Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
A borsodi már amúgy is lassan ihatatlan.
a „nincs ügy” médiahabzása folytatódik (bocs, fojtatódik) ?
„Alsózsolcai akksi daráló”. Nektek nemesen egyszerű ismereteitek lehetnek az 50 év utáni vízbázis állapotáról? A DK zöld tagozat tetszik lenni?
A fidesz tagozat szerint „nincs ügy”
Basszus! A hazai sör 96%-át három nagy külföldi multi állítja elő. A bőcsiek jönnek aksikat bontani, még nincs konkurencia:
„Az Andrada Group Kft. által alkalmazott technológia előnyei az alábbiak:
– Az elektrolit elpárologtatása csökkenti a környezeti kockázatokat.
– Energiatakarékos: A kezdeti fázisban földgáz felhasználást igényel, azonban az akkumulátor kemencébe történő belépését követően nincs szükség földgáztüzelésre.
– Biztonságos: A zárt technológiának köszönhetően nem kell porkibocsátással és szaghatással számolni. A nitrogén atmoszférában történő aprításnak köszönhetően tűz keletkezésére nem kell számítani. A technológia vezérlése automatizált, így megakadályozhatók a nyomásnövekedésből adódó problémák.
– A technológia karbantartási költségei alacsonyak, élettartama hosszú.
– A technológiával nagy tisztaságú „Black Mass” termék állítható elő, azáltal, hogy technológiának köszönhetően a bevonatoló anyagok (lítium-kobalt a katódon, grafit az anódon) nem tapadnak az alapfóliához, és a további mechanikai eljárásokkal könnyen leválaszthatók.
– Az Andrada által alkalmazni kívánt egytengelyes aprító hatékonyabb és jobb minőségű aprításra képes, mint a kéttengelyes aprítók, emellett a beruházási költsége is alacsonyabb. „
„A keletkező technológiai szennyvizet az épület külső, délnyugati oldalánál elhelyezett, a víz ártalmatlanítását végző Hidrofilt Kft. által biztosított 1 m3
-es műanyag tartályban gyűjtik össze.
A víz ártalmatlanítását havi rendszerességgel végzi a Hidrofilt Kft. Havi szinten 800-1000 liter hulladékként kezelendő technológiai szennyvíz keletkezik. A szennyvizet a technológiából szivattyúval juttatják el a gyűjtőedényzetbe….
jelenleg
A telephelyen 2 db szikkasztómedence található, melyek a telephely tetőfelületéről és a parkolókból összegyűjtött csapadékvizet tározzák, illetve szikkasztják. A tehergépjármű parkolótól nyugati irányban található szikkasztómező méretei: ….stb”
Nem a Böszme qrmány hozta a 90-est?
„A tevékenység a 90/2007.
(IV.26.) Korm. rendelet 2.
számú mellékletébe nem
sorolható, így kárelhárítási
terv készítésére nem
kötelezett. A 439/2012.
(XII.29.) Korm. rendelet
alapján a tevékenység
megkezdéséhez
szükséges
hulladékgazdálkodási
engedély szükséges, mely
engedélykérelmi
dokumentáció
benyújtásakor havária terv
benyújtása is tervezett. „
Napi fogalmatlan csöbörszolga ömlengés letudva…
a 100. dékás utánrúgás cikkre, idézet az
ANDRADA GROUP KFT. beadványából
Ez a sörnek csúfolt langyosi homályos első perctől, 73 óta katasztrófa, ettől már csak a lóbányai setét rosszabb. MO-n csak a Dreher, vagy ritkán a Soproni tud kínozni aránylag iható sört,.a többi azonnal lefolyóba való.
kukoricás sör , nem sör.
már nincs benne kukorica egy ideje
„Ezzel szemben Schillinger Attila, a Magyar Sörgyártók Szövetségének igazgatója ezt írja a Kocsmablogon: „Ez egy élelmiszeripari kérdés. Nem csak a söriparban, hanem más élelmiszerek gyártásánál is használnak enzimeket, például a sajtok, borok, pékáruk esetében. Az enzimek természetes organizmusok, jelen vannak minden élő szervezetben, nem mesterségesen állítják őket elő, és nincs semmiféle veszélyes hatásuk az emberi szervezetre.” Véleménye szerint ez nem egy nagyipari sörgyártási probléma, de még csak nem is probléma, és kár a témában nyilvánvalóan nem képzett fogyasztó előtt ködösíteni és befeketíteni a gyártók termékeit.
Hozzáteszi: „Az enzimek használatával nem gyorsul fel a sörgyártás folyamata, gyors sör nincs. Az enzimek stabilizálják a folyamatot, a sör tisztaságát és a habtartósságot segítik. Nincs olyan módszer, amivel egy szinten túl gyorsítható a folyamat.” Arról, hogy az enzimeket miért nem kell feltüntetni a címkéken, azt mondja, hogy fölösleges, mert mire a sör elkészül, azok inaktiválódnak és nincsenek jelen a termékben, a fejfájást pedig a dehidratáció okozza, nem az enzimek használata.”
Pontosan csak tiszta maláta kb 2 éve
Az enzimek nem organizmusok! Az enzimek bazi nagy fehérjék és a szervezetben (minden organizmusban) úgy működnek mint a katalizátorok. Katalizátorok segítenek a kémiai reakciókat, szintéziseket, vagy lebontásokat alacsonyabb energia szinten elvégezni.
A sörgyártás során a maláta rengeteg enzime fontos és elengedhetetlen szerepet játszik a sörfőzésben.
Sörfőzők, kicsik és nagyok is, igen kicsi mértékben használnak természetes enzimeket a sörfőzés stabilizálására, ha a maláta enzimeit ki kell segíteni, valamiért, pl gyenge évjárat.
Mivel a felhasznált enzimek természetes fehérjék az emberi szervezet tökéletesen bontja őket. Valamint a végtermékben kimutathatóan ok, nincsenek, mivel a főzés után erjedésnél teljesen lebomlanak.
Mióta visszaálltak kukoricásról malátás sörgyártásra , kifejezetten iható lett a Borsodi.