Ismerkedjen meg az icipici emlőssel, ami csak a Borsodi-Mezőség Tájvédelmi Körzetben él.
Három napja jelentette be a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, hogy kezdetét vette a magyar szöcskeegér (Sicista trizona) őszi kutatóhete a Borsodi-Mezőség Tájvédelmi Körzetben.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Magyar Természettudományi Múzeum, a Bükki Emlőstani Kutatócsoport Egyesület, az MTA-DE Lendület Evolúciós Filogenomikai Kutatócsoport szakemberei, valamint a leglelkesebb önkéntes biológusok élvefogó csapdákat ásnak le naplemente idején a védett területen.
Csütörtökön a Bükki Emlőstani Kutatócsoport Egyesület Facebook-oldalán közölte, hogy
az eredmények szerint a populáció mérete alacsony, de a felmérési helyeken azért továbbra is kimutatható a szöcskeegér. Az alacsony egyedszám feltehetően a tavalyi szárazságnak köszönhető.
Az állatról pompás képeket is közöltek:
2021-ben a Magyar Természettudományi Múzeum blogján arról írt, hogy a magyar szöcskeegér már csak két helyen fellelhető az egész világon: Kolozsvár mellett, valamint a Borsodi-Mezőségen. E két populáció viszont alfajszinten különbözik egymástól, tehát genetikailag és rendszertanilag sem teljesen azonosak, emiatt külön nevet is kaptak: magyar szöcskeegér (Sicista trizona trizona) és erdélyi szöcskeegér (S. trizona transylvanica).
A magyar szöcskeegérnek tehát mára csupán egyetlen populációja maradt, emiatt a faj különösen sebezhető: az utolsó populációt érintő negatív hatások az alfaj kipusztulásához vezethetnek.
Heuréka! Borsodban megtalálták a pannon puma-t
„Kóka János gazdasági miniszter azt nyilatkozta a Frankfurter Allgemeine Zeitung hétfői számában megjelent interjúban, hogy „ha Szlovákia azt mondja, hogy ő a tátrai tigris, akkor Magyarország a pannon puma”.
ilyet leírni nagyfokú debilségre vall, miért ha debrecenben találják, akkor világszenzáció lenne? Óvni kell a környezetet, nektek semmi se szent akksigyáras, három elemis döbrögi rajongó.