Ezen a héten Müller Péter Sziámi költő, dalszövegíró, filmrendező volt Veiszer Alinda műsorának vendége. Az interjúban, amelynek teljes verzióját egy jelképes havidíjért cserébe ezen a felületen lehet megnézni, kitértek a palesztin–izraeli konfliktusra, a szovjet megszállásra, a vallásra és a Petőfi Zenei Tanácsra, amelynek Müller Péter Sziámi is tagja.
Müllert a magyar alternatív kultúra egyik jelentős személyiségeként tartják számon, több meghatározó zenekarban vett részt, és ő volt a társszervezője az 1993-as első Sziget Fesztiválnak is, ami akkor Diáksziget néven futott. A nyolcvanas években még több, általa írt dalszöveg miatt bajba került az akkori hatalomnál, most viszont többek között Ákos és Nagy Feró mellett a Petőfi Zenei Tanács tagja, ami miatt rengeteg kritika érte.
Fotó : Müller Miskolcon (archív)
„Ha valaki ismer, akkor annyit tudhat különösebb hormonzavar nélkül, hogy ez körülbelül olyan, mintha azt írnák, hogy a hírek szerint Goebbels körülmetéltette magát. Vagy Lenin elvtárs elárulta a leninizmust, vagy valami ilyesmit” – mondta, amikor Veiszer Alinda rákérdezett, mit szól ahhoz, hogy az a vád érte: őt államosították, amikor beválogatták a tanácsba. „Én nem gondolom azt, hogy nekem defenzív magyarázkodásba kell kezdenem. Ha abba kezdenék, akkor nagyon furcsákat mondanék, mondok is, csak hogy érthető legyek. Mint mondtam, nekem más a tett, és más az ember, és nagyon szeretek minden embert, de a tetteket meg tudom ítélni. Nekem ez azt is jelenti, hogy egyáltalán nem azt nézem, hogy egy felvetés balról vagy jobbról jön-e.”
Megjegyezte, hogy sok olyan projektje van, amiről egyébként az emberek nem tudnak, például település- vagy egyetemfejlesztés, amelyek között vannak kormányprojektek is. Szerinte például az, hogy a legszegényebb településekre jár koncerteket adni állami támogatással, azért van rendben, mert elsősorban az állam feladata lenne az ilyeneket megszervezni. Azt mondta, hogy ő a könnyűzenei stratégiáról sem tudott eleinte, mert nem rendszerszintű érdeklődő, írja és énekli a dalait. „Ha el lehet menni egy felmosórongyszagú klubba vidéken, akkor én boldog vagyok, ha odajönnek az emberek” – mondta.
Alinda felhívta a figyelmét, hogy a tanács elnöke, Demeter Szilárd azt mondta: Soros György a liberális Führer, Európa a gázkamra, és a magyar irodalom 80 százalékát kukázni kellene. „Egy hatalmi helyzetben szerintem nem okos dolog ilyeneket mondani. Valószínű, hogy arra szolgáltak, hogy átüssék egyáltalán az ingerküszöböt, hogy valaki figyeljen” – mondta Müller Péter Sziámi. Később aztán azt is megjegyezte, hogy neki ezzel semmi baja nem volt, arra utalva, hogy ő eltávolodik az ilyen kijelentésektől.
Azahriah neve is szóba került a beszélgetésben. Müller Péter Sziámi nagyon szimpatikus, tehetséges embernek nevezte, és azt is mondta, hogy a menedzsment is tehetséges, hogy idáig tudta juttatni, és jól válogatja meg azokat az embereket, akiket „futtatni próbál”.
„Nagyon örülök, hogy van ilyen, hogyha magyar focisták megnyerik a vébét, nagyon örülök, ha Azahriah világsztár lesz. Engem ez azért nem érdekel különösebben, mert látom a könnyűzene tendenciáit, és azok mélységesen az értékeim ellen vannak. Amikor a Sziget Nagyszínpadon egy DJ mindent visz, vagy egy playbackelő sztárocska, akkor azért nincs ugyanolyan jó érzésem, mint amikor Jimi Hendrixet hallom gitározni.”
Alinda rákérdezett arra is, hogy nem tartja-e Müller visszásnak, hogy az állam által működtetett rádióban, tévében politikai hovatartozás miatt nem játszanak egyes előadókat. „Ha az állami rádióban nem játsszák a dalaimat, akkor valószínű, hogy nem rádióbarát dalokat írok. Erre nem mondom, hogy ez jó vagy rossz. Én bizony szeretném, ha minél több helyen hallanának. Egy kicsit ki vagyok szorulva, mert amikor olyan dalokat írtam vagy írhattam volna, amik jelenleg a Retro vagy a Sláger Rádióban mennének, akkor be voltam tiltva” – mondta.
„Nem gondolom azt, hogy a regnáló államrendnek bármikor, bárhol kitűzött célfeladata lett volna, vagy bevállalta volna azt, hogy direkt ellenzéki vagy direkt polgárpukkasztó dolgokat toljon az állami médiában. Kicsit ez merevebb most, de nem annyira, mint akkor, amikor egy darab magyar televízió volt, és nem volt internet sem.” Azt mondta, hogy a tanácsban ezt nem tematizálták, de benne sem merült fel, hogy erről beszélni kéne, illetve azt is, hogy szerinte a tévének és a rádiónak most már nincs akkora súlya, mint régen.
Az interjú elején egyébként az izraeli konfliktusról is beszélt a költő. A második világháborúra utalva azt mondta, hogy „mikor a sátáni vagy démoni arca az emberiségnek megmutatkozott, utána kimondatott az, hogy soha többé. […] Az emberiségnek lett egy tapasztalata, olyan bűntudata volt, hogy az a generáció megbeszélte, hogy ezt nem lehet megismételni, és most megismétlődik.”
Azt mondta, hogy ha meg kéne fogalmaznia, hogy ő micsoda, „leginkább az vagyok, amit úgy hívnak, hogy angyal”. […] Ez azt jelenti, hogy nem születtem ide teljesen. Tehát egészen biztos, hogy valahogy én hűséges vagyok valamihez, amit nem kell megfogalmazni.”
„Az összes élettapasztalatom birtokában is azt mondom, hogy csak egy csoda segíthet, de csoda volna az is, ha még sikerülne megtörténnie. Tehát így élünk. […] Nem marad idő arra, hogy csodálatos legyen az életünkben, földhözragadt és gyűlölettel teli az élet a földön. Ez a bajom” – mondta.
Aha. És ha már Goebbels …. Van bőr a képeteken ?
„A mi szabadságharcosunk, Bródy János apja az egyik legbefolyásosabb közgazdász volt. Az ő neve nem bukkan fel? Nem vett részt az üzletben?
Abban az értelemben, hogy Bródy Sándor fiai valamilyen szinten mind érintve voltak, akár a klán szót is használhatod.
Volt még két fiatalabb testvér, Illés és János, ők is részei voltak mindennek. János szintén Vas Zoltán embere volt, a fia – akit Vas Zoltán küldött az Egyesült Államokba – a világ egyik legnagyobb marketingcégének az elnöke lett később. A kádári kultúrpolitika kegyeltjeként zenei karriert befutó Bródy János oldalági rokona a könyvben szereplő Bródy fivéreknek.
Az ő édesapja, a közgazdász Bródy András marxista alapokon nyugodott, szintén nem volt a szocialista rendszer kitaszítottja, de ezekben az iratokban nem találkoztam a nevével.
Az biztos, hogy a Népköztársaság egyik legismertebb közgazdász-szakírójának számított, mesterének Lukács Györgyöt nevezték. Ha már a Kádár-diktatúra. A függöny előtt végig antifasizmus, később náci-ellenesség volt a jelszó. De tudjuk, a kutatásaidnak hála egyre pontosabban, hogy az üzlet mindent felülírt. Mondhatjuk, hogy ez az országok, a nemzetek, az átlagpolgárok rovására ment?….
…..Pontosítanék: ez a hálózatnak az a része, amit látunk.
Ne feledjük el, hogy ezek az emberek külső érdekeket szolgáltak ki, egy nyugati hálózat helyi ágensei voltak, ezért megkapták a fizetségüket, amely persze a mi fogalmaink szerint jelentős vagyon lehetett, de elenyésző töredéke annak, amit nemzetközi erőterek, pénzügyi csoportok profitként elkönyvelhettek. Az általam leírtak hidegháborús viszonyok között történtek, ekkor titkosszolgálati részvétel nélkül mindezt nem lehetett volna kivitelezni, de ezt se úgy képzeljük el, hogy az egész szervezet ezeknek dolgozott.
Nyilván a hálózatnak voltak emberei a hírszerzésnél olyan pozíciókban, ahonnan tudták úgy manipulálni a dolgokat, hogy segítsék a hálózat működését. A katonai hírszerzés, vagyis az MNVK-2. az eddig feltárt iratok alapján valóban súlyosabban érintett volt ebben a mechanizmusban.
Hihetetlen figurák bukkannak fel a könyvedben. Egy rakás magát átmentő náci, akiknek üzleteléséhez mind a Nyugat, mind a Kelet jórészt asszisztált. xEmil Hoffmann egy elképesztő kalandor lehetett mindenféle erkölcsi vagy ideológiai gátlás nélkül. Szinte nem volt olyan valamirevaló hírszerzés, akiknek ne dolgozott volna, ezzel nagyon nagy szívességet téve nekem, hiszen az ő történetére felfűzve lehetett összeszedni ezt a gyomorforgató kollaborációt.
Sok nyomot hagyott maga után, mert a célja szerintem egyszerűen a magamutogatás volt, szerette elhitetni a környezetével, hogy ő egy igazi James Bond, így felhasználta minden titkosszolgálat. Komoly szolgálatokat tett Kádáréknak is, szerepe volt a „gulyáskommunizmusról” alkotott hamis kép kialakításában, de erről a következő kötetben fogok írni. Karl Bickenbach pedig a mintapéldánya ennek a velejéig romlott közegnek. A háború alatt az elrablott zsidó vagyonok értékesítéséből szerzett magának pénzügyi alapot ahhoz, hogy 1945 után „üzletemberré” válhasson. Jó kapcsolatai voltak a magyarországi kommunistákkal, monopóliumot kapott egy csomó impextől.
Az 1956-os forradalom után az egyik legfontosabb elrendezendő feladata Fekete Jánosnak és a mögötte álló köröknek az volt, hogy a kiesett forgalom miatt kárpótolják az ex-náci kereskedőt. A magyar nemzet a vérével áldozott a szabadságért, a huszadik század legtisztább, legfelemelőbb és egyben legreménytelenebb háborúját vívta, közben ezek meg azzal voltak elfoglalva, hogy a náci barátaikat hogyan kompenzálják a „kellemetlenségekért”.”
Sziámi
Fedor Vili
Éveken keresztül a Bormúzeumban ??
A Babylon létrehozója cigány sátánistáival, menhelyi népével a romániai elmeosztály keretén belül Tóth atyafiak kezdetével kivégző sorozatuknak, libás történelmével Ázsia előtti világ embereinek lemészárlásának, tisztátalan lelkeinek megszülettetésével a spiritisztáknak Farkas néven a világ minden részén, biblia olvastatással tisztítva az összes emberiség ellenes csapást. Magyarok királya a döglégy, amelyik magát angyalnak vallja, mint másik dögvilág képviselője és vezetője. Tömény feketemágiájával mészárolnak az ózdi 666 Fenevadnak, mint világ-Magyarország honfoglalóinak a világ összes szerepe végrehajtásával, költők miatti kivégző sorozatával Kecskésekkel, Atlantisz felé.