerikai intézetre hivatkozva a német Frankfurter Rundschau.
Az ISW értékelése szerint az előléptetés inkább a lojalitással, mint harctéri sikerekkel függ össze. Mordvicsev csapatai a Kupjanszk körüli fronton harcolnak, ahol az oroszok néhány hete támadást indítottak, és nyomást gyakorolnak az ukrán egységekre.
Spekulációkat kiváltó kijelentéseit a tábornok a Rosszija 1 elnevezésű tévécsatornán tette. Az interjúból rövid rész látható az X-en (korábban Twitter). A felvételen a következő párbeszéd hallható:
„A háború sokáig fog tartani. Nincs értelme dátumokról beszélni. Ha Kelet-Európáról beszélünk, amit meg kell tennünk, természetesen, hogy sokáig tart majd….”
A riporter közbeszól: „Ez csak egy szakasz?”
Mire a tábornok: „Igen, pontosan. Ez csak a kezdet”.
Nem kizárható, hogy Mordvicsev egy, a régi határok – például a cári idők határai – közötti új orosz birodalom kiépítéséről szólt. Ebbe beletartozott a mai Oroszországon kívül Ukrajna nagy része, Törökország jelentős észak-keleti területe, Örményország, Azerbajdzsán, Georgia (Grúzia) Kazahsztán, Kirgizisztán, Tadzsikisztán, Türkmenisztán és Üzbegisztán, továbbá az 1867-ben Amerikának eladott Alaszka. Az sem kizárható azonban, hogy az orosz katonák az 1991-ig fennálló Varsói Szerződés határaiban gondolkodnak: a szovjet katonai szövetséghez tartozott Albánia, Bulgária, Lengyelország, Románia, az akkori Csehszlovákia és Magyarország.
Ha Ukrajnán túljutnak, ránk nem sok lőszert kell majd pazarolniuk, mivel Orbán és bandája önként és dalolva fogja átadni az országot.
bolsevik uszítás
Ja, ja.
USA csak egy Jelcin kettőt szeretne.
szíjártó még az állkapcsát is kiakasztja, hogy még jobban be tudja venni a ruszki faszt
Ahh!
Lecseréltétek a töri könyv hergelést Mordvicsev hergelésre.