A vásárlói igények és a jogszabályok alapján határozza meg nyitvatartását – közölte pénteken az Aldi Magyarország abban a közleményben, amiben a karácsonyi nyitvatartásról számoltak be. E szerint a cég
december 24-én is, országosan egységesen 12 óráig nyitva tartja mind a 171 hazai áruházát.
Sőt, az előző két napon, december 22-én és 23-án a megszokottnál egy órával tovább is nyitva tartanak: akár este tízig is. Ezzel – mint írták – azokra is gondoltak, “akik még szenteste napja előtt szeretnének minden szükséges friss élelmiszert, vagy ajándékot beszerezni”. Szilveszter napján viszont rövidített lesz a nyitvatartás: reggel héttől délután négyig lehet vásárolni.
A cég szerint december 24-én a dolgozók 25 százaléka fogja kiszolgálni a vásárlókat – ők „a jogszabályoknak megfelelő túlórapótlékban részesülnek”, a többség, 75 százalék viszont a pihenőnapját tölti majd.
Ezzel úgy tűnik, hogy az Aldi nem áll be a sorba, ami a Civil Összefogás Fórum (CÖF) és az Egyenlő.hu kezdeményezése nyomán indult, és amihez legelőször a Lidl csatlakozott, majd követett egy sor másik üzlet a Jysktől a Libriig.
A fidesznyuggereket megüti a guta. csak igyekezzetek szeniorkák, segítsetek a főninek, mert nincs pénz a nyugdíjakra! 🙂 🙂
„Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata ajánlás a világ népeihez, feltételez alapvető emberi jogokat, függetlenül kultúráktól, etnikumoktól, rasszoktól és politikai rendszerektől. Vagyis mintha mégis létezne valamilyen erkölcs, az anyagi létezésen túlmutató, mindenkire érvényes szabályrendszer, amely – ha a világ bármely részén élve is hasonló gondolatokat szül – valami külső forrásból táplálkozik. Amiképpen anno a Függetlenségi Nyilatkozat fogalmazott: „Minden ember egyenlőnek teremtetett.”
A hivatkozásból 1776-ban tehát még kihagyhatatlannak tartották a teremtőt, bár az is igaz, hogy e frappáns mondat megfogalmazása után hazamentek, s megnézték, rabszolgáik hiánytalanul megvannak-e még,
és dolgoztak-e szorgalmasan, míg ők Philadelphiában szorgoskodtak a szöveg összeállításán.
Tizenhárom évvel később a franciák is leírták a maguk emberi jogait, összhangban Jeffersonékkal, majd ennek szellemével gyökeresen szakítva rövidesen elkezdték lefejezgetni egymást.
Ezért az ember szkeptikussá válik, amikor ilyen szép elveket olvasgat, és óhatatlanul eszébe jut Apró Antal,
aki Rajk rehabilitáló temetésén az arcán lefolyó esőcseppeket könnynek álcázva kijelentette, hogy „soha többé” nem nyírjuk ki egymást politikai alapon, majd bő másfél évvel később már ő jelentette be a parlamentben, hogy Nagy Imrét és társait kivégezték, a „nép jogos elégtételének, az ellenforradalom méltó megbosszulásának” nevezve a történteket.”