A három gépkocsi mostantól abban segít, hogy az ötszáz adagos alapítványi konyhából eljusson az étel a rászorulókhoz.
Három személy-, és ételszállításra alkalmas Dacia Joggert adományozott a Budapest Mozaik Lions Klub az éhezés enyhítéséért is dolgozó Wesley János Lelkészképző Főiskola alapítványa, a Wesley Zsuzsanna Alapítványnak. A közel 28 millió forint értékű gépkocsikat részben a klubtagok adományaiból, más hazai Lions tagok segítségével valamint a Lions Club International Fondation-tól elnyert pályázati pénzből vásárolták – áll a szervezet közleményében.
A Budapest Mozaik Lions Klub hosszú évek óta kapcsolatban van a Wesley János Lelkészképző főiskolával és a társintézményei által működtetett intézményekkel.
Több alkalommal, többféle támogatással segítettek a hajléktalanok ellátásában: egyebek mellett orvosi eszközöket, gyógyszert, konyhai berendezéseket is adományoztak.
A három gépkocsi mostantól segít majd abban, hogy az ötszáz adagos konyhából eljusson az étel a szervezet óvodáiba, az iskolákba, idősgondozó házakba és mindenhová, ahol azt a nélkülözők várják.
A három Dacia Joggert kulcsait Ónodi István gazdasági igazgató és Iklódy László lelkész vette át. Elmondták, Iványi Gábor vezető lelkész sajnos gyengélkedik, ezért nem tudott megjelenni az átadón.
„Rotary és Lions: két kvázi szabadkőműves társaság
A szabadkőművességen és az olyan testvéri rendeken kívül, mint az Odd Fellows, világszerte léteznek szabadkőműves-szerű társaságok, amelyek emberbaráti célokat támogatnak. A Lions Club és a Rotary Club a két legismertebb szolgáltató szervezet. Mindkettőt az Egyesült Államokban, az Illinois állambeli Chicagóban alapították az 1900-as évek elején, és húsz évvel később alakultak ki Európában. A Lions Clubot 1917-ben alapította Melvin Jones[1], a Rotary-t 1905-ben egy csoport menedzser. Ők voltak: Gustav Loehr bányamérnök, S. Schiele szénkereskedő, H. Shorey szabó és Paul Percival Harrys ügyvéd. A csoport felváltva találkozott egymás irodájában vagy üzletében, innen a Rotary elnevezés… a Lions Club alapítója, Melvin Jones a chicagói „Garden City” N.141-es Chicago szabadkőműves páholy tiszteletreméltó mestere volt. Még később ő lett a Lions főtitkára és pénztárosa, valamint a klub magazinjának szerkesztője.
A Lions első, 1918-as logója még a nagy L betűt (a négyzet szimbólumhoz hasonlóan) és az iránytűt is megjelenítette, amelyek mind szabadkőműves eredetűek és értelmezésűek. A Rotary, a Lions Clubok és a szabadkőművesség közötti legfőbb különbség az ezoterikus tanítás hiánya; egyébként lényegében „szabadkőművesség kötény nélkül”
Feltűnt nekem a miskolci Lions Klub alapítása is a kilencvenes években, nem tudtam, hogy megváltási xxxx
Gondolom, már készül a törvény a KDNP asztalán, hogy ezek az autók hogyan kerüljenek már holnap Mészáros Lölő birtokába.