Nagyon sokan megfordultak itt már: özvegy Horthy Istvánné, Müller Péter és Kepes András is. Most pedig nagyon boldog vagyok, hogy a magyar rockzene egyik legnagyobb rockikonját köszönthetem, Pataky Attilát, aki ezer szállal kötődik Miskolchoz” – mondta, majd ismertette a zenész életútját, például hogy futóversenyző is volt, valamint járt a Kósba és a Kiliánba is.
Így készült a könyv
Bárdos István mesélt arról, hogyan született meg fejében a gondolat.
„A rádióból ma már mindenféle zene ömlik, és ez így jó. Ez azonban korábban nem így volt. A régieknek ki kellett taposni az utat, hogy a magyar rockzene most ott legyen, ahol van. Az első Ki mit tud?-ot egy miskolci zenekar nyerte meg, a Tröszt. 1978-ban az Edda elhagyta a várost, ezzel pedig beírta magát a rocktörténelembe. Arra gondoltam örökítsük meg az elődök útját. Eredetileg tizenöt zenekarban gondolkoztam, végül húsz lett. Az 1962-től 2000-ig megalakult együttesek kerültek bele a könyvbe, olyanok is, amik mind a mai napig dolgoznak. Attila még ma is ugyanannyi energiát tesz bele egy-egy fellépésbe, mint évtizedekkel ezelőtt. Az Edda a legjobb zenekar még most is” – mondta az író.
Még egy sztárvendég volt
A könyv kiadását a Borkuti László tulajdonában lévő kiadó vállalta. „1979 környékén találkoztam először a kötet szereplőivel, úgyhogy elég régi az ismeretségünk” – mondta, majd Pataky Attila mellett a másik sztárvendég is megszólalt. „Én a bakancsos Edda basszusgitárosa voltam, az együttes központja a mi lakásunk volt. Negyven éve elkerültem Miskolcról, azóta dolgoztam együtt például Deák Bill Gyulával, most pedig a Dinamitban játszom” – mondta Zselencz László.
A világ szégyenei, régen a börtönben kellene lenniük Deák Bill Gyula Hunnia elmeosztályával emberiség lemészárlása végett. Embert tolláról, madarat barátjáról, ennyit a művészeti vezetőjükről.
Annyira elegünk van már Borkutiból
De még nincs a temetőben, amíg itt van, el kell viselnünk. Aztán megy a többi lelkes lokálpatrióta után, akik valamit letettek az asztalra: a város művészei, építészei, múzeulógusai, újságírói, orvosai, vállalkozói után. és marad nekünk a TikTok.
Marha! Szerinted mit tett le az asztalra a sumákoláson kívül?
A könyvkiadó ellen uszulók, Hegedűs elvtárnő védelmében például ezt:
„KEPES SZERINT TÚSZNAK TARTOTTÁK ITTHON
Kepes András apja, Kepes Imre is ismert elvtárs volt a belső körökben – bár ma ezt már kevesen tudják. A népszerű tévés egy 2012-es interjúban így mesélt saját intézeti éveiről:
„A szüleim külföldön dolgoztak, így én a nyolc osztályt három földrészen, három nyelven, kilenc iskolában végeztem. Sőt, egy ideig intézetben is, mert azokban az időkben a szülőkkel nem mindig engedték el a gyerekeiket – itthon tartották őket »túsznak«. Éltem Libanonban, Dél-Amerikában, az Egyesült Államokban – már nagyon korán szembesültem azzal: ahhoz, hogy minket elfogadjanak, nekünk is el kell fogadnunk másokat.”
Testvérét, Kepes Annát 2009-ben nagy cikkben mutatták be a Népszabadságban. Ez az időszak is szóba került:
„Anna pedagógiai vénája bizonyára onnan ered, hogy testvérével, Andrással (Kepes András ismert újságíró, aki 1948-ban, már Budapesten született) három éven át, 1954-től 1956-ig intézetben éltek és tanultak, mivel szüleik Libanonban dolgoztak.
A külkereskedelmi minisztérium küldte ki őket. Azokban az időkben a gyerekeket nem vihették magukkal, csak két hónapos nyári szabadságukat tölthették itthon.
»Ma a hideg lenne ki, ha arra gondolok, hogy nekem el kellene utaznom és a gyerekeimet intézetbe adnom! Ezt én akkor természetesnek vettem, nem hátrányként éltem meg. Sőt a nehézségeken a kistestvérem iránti felelősségérzet segített át. András pedig azt tartotta jónak, hogy én ott voltam neki. Talán mégsem véletlen – ezt nemrég állapítottuk meg –, hogy a mi gyerekeinkkel olyan szoros lett a viszonyunk!«
A Kepes család 1956-ban újra együtt lehetett, és egy évet még közösen töltöttek el Libanonban. Aztán újra Budapesten voltak.”
KEPES IMRE, A MOZGALOM VETERÁNJA
Azért ez is napfényes visszaemlékezés. Pár év intézet, de aztán együtt lehetett a család. Ezt nyilván borzasztó nehéz lehetett megélni.
Bár ma már egyáltalán nem ismert, az apa, Kepes Imre a spanyol polgárháború veteránja volt, aki a tanulmányok és kutatások szerint a Rajk László elleni ottani eljárás – már akkor trockistának nevezték a később kivégzett belügyminisztert – kulcsszereplője volt, de előtte is fontos kádere volt a mozgalomnak.
1986-os halála idején így búcsúztatta a Népszabadság: „Kepes Imre 1908. november 5-én Lőrinciben született, szegény családból. A munkásmozgalommal 1928-ban került kapcsolatba. Aktívan részt vett az illegális kommunista mozgalomban; szakszervezeti tagként és a szociáldemokrata párt ificsoportjában is ténykedett.
1930 decemberében a Horthy-rendőrség lefogta, s 14 havi fogházra ítélték. Szabadulása után a párt bécsi emigrációba küldte. Bécs, Berlin, ismét Bécs, majd London, Párizs az életút következő állomásai. 1936 és 1939 között Spanyolországban harcol a nemzetközi brigádok magyar egységeiben. 1940-től 1946-ig Mexikóban él, tagja a Mexikói Kommunista Pártnak, főtitkárhelyettese a Mexikói Szabad Magyar Mozgalomnak.
1946 októberében hazatért, s azóta a magyar párt munkáját segítette elvhűen és következetesen most bekövetkezett haláláig. 1955-től külkereskedelmi és külügyi szolgálatban töltött éveket, majd nyugdíjba meneteléig a Külügyminisztérium főosztályvezetője.
Az 1956-os ellenforradalom idején fegyverrel védte a munkás-paraszt hatalmat. Több magas kitüntetés tulajdonosa volt.”
Nyugi van! Már fasiszta is. Másfél méterre megközelítette özvegy Horthy Istvánnét.
Háború utáni Európáról elmélkedtek orosz propagandisták az állami televízió műsorában, és arra jutottak, a legjobb az lenne, ha Ausztria, Magyarország, Szlovákia és Szerbia összeolvadásával létrejönne egy semleges zóna – az új Osztrák-Magyar Monarchia – amit aztán orosz katonák védhetnének meg a támadásoktól. Az erről szóló műsorrészletet Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója osztotta meg az X-en.
A videórészletben az egyik meghívott (akit se mi, se a Newsweek nem tudott azonosítani) okfejtése hallható arról, hogy az orosz győzelem után az oroszok végignéznek majd a jövő Európáján, „és azt mondjuk majd: itt egy szép ország, Ausztria, látszólag semleges; itt van Szlovákia, ami korábban azt mondta, kényelmetlenül érzi magát a háborúzó Ukrajna szomszédságában, és inkább nem akarja segíteni; itt van Magyarország, amelyik szintén semmit nem akar kezdeni ezzel az egésszel; és akkor ott van az egész korábbi Jugoszlávia, Szerbia területe, stb.
Csináljunk egy semleges területet ebből a közép-európai térségből, ami egy nagyon jó hely, csináljunk itt egy osztrák-magyar területet. Élesszük újra a nagyszerű Osztrák-Magyar Monarchiát”.
A propagandista bele is kezd, hogy ennek az új monarchiának majd kegyesen megígérheti Oroszország, hogy nem fogja megtámadni, mire közbeszól a műsorvezető – Vlagyimir Szolovjov, Putyin egyik kedvenc, legnagyobb hangú megmondóembere – és emeli a tétet:
„Sőt, oda fogjuk küldeni a saját csapatainkat, hogy senki ne támadja meg őket”.
Nem hallom a disznó visítást a karmelita -ólból!
Idehánytad a TELEX hányadékát?
idiótám, ez egy idézet amit a telex és a világsajtó is lehozott, ez a maga muszka hányadék, a sertés táp
Madis – Live in Krakow (Full Super Concert)
RAMMSTEIN – Du Hast from Trencin Slovakia
Belorussziát és Kalinyingrád két orosz enklávét kihagytad ők is az Orosz Föderáció gyarmatai.
Nesze! Itt van a fejlett haladó progresszív Nyugatod
„Baarle-Hertog alapvetően 14 darab, Hollandia területébe ágyazott belga enklávé (ha a fenti szótárt megnézzük, akkor kijelenthetjük büszkén, hogy Belgium számára ezek exklávék!). Hogy még bonyolultabb legyen a képlet, egyes, Hollandiába ágyazott belga területekbe további 8 holland terület ágyazódik be.
Mióta a határok átjárhatók, ez inkább mókás, mint bajos, vonzza is a turistákat a határvonallal kettészelt házak látványa (a szabály szerint ahhoz az országhoz tartozik a cím, amelyikre a bejárati ajtaja nyílik), az utakra felfestett határjelzések, és persze azok a kávézók, amik teraszán ülve ha túlzottan hintázunk a székkel és hanyatt esünk, lehet, hogy esés közben országot váltunk. Mindenesetre aki le akarja vadászni az összes enklávét és exklávét, annak itt egy kis segítség. „
És Kanada földjén Alaszka, kinek a gyarmata?
De még nincs a temetőben, amíg itt van, el kell viselnünk. Aztán megy a többi lelkes lokálpatrióta után, akik valamit letettek az asztalra: a város művészei, építészei, múzeulógusai, újságírói, orvosai, vállalkozói után. és marad nekünk a TikTok.
Ezt hol olvastad, viselős:
Kondorosi Ferenc: A KOLERÁTÓL A KORONÁIG –
Az epidemiológiától a jogtudományig
Budapest: Bíbor Kiadó, 2021, 86 p, B/5, kartonált
„Kommunikációjuk költői kérdések feltételére vagy a tudományosan megalapozott, illetve hivatalos szervek által képviselt állítások tagadására épít. Állítást soha nem tesznek, hiszen azt alá kellene támasztaniuk. A passzív-agresszív kommunikációval („én csak kérdéseket teszek fel”) nagyon nehéz normális, főleg szakmai vitát folytatni.”
Köszi , hogy megszervezted, elviselő
„Holnap 9 órakor egy utolsó egyeztetés, székek darabszáma, szőnyegek a burkolatra, hőmérséklet stb. Régen volt, vagy nem volt, hogy a Miskolci Szimfonikus Zenekar karácsonyi koncertet ad Görömbölyön.
INGYENES”