A második világháborúban Magyarország (pontosabban Bardossy) hadat üzent az USA-nak. Valahogy igy szol a regi vicc:
“A magyar nagykövet bement a washingtoni külügyminisztériumba, hogy átadja a hadüzenetet. Ezután a következő beszélgetés zajlott le köztük
Amerikai külügyminiszter: – Mi az Önök államformája?
Magyar nagykövet: – Királyság.
– És ki a királyuk?
– Nincs királyunk, hanem kormányzónk van.
– Ki a kormányzó?
– Vitéz Horthy Miklós tengernagy.
– És van Önöknek tengerük?
– Az nincs.
– Értem. Van az USA-val szemben területi követelésük?
– Nincs.
– Van valamilyen országgal szemben területi követelésük?
– Igen. Ausztriával, Csehszlovákiával, Romániával…
– Értem. És azokkal szemben is hadat viselnek?
– Nem, ők a szövetségeseink.”
Ennyi!
Csak nehogy aztán a svéd parlament meg azt felejtse el éveken keresztül megszavazni, hogy engedélyezi az alkatrészutánpótlás szállítását a magyar Grippeneknek…
Basszus! Akkor veszünk az amcsiktól, németektől F35-ösöket. Amcsik már régtől ezt szeretnék.
Te legfeljebb később leszel nyugdíjas. Tapsikolj még!
Hát mit ad Isten?! Egy ruszkibérenc hazaáruló ajánlgatja nekünk a nagy ellenség, az usákok vadászgépeit? Miért nem rögtön a Szu 35-öst javaslod beszerezni? Az lenne ám érdekes egy NATO-tagállam légierejében!
Egy ruszkibérencből lett sorosbérenc mit ugat bele?
„Portfolio
2022. március 14. 10:07
Németország F-35-ös vadászgépeket készül vásárolni az amerikai Lockheed Martintól – állítják a Reutersnek bennfentes források.”
Putyint felveszítek a NATO-ba
Egyszer már kérte.
Akkor már inkább F22-eseket:
https://www.aviatika.hu/mi-az-eselye-egy-szu-35-os-es-f-22-es-vagy-f-35-os-kozotti-legiharcnak/
Hülye amerikaiból 12 egy tucat. A XX. századi térképismeretük: Nem találták meg a haláltáborokhoz vezető vasútvonalakat. Cinikusan lebombázták a kínai követséget. Számítógépes kultúra.
„A vizsgálat során kiderült, hogy a felelősség elsősorban a Központi Hírszerző Hivatalt, a CIA-t terheli: a rakétatámadás valódi célpontja a Jugoszláv Szövetségi Ellátmányi és Beszerzési Igazgatóság épülete volt. A CIA tisztje azonban egy 1997-ben kibocsátott térképet használt, amely a kínai nagykövetséget még a régi helyén tüntette fel, holott az négy évvel korábban elköltözött jelenlegi címére. Ráadásul a tiszt abban a tévhitben volt, hogy a belgrádi utcák számozása ugyanolyan egységes, mint Manhattanben. Ennek megfelelően a kínai nagykövetséget jelölte ki célpontként, ami a valóditól, tehát az igazgatóságtól hozzávetőleg 350 méter távolságra helyezkedett el. Egy kínai tábornok idén január végén Washingtonban járva követelte, hogy az illetékes hatóságok adják ki a fiaskóért felelős személyek nevét, és büntessék meg őket. Április 8-án Thomas R. Pickering külügyi államtitkár találkozott Li Zsao- hszing kínai nagykövettel, és közölte vele, hogy a támadásért felelős CIA-tisztet elbocsátották, hat másik, köztük egy igazgatói és négy osztályvezetői beosztásban lévő alkalmazott pedig írásbeli megrovást kapott. George J. Tenet CIA-igazgató egyébként dicséretben részesítette egyik beosztottját, egy középbeosztású tisztet, aki egy héttel a támadást megelőzően aggodalmának adott hangot a célpontok kijelölésével kapcsolatban. A tiszt fel is hívta a térképészeti hivatalt és a NATO Nápolyban lévő illetékeseit, akik felelősek voltak a bombatámadások szervezéséért. Aggodalmait azonban senki sem terjesztette fel a vezetők elé, akik esetleg leállíthatták volna a támadást. Két nappal az amerikai bejelentés után, április 10-én Kína elutasította az Egyesült Államok hivatalos magyarázatát belgrádi nagykövetségének bombázását illetően. A pekingi külügyminisztérium szóvivője bírálta és elégtelennek minősítette a CIA lépését, amely abban merült ki, hogy elbocsátotta a téves célpont kijelölésével gyanúsított tisztet. Ismét megerősítette továbbá Kína azon követelését, hogy a Clinton-kormány „büntesse meg a felelős személyeket”. Amerikai hivatalos körök azonban befejezettnek nyilvánították a nyomozást. A CIA szóvivője továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a bombázás „tragikus baleset” volt, amelynek elkövetéséért az elbocsátott tisztet terheli a felelősség. James P. Rubin külügyminisztériumi szóvivő leszögezte: a vizsgálat „mélyreható és teljes” volt. „
Hozod a viccet hazátlan senki?
Á, csak Trianon „alkotó”-ra öntötte rá a vitriolt. A bolsi ezt nem fogja fel.
n-edik benyalás a nagykövetnek.
A Blikk mai híradása szerint a „bűnözők a Facebookon küldtek üzenetet a tévésnek, közölve: egy bizonyos Jorge Csisztu dollármilliomos Beninben, egy afrikai országban tüdőrákban elhalálozott. Az állítólagos elhunyt – így szólt az üzenet – aranykereskedő volt, és nem csekély, 10,5 millió dolláros (vagyis közel 2,5 milliárd forintos) örökséget hagyott a legközelebbi hozzátartozójára, amely – mit tesz isten! – épp a magyar műsorvezető. Hosszú nyomozás után ugyanis sikerült az ügyben eljáró ügyvédnek, egy bizonyos Angela Dwemenának rábukkannia a Magyarországon élő Csisztu Zsuzsára, a kizárólagos örökösre” – írta a lap.
Csisztu a Blikknek elmesélte: gyanakodott ugyan, de végül közel 2500 dollárt átküldött az örökség ügyében eljáró ügyvédnek. Sőt, állítólag még Spanyolországba is elutazott volna a pénzért, ha saját ügyvédje le nem állítja. Ezt követően megtették a feljelentést.
Ez a szerencsétlen pina bedőlt a nigériai herceges mesének és fizetett
Valószínű h qrwa okos
Plusz elmagyararázták az amcsik: nem diplomata így nem jár diplomata vízum
nahát…nahát…
A présember politikus? ??? ( mennyivel intelligensebbek voltak a szovjet nagykövetek. Kussban voltak.)
„Tóth Norbert ismertette, önmagában a diplomataútlevél nem azt jelenti, hogy az illető diplomata jogállású, „egyszerűen fogalmazva: diplomata volna”
Ugyanakkor még az aktív diplomatákat sem kötelesek az államok területükre beengedni, sőt, onnan bármikor kiutasíthatja őket, esetenként előtte például persona non gratának (nem kívánatos személynek) nyilvánítva őket
– fűzte hozzá.
A szakértő szerint azonban mindez nem túl gyakori, általában két esetben fordul elő. Az egyik, amikor az érintett személyét sérelmezi a fogadó ország – mivel úgy gondolja, olyat tett vagy mondott korábban, amit a fogadó állam károsnak ítél a saját érdekei és a kétoldalú kapcsolatok szempontjából. A másik eset, amikor két ország között a viszony nem megfelelő, és az egyik állam ilyen módon akarja elégedetlenségét kifejezni a másik országnak – magyarázta.
A nagykövet diplomata és nem politikus – de ez David Pressmant nem érdekli
Az amerikai nagykövet azonban már számos alkalommal nekiment a magyar kormánynak, beleszólt belpolitikai kérdésekbe – egyértelműen túlmutatva diplomatai feladatkörein. Pressman tavaly szeptemberben kezdte meg nagyköveti pályafutását Budapesten, ám azóta rendszeresen beleállt a magyar kormányba, beavatkozott belpolitikai ügyekbe. A múlt héten X (korábban Twitter) oldalán reagált arra, hogy kormánypárti politikusok megkoszorúzták az éppen harminc éve újratemetett Horthy Miklós sírját. „
Baromság ez az egész cikk!!
azért mennyire kisstílű cigányok gyülekezete ez az Orbán banda.
Azé’ kapjuk a felsőbbrendű USAID-ot. ?????
mikor hívjátok már be a kéksisakosokat?
56-ban ment nektek
Tudjuk, te tanult ember vagy. Többször bizonyítottad már, így elismerjük, hogy Dr. Frim Jakab intézetében diplomáztál …
https://1.kerulet.ittlakunk.hu/files/ittlakunk/styles/img-style-457/public/upload/article/5/frimintezet.jpg
… és van itt még néhány dolláron vett rabszolga, volt osztálytársad is. 😛
Azé’ kapjuk a felsőbbrendű USAID-ot. ?????
mikor hívjátok már be a kéksisakosokat?
56-ban ment nektek
„– Van valamilyen országgal szemben területi követelésük?”
Nektek volt bazmeg ! Az indián őslakosokkal szemben.