…egy friss kutatás szerint. A szakértő szerint több tényező állhat a háttérben. A konkurensek erősödtek
A mostani adatok azt mutatják, hogy az első félévben mely városok bonyolítottak le a legjelentősebb vendégforgalmat – nyilatkozta a boon.hu-nak Kiss Róbert Richard turisztikai újságíró. Hozzátette: Miskolc esetében erősödtek a konkurensek, ilyen például Eger, vagy a Tokaj-Hegyalja.
„Azt látjuk, hogy a térségben rengeteg új attrakció nyílt, de Miskolc a 2010-es évet követően, a gyárvárosi arculatot turisztikai arcra cserélt le, azonban most valamiért stagnálás jellemzi a város turisztikai forgalmát” – mondta. Leszögezte: az attrakciók adottak, de a konkurensek megerősödtek és vélhetően jobb marketingkampánnyal vonzzák a turistákat.
Kemény marketing munka szükséges új turisták bevonzása érdekében egy városban
– hangsúlyozta. A szakértő azt is elmondta, hogy mindenképp oda kell figyelni egy célzott marketing kampányra és a fiatalok megszólítása is fontos lenne. „A város adottságai nagyon jók, fontos hozzá egy erős, helyi lokális marketing” – húzta alá.
A fürdővárosok a húzóerő
A Magyar Turisztikai Ügynökség azt is írja, hogy a fürdővárosok jelentőségét jól mutatja, hogy az összes vidéki vendégéjszaka 59 százaléka ezeken a helyeken realizálódott nyáron. A legnagyobb vendégforgalmat a szállodákban, illetve a magán- és egyéb szálláshelyeken regisztrálták, és egyes tóparti településeken a kempingek is jelentős forgalmat bonyolítottak. Arra is kitértek, hogy a nyári hónapokban a legkedveltebb hazai, fürdővel vagy fürdőzésre alkalmas vízparttal rendelkező településekhez még két balatoni város is csatlakozott: Balatonlelle és Zamárdi. A nyári hónapokban a vendégkör meghatározó részét a hazai turisták adják, Zalakaros, Balatonfüred és Siófok esetében például a vendégek több mint 70 százaléka hazai. A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai alapján látható, hogy az ország mely részéből érkeztek leginkább a vendégek. Az öt legnépszerűbb fürdőtelepülés közül a balatoniak azok, amelyek a fővároson és Pest vármegyén kívül az ország távolabbi vármegyéiből is vonzották a vendégeket a főszezonban. Siófokra például Borsod-Abaúj-Zemplénből, Balatonfüredre pedig Győr-Moson-Sopronból is érkeztek hazai turisták, nemcsak a közeli vagy szomszédos vármegyékből.
Hiába na…A szakember az szakember:
„Siófokra például Borsod-Abaúj-Zemplénből, Balatonfüredre pedig Győr-Moson-Sopronból is érkeztek hazai turisták, nemcsak a közeli vagy szomszédos vármegyékből.”
Gondolta volna ezt valaki?
Amihez Veres hozzányúl , ott fű többé nem terem.
Legfeljebb parlagfű.
Mert kiemelten kezelte a turisztikai kérdést.
Pontosan. Épp ezért ideje lenne, hogy végre magához nyúljon a X
Nem minden városban bízott meg a kormány olyan közismert turisztikai szakembereket mint Kiss János vár és fürdőbiztos úr…Látjuk az eredményét.
Ki se jutsz Tapolcára defekt nélkül! 1200 méter aszfalt, járdával közműcsatlakozásokkal hány hónap Miskolcon??? Lásd őspark és tó körüli rész csúszása!
Járdák sincsenek, az öregek az úttesten botorkálva kénytelenek megközelíteni a Barlangfürdőt.
Ez a két ember véletlenül nem önkormányzati képviselő vagy valami ilyesmi. Tehát van eszköz a kezükben a város működtetésének befolyásolására. Nem értem miért a Tik-Tokkal, Facebokkal foglalatoskodnak dolgozni urak.
Gratulálok a Turinform Irodának és a Turisztikai Egyesületnek !
Majd jönnek a katasztrófaturisták megnézni hogyan kell egy világhírű középkori várat megerőszakolni. Építésztanulóknak kötelező lesz megtekinteni, mert itt egy helyen látható minden hiba amit egy építész elkövethet.