Lélekjelenlét – Rudolf Mihály és útitársai címmel nyílt meg Rudolf Mihály Pro Architectura-, Ybl Miklós-, Kós Károly-díjjal kitüntetett építész tárlata a Pesti Vigadóban, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) székházában.
A kiállítás célja a Miskolcon élő építész, aki egyben Tokaj főépítésze akadémikus munkásságának bemutatása.
„Egy építész életút felvetítése, melyet a történelmi korokon átívelő terek és formák megragadása jellemez, és nem a kortárs trendek, a korszerű anyaghasználat, az időről időre letűnő divatszavak és szlogenek”, olvasható a Pesti Vigadó honlapján.
A tárlat részeként összesen 100 tabló és több makett látható, melyek közül a bevezető 4 tabló bemutatja a kiállító építész mestereinek, tanárainak és a Miskolci Építész Műhely csoportjának egy-egy emblematikus épületét. A munkák némelyikénél restaurátor, képző- és iparművészek tervei, tárgyai és alkotásai egészítik ki az építész tablókat és maketteket. A kiállítás kurátora Sulyok Miklós művészettörténész.
Az egybegyűlteket Ferencz István Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építész, a nemzet művésze köszöntötte. A kiállítás megnyitó beszédét Bodonyi Csaba, Ybl Miklós- és Széchenyi-díjas építész tartotta, aki szintén miskolcon élő építész, és egyben Rudolf Mihály elődje volt Tokaj főépítészeként.
Rudolf Mihály a kiállítás megnyitóján úgy fogalmazott, nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy vidéki építészként a fővárosban mutathatja be a kiállításon látható maketteket és tablókat.
A kiállítás október 29-ig, szerdától vasárnapig tekinthető meg a Pesti Vigadóban.
A kiállításra további kísérőprogramok is épülnek:
Szeptember 15. 17:00 – Miskolci Építész Műhely kerekasztal-beszélgetés
Szeptember 29. 17:00 – Templomépítészet – Szent Mihály-vonal
Október 6. 17:00 – Kurátori tárlatvezetés
Október 27. 17:00 – Templomépítészet – Reformáció
Nagy segítség ez a magyar családoknak
Kell is a pesti, belterjes szervezésű reklám az építésznek, ha már a szakmagyakorló tervezők és a felkészült régészek , művészettörténészek -egyszóval a hozzáértők elítélik, amit a fűzéri várral tett.
De ez nem szavazás és hangerő, nem is kommunikáció kérdése és az egymás közt egymásnak kiosztott plecsnik sem segítenek a megítélésen. Van egy olyan dolog is, hogy utókor. És az ítél, keményen, kíméletlenül , ott már nem lesznek haverok és mesterek, nem lesz aki magyarázzon , megértsen és tereljen.
Építész vagy tákolász? Azért Rostást nem tudja alulmúnli, az lehetetlen.
Sovány vigasz.Mindkét várat elqurtág,az egyik nem itt van,nem látjuk.Ennyi a különbség.