Hárommilliárd forintnál is többet fizettek ki a vagyonkezelő alapítványok vezetőinek
Összesen több mint 3,1 milliárd forint tiszteletdíjat vettek fel tavaly a közérdekű vagyonkezelő alapítványok élére kinevezett vezető tisztségviselők, vagyis a kurátorok és felügyelőbizottsági tagok – ezt számolta ki lapunk az alapítványok által beadott éves beszámolókból. A kormány az elmúlt években összesen 35 vagyonkezelő alapítványt hozott létre – köztük 21 egyetemit –, és 2022 volt az első teljes év, amikor már valamennyi alapítvány működött, így csak most nyerhettünk valódi képet arról, hogy mennyi pénzt is visznek el valójában.
Mivel minden alapítványban öt kurátor és három fb-tag van, átlagosan közel egymillió forintos havi juttatásban részesülhetett az összesen 280 – többségében a kormánypártokhoz kötődő – vezető, akiknek csupán annyi a kötelezettségük, hogy kéthavonta megjelenjenek a testületi üléseken.
Ők azok, akik miatt – nagyon leegyszerűsítve – Brüsszel bekeményített, és végül az Európai Tanács tavaly decemberi határozatában megtiltotta az uniós intézményeknek, hogy bármilyen kötelezettségvállalásra szerződjenek ezekkel az alapítványokkal, vagyis elzárták előlük az uniós forrásokat. Mindezt az összeférhetetlenségi aggályokkal és a támogatások felhasználásának átláthatlanságával indokolták. A döntés legfőbb kárvallottjai az alapítványú fenntartású egyetemek lettek, amelyek így a jelen állás szerint elesnek a Horizont- és az Erasmus-programokból származó pénzektől és ösztöndíjaktól.
Az összesen 3 milliárd 152 millió forintos kifizetésből részesültek az egyetemi alapítványokból azóta távozó miniszterek, államtitkárok, kormánybiztosok, kormánymegbízottak és miniszteri biztosok is, mivel az érintettek csak idén februárban adták vissza a kuratóriumi megbízatásukat. Ez azonban nem oldotta meg az egyetemek problémáját, mivel még így is jócskán maradtak politikusok az kuratóriumokban (például parlamenti és önkormányzati képviselők, valamint polgármesterek, ráadásul a nem egyetemi alapítványokban maradhattak a miniszterek és az államtitkárok is, noha az Európai Tanács határozata az összes vagyonkezelő alapítványra vonatkozik, nemcsak az egyetemekére), továbbá a rendszerszintű anomáliákat sem orvosolták.
A legtöbb pénz a számos állami vagyonelemet megszerző Mathias Corvinus Collegiumnál fizették ki az alapítvány vezetőinek, összesen 262 millió forintot. Ez azt jelenti, hogy a kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagok átlagosanhttps://24.hu/belfold/2023/10/20/harom-milliard-forint-vagyonkezelo-alapitvanyok-vezetoi-dijazas-kuratoruim-felugyelobizottsag/
tiszteletdíjat kapnak havonta. Az előző évben még csak 750 ezer forint volt az átlagjuttatás, vagyis tavaly megtriplázták ezt az összeget.
a 24huhogó csúsztatásai. UNALMAS
Minden egyetemi és nem egyetemi alapítványt át kell adni a Soros Sándor-Magyar Bálint párosnak és akkor „rendszerszinten” helyre áll a jogállamiság.
Akkor Veres Pál helyett Hegedűs Andrea volt tanácsnok lesz a kuratóriumi tag?
” A kisdobos-úttörő-KISZ élet és a KISZ-titkári munkám határozta meg későbbi politikai tevékenységem.” /Hegedűs Andrea életrajz/
„A kisdobos-úttörő-KISZ élet és a KISZ-titkári munkám határozta meg későbbi politikai tevékenységem, jelenleg is a kínai és az orosz komcsiseggek tisztára nyalásából élek.” /Orbán Viktor életrajz/
Mint tudjuk, minden szentnek maga felé hajlik a keze. Ez bizonyítja, hogy Pali szent ember.
mondta a mi Ferink, az öszödi Böszme.
„Tíz év múlva a világot Magyarországon sem a politikusok fogják irányítani. A politikusok azért vannak, hogy az országban élők érdekeit olyan módon hangolják össze, hogy béke legyen. Kinek lesz akkor nagyobb az érdekérvényesítő képessége? Annak, aki alkalmazottként százezer forintot keres, vagy aki mögött egymilliárd forint van? Nyilván az utóbbinak. (…) Nagyon fontos a pénz! Nem hiszek azoknak, akik morálisan akarják megváltani a világot. Abból előbb-utóbb hazugság lesz, a hazugságból meg zsarnokság. Azokban hiszek, akik azt mondják, én ilyen vagyok, ezek az érdekeim, s ezért viselkedek így” – fejtegette 1996-ban a KÁPÉ című gazdasági hetilapnak.
Semmi gond. Bukta a polgármesterséget,a Fidesz megemeli az egyetemi semmiért a tiszteletdíját. Az árulás-rövidtávon-jól tejel.
Tévedsz. A sárga bolsevik irigységetek miatt Bojár magához veszi a magánegyetemére,
ha már egyszer kitüntette. Ott fog tanítani a Graphisoft Parkban, az
Aquincum Institute of Technology (AIT) -on.
Az AIT diákjai főként amerikai egyetemek hallgatói, akik az európai Erasmus-programhoz hasonló féléves részképzésen vesznek részt Magyarországon.
és van kapcsolati tőkéjük.
Andrea tanárnéni meg Rákóczi Bank nélkül létrehozza a 2019-ben megálmodott várost. Szalagmunkások helyett csak tervező mérnökök és kutatók fognak a városban szaladgálni a Miskolc városi metró állomásaira. Én megnyitom az Avason ” A három pogácsához” szabadmalteros páholyt.
Ezzel is azt bizonyítod, hogy az árulás jól tejel.
Azért ne feledjük, a szerény végzettségével oktató nem lehetne, legfeljebb kisegítő munkára alkalmazhatnák az egyetemen.
Tetszik, amikor egy mély ateista ex-komcsi összekulcsolt kézzel ájtatoskodik a templomban.
A harácsolás a legfontosabb, tele vagyunk Harpagonokkal