Minden készen áll arra, hogy egy hét múlva kezdetét vegye Magyarország első alternatív, oktatási népszavazása, ahol 16 éves kor felett bárki véleményt mondhat a magyar oktatási rendszer hét legsúlyosabb kérdésében. Online már október 20-tól lehet szavazni, míg október 23. és 30. között az ország minden megyéjében, Budapesten pedig húsznál is több helyszínen szavazhatnak személyesen az érdeklődők.
Az aHang és az Egységes Diákfront által közösen szervezett alternatív népszavazást mintegy 1000 aktivista és önkéntes fogja lebonyolítani országszerte. Szalóki Viktor, az aHang szóvivője ezzel kapcsolatban elmondta, “jelenleg is zajlik a segítők felkészítése és a szervezés, hogy a lehető legtöbb helyen biztosítsuk a szavazást. A pontos helyszínekről az alternatív népszavazás honlapján, a 7IGEN.hu oldalon lehet majd tájékozódni.”
Hogy hogyan jutott el a két szervezet a másfél évvel ezelőtti egynapos figyelmeztető sztrájkoktól odáig, hogy alternatív formában megszerveznek egy országos népszavazást, arról Gajzágó József beszélt az aHang videójában .
Az Egységes Diákfront tagja ebben kiemelte: “Úgy döntöttünk mi, az aHang és az Egységes Diákfront, hogy ha a kormány fél attól, hogy megkérdezze az embereket, hogy mit gondolnak a magyar oktatás helyzetéről, akkor majd mi megtesszük ezt. A célunk, hogy megmutassuk, hiába lehetetlenítették el az összes oktatással kapcsolatos népszavazási kérdést, az emberek igenis véleményt akarnak mondani a rendszerről. Mindezért azt szeretnénk, hogy legalább 200.000 ember vegyen részt az alternatív népszavazáson, hogy nyomást tudjunk gyakorolni a kormányra.”
Magyarország első alternatív, oktatási népszavazásához számos támogató szervezet csatlakozott: Szülői Hang, Dialógus az Oktatásért, Civil Közoktatási Platform, Civil Bázis, Pedagógus Egység, Hívatlanul Hálózat, Számoljuk együtt Mozgalom, MENŐK Egyesület, Egységes Szülői Front, Társaság a Szabadságjogokért. PDSZ, Padtársak Miskolc, Függetlenek SZIVE (Függetlenek A Szinva Városáért Egyesület), Oktatói Hálózat, Országos Közös Akarat és az ADOM Diákmozgalom.
A 7IGEN.hu oldalon hamarosan elérhető lesz az online és a személyes szavazás menetével kapcsolatos útmutató is. Az Egységes Diákfront és az aHang a szavazás kezdetéig sem tétlenkedik, október 19-én az alternatív népszavazással kapcsolatos slam poetry estet szerveznek a Slam Poetry Magyarországgal együtt.
Hiába a nagy mellény, elvész benne a Döglött Kutyák falkája.
Ez csak a Pankotai Lili zászlóalj lehet. ???
vagy
az Egységes Diákfront Vörös brigádnak képzeli magát?
„A Vörös Brigádok (olaszul: Brigate Rosse, röviden: BR) egy szélsőbaloldali terrorista csoport volt Olaszországban. 1970-ben, Milánóban alapították, mások mellett Renato Curcio és felesége, Margherita Cagol, valamint Alberto Franceschini. A Vörös Brigádok tagjai önmagukat kommunista városi gerilláknak határozták meg, ”
vagy
A 1970-ben alapított Vörös Hadsereg Frakció-nak? Kommunista, városi gerilla csoport volt és az európai baloldali terrorizmus legmeghatározóbb szervezetévé nőtte ki magát.
aztán..
Baader szabadulása után a csoport tagjaival együtt külső támogatókat keresett és talált a palesztínok személyében, akikhez 1970 nyarán elutaztak és a PFSZ (Palesztin Felszabadítási Szervezet) táborában fegyveres képzésen vettek részt Jordániában. Hazautazva – a pénzhiányt enyhítendő – az ősz folyamán három berlini pénzintézetet fosztottak ki, aminek eredményeként egyik alapító társukat Horst Mahler korábbi ügyvédet letartóztatták. Mahler 14 éves börtönbüntetése során kimaradt (és így életben maradt) a RAF legsúlyosabb cselekményeiből. Mahler amúgy szélsőbalosból 2000-re szélsőjobbossá vált (mert ugye a legszélén a bal és jobb összeér mint tudjuk :)) „
a négy igenes népszavazás amortizációja hét igenes
régi SZDSZ / új SZDSZ ????