Amennyiben a külső hőmérséklet indokolja, az épületek belső fűtési rendszerei automatikusan beindulnak. A fűtés indítását követően a hőközponti szabályozó elektronika folyamatosan a külső hőmérséklethez igazítja a radiátorokban keringtetett víz hőmérsékletét, vagy éppen leállítja a keringtetést, ha a nappali melegebb órákban nincs rá szükség – részletezi a MIHŐ.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy a társasházak dönthetnek úgy, hogy mégsem igénylik még a fűtésszolgáltatást, és a korábbi évek gyakorlatától eltérő fűtési menetrendet kérnek, illetve más időprogramot kívánnak alkalmazni. Ezt a közös képviseletükön keresztül kérhetik a muszakiugyelet@miho.hu e-mail címen.
– A fűtés beindításának időszakában, ha a radiátor csörgését, elégtelen üzemét tapasztalják az ügyfelek, akkor elsősorban a közös képviseletet, illetve az épület üzemeltetőjét keressék a felhasználói rendszer zavarának elhárítása érdekében, amilyen például a légtelenítés vagy nyári karbantartás után zárva maradt szerelvények kinyitása – figyelmeztetnek.
Azt is javasolják az ügyfeleiknek, hogy a hőfokszabályozós radiátorok szelepeit tartsák nyitott állásban a rendszerben lévő levegő távozása érdekében, majd a fűtés beindulását követő napokban állítsák azt a kívánt értékre.
Egyéb fogyasztók és külön kezelt intézmények vonatkozásában a fűtésszolgáltatás indítása nem történik meg automatikusan, ezeknél az épületeknél a fogyasztó képviselőjének írásos jelzésére indítja el a szolgáltatást a MIHŐ Kft.
– Amennyiben energiatakarékossági célból fűtési hőmérséklet-csökkentést vagy időprogram szerinti éjszakai és hétvégi fűtéscsökkentést (esetleg temperáló fűtést) kívánnak alkalmazni, akkor a szolgáltató javasolja annak a fűtésszolgáltatás megrendelésével egyidejűleg történő jelzését – hívta fel a figyelmet a MIHŐ.