Aludj eleget, de ne túl sokat! A nap

1. A rendszeres testmozgás fontossága

Csökkenti a stresszt, és védelmet nyújt a szervezetnek a káros szabadgyökökkel szemben. Soha ne kényszerítsd a tested a sportolásra, olyan mozgásformát válassz, amely élvezettel tölt el. Alkalmazd “a kevesebb, néha több” elvét, már egy tíz perces séta, vagy a liftezés helyett a gyaloglás is egészséges lehet.

2. Győzd le a stresszt!

Ne hagyd, hogy a stressz uralja az életed, uralkodj te felette. Végezz légzéstechnikákat, jógázz, meditálj. Fontos, hogy tudj lazítani, találd meg a számodra legmegfelelőbb technikát.

3. Aludj eleget, de ne túl sokat!

Az alvás elősegíti a szervezet regenerálódását, nagyon fontos mind a mentális, mind pedig a fizikai pihenés. Ha túl keveset alszol, legyengül az immunrendszered, könnyebben megtámadnak a betegségek, és a súlyprobléma sem fog elkerülni.

 

4. Fontos a napozás, de csak mértékkel!

A D-vitamin a szervezetünk számára elengedhetetlenül fontos, biztosítja az idegrendszer megfelelő működését, gondoskodik a szív, a csontok, az immunrendszer egészségéről. Segítségével csökkenthető a rákos betegségek, a cukorbetegség, depresszió, pikkelysömör, és különböző gyulladásos betegségek kialakulásának esélye. Azonban mind sok mást, a napozást sem szabad túlzásba vinni, főleg a déli nyári órákban tilos fedetlen testtel kimenni.

5. Egészséges étkezés

“Az vagy, amit megeszel”, szól a közismert mondás. Ha jobban belegondolsz, akkor ezután nem fogsz felelőtlenül étkezni, sokkal jobban megválogatod azt, hogy milyen élelmiszereket juttatsz a szervezetedbe. Kerüld a feldolgozott, a túlságosan zsíros, és -cukros élelmiszerek fogyasztását. Fogyassz vitaminokban, ásványi anyagokban, növényi fehérjékben, és egészséges zsírokban gazdag élelmiszereket.

6. Kávé- és vízfogyasztás fontossága!

A mértékletes kávéfogyasztás jó hatással van a szervezetre, nem csak antioxidáns hatása miatt, a benne található koffein hatására csökken a cukorbetegség, és a Parkinson-kór kialakulásának kockázata. Naponta legalább két liter vizet kell elfogyasztani, hiszen a kiszáradás káros hatással lehet a fizikai és a szellemi egészségre is.

7. Fordíts figyelmet a testsúlyodra!

A testsúly megváltozása sok mindent elárul a szervezet működéséről. Az elhízás az egyik legnagyobb mértékben elterjedt probléma napjainkban, számos halálos kimenetelű betegség okozója lehet. Éppen ezért érdemes odafigyelni az egészséges táplálkozásra, és a testmozgásra.

8. A fogak egészségének fontossága!

Nagyon fontos, hogy figyelmet fordíts a fogaid és szájüreged egészségi állapotára. Napi háromszor ajánlott fogat mosni, ezenkívül ajánlott a fogselyem használata, emellett mellőzni kell a cukros élelmiszerek fogyasztását. A rossz szájhigiénia káros hatással van a vérkeringésre.

9. Pozitív gondolkodás!

A negatív gondolatok nem csak a lelki, de a testi egészségre is hatással vannak. Érdemes a negatív gondolatokat pozitívra cserélni, vedd körbe magad pozitív gondolkodású emberekkel, és legyen meg minden napra a motivációd. Csak így lehet egészséges életet élni, ne hagyd, hogy eluralkodjanak rajtad a negatív gondolatok!

10. Közösségi élet fontossága!

Kutatások alapján kimutatták, hogy azok, akik nem vesznek részt a közösségi életben, elzárkózva, magányosan élnek, sokkal rövidebb ideig maradnak életben. A társas kapcsolatok növelik az önbizalmat, az élni akarást, az életkedved, és elősegíti a jó közérzetet biztosító hormonok termelődését.