Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Mert ez az igazság! A saját előterjesztését nem szavazta meg a Tsz paraszt. Erre még nem volt példa a miskolci közgyűlésben!
És?
Nincs és…gàz
The captcha response you submitted does not appear to be valid. Please try again.
LESZAROM témáitokat ODA KOMMENTELEK , ahonnan nem pattan vissza.
„Nemcsak a befektetők, hanem a Paks II. jövője szempontjából is rendkívül fontos információkat mondott Käser. Azt hangsúlyozta, hogy a nehéz helyzetben lévő cégnek korlátlan pénzügyi kártérítést okozna a magyar állam által indítandó kártérítési per. Ezt a felügyelőbizottsági elnök jelzése szerint azért indíthatná el a magyar állam, mert 2019-ben megkötött érvényes szerződése van a Siemens Energynek az orosz Roszatommal, mint fővállalkozóval, hogy szállítsa le Paks II. irányítástechnikai rendszerét, de a német kormány zöldpárti vezetése különböző okok miatt nem adja ki az exportengedélyt, ezért a német cég nem tudja teljesíteni a technológiai exportot.
A Bloomberg összefoglalója szerint az fb-elnök úgy fogalmazott:
Vannak olyan nem kormányzati szervezetek, amelyek azt követelik, hogy a vezetőségünk ne tartsa be ezeket az érvényes szerződéseket, és akkor esetleg egy uniós állam szinte korlátlan összegekre perelheti be.
Ezzel arra utalt Käser, hogy a Greenpeace nemrégiben kiadott jelentése szerint olyan európai cégek, mint a Siemens Energy és a francia Framatome több százmillió eurós szerződésekkel rendelkeznek a Roszatom Oroszországon kívüli nukleáris projektjeinél, de e technológiai és tudástranszferek nélkül az orosz állami óriás számos új projektje leállna, többek között a Paks II. is.
Ennek kivédésére a magyar kormány abba az irányba tett lépéseket az elmúlt hónapokban, hogy a Framatome szerepe nőjön meg a projektben, de egyelőre kérdéses, hogy az irányítástechnikai rendszert hogyan tudná teljesíteni a cég a háttérbeli német-francia együttműködés keretében, hiszen az kettős felhasználású technológiának minősül, így az oroszellenes szankciók tükrében is vizsgálni kell”
Az LMP ordenáré módon hazudik!