Digitális térkép készült arról, hogy Magyarország vármegyéit és településeit milyen mértékben lepték el az invazív címeres poloskák, azok között is az ázsiai márvány-, a zöld vándor- és a nyugati levéllábú poloska. A dinamikus térképet lakossági felmérés alapján, 14 ezer kérdőívkitöltő válaszait összesítve készítette el a Bábolna Bio Kft. és ezt időről időre szeretné megismételni.
Az ország mintegy 3200 települése közül csaknem a feléből jelentettek poloskaészlelést a kérdőívet kitöltők. A legtöbb észlelés Budapestről és a legnagyobb városokból érkezett. Lényegében nincs már olyan térsége az országnak, ahol ne jelentek volna meg ezek a rovarok, amelyeket lakosságarányosan a legnagyobb számban a déli megyékben észlelnek – tudta meg a boon.hu meg a készítő Sokk a rovar közösségi oldaláról, ahol a felmérés alapján készített diagramokat is közölt. Vármegyénket közepesen fertőzöttnek jelölték, de Miskolcon kiugróan magas, Kazincbarcikán pedig nagy a fertőzöttség mértéke. Ez azt jelenti, hogy a vármegyeszékhelyen egy lakosra 3,52 címeres poloska jut, Kazincbarcikán pedig 1,54 és érdekes módon Ózdon csak 0,66, azaz kicsi a fertőzöttség.
Nálunk átlag feletti, de bizakodóak vagyunk, hogy Veres nem hirdet poloskairtó programot. Mert a galambirtó program során is összekeverték a mérget a tápszerrel, soha ennyi galambszar nem ékesítette Miskolcot.