Milyen volt a miskolci színház elmúlt 33 éve? Színiigazgatók beszélgetnek róla
A Műút folyóirat rendezvényeként Miskolci Nemzeti Színház 200! A „melegszívű munkásvárostól” az operafesztiválig címmel pódiumbeszélgetést rendeznek az idén 200 éves Miskolci Nemzeti Színház közelmúltbeli 33 évéről (1979-2012).
Fotó: Miskolc. (archív)
A Műút irodalmi, művészeti és kritikai folyóirat szakmai rendezvényén a színház egykori igazgatói, művészeti vezetői idézik fel az irányításuk alatt álló kulturális intézmény működését, eredményeit, gondjait, sajátosságait. A rendezvényen részt vesz Csiszár Imre, aki 1979 és 1988 között volt a színház igazgatója, Hegyi Árpád Jutocsa, ő tíz éven át, 1992-2002-ig volt a színiigazgató, valamint Béres Attila, aki 2015 júniusától igazgatója a miskolci színháznak. A rendezvény október 26-án lesz délután 4 órától a Miskolci Nemzeti Színházban, a Játékszínben.
A „Műút folyóirat projektje a Miskolci Nemzeti Színház bicentenáriuma alkalmából” szakmai program megvalósítását 2023. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.
Vendégek:
Csiszár Imre
Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, színházigazgató, érdemes és kiváló művész
Hegyi Árpád Jutocsa
rendező, színházigazgató, egyetemi tanár
Házigazda:
Béres Attila
rendező, a MNSZ igazgatója
Moderátor:
Bazsányi Sándor
irodalomtörténész, kritikus, a Műút szerkesztője
Közben titokban áldozták maguk helyett az újhelyi áldozatukat, így ahogyan vannak, valamennyien.
Milyen volt a kulturális élet 1984 és 2008 között az IMF-hitelek ( bérekre, nyugdíjakra) árnyékában, az operafesztivál fellépő művészek gázsijainak tükrében. Pódium beszélgetés.