A szlovákiai buszbaleset martinkertvárosi sérültjeiért a parlamentben
Hegedűs Andrea bevezetőjében arról beszélt, hogy májusban megrázta az országot a hír, tele volt vele a sajtó is, hogy nyugdíjas miskolci kirándulók Szlovákiában súlyos autóbusz-balesetet szenvedtek. Ma már szót sem ejt róluk senki. Nekik persze nem is a sajtónyilvánosság hiányzik, hanem a gondos és méltányos egészségügyi ellátás – mert ez az, amit nem kapnak meg. A baleset utáni nagy fogadkozásból, hogy mit meg nem fognak tenni értük, nem lett semmi. Mondjuk ki nyíltan: magukra hagyták őket.
A miskolci Martinkertvárosi Nyugdíjas Klub több tagja szenvedett súlyos sérülést. Az elmúlt fél évben végigjárt kálváriájuk a magyar egészségügy sötét bugyrait tárja föl, hangoztatta Hegedűs Andrea. Egyikük tolókocsiba kényszerült, mert amputálták a lábát, a műlába, pedig túl nehéz neki, de nem adnak könnyebbet, mondván, hogy az túl drága. Másikuk arccsontjai szilánkosra törtek, könnycsatornái teljesen eltűntek, műteni kellene, de a szemész, aki az igazolást kiadhatná, két hónap szabadságra ment. Harmadikuk fején máig kilátszik a koponyacsont. Volt olyan eset, hogy egy hétig nem tudott megszólalni, de kezét az ágyhoz kötötték és egy pohár vizet nem kérhetett. Az önmagukat ellátni nem tudók sem számíthatnak a szociális gondozóhálózatra, gyógyszer felírásához orvostól orvosig küldözgetik őket. Állítják: a pozsonyi kórházban sokkal jobb körülmények között voltak.
Hegedűs Andrea úgy látja, ez így nem mehet tovább. Ők élni akarnak, hisznek a gyógyulásban, de a magyar egészségügy sem a hitüket, sem a reményüket nem táplálja.
Rétvári Bence miniszterhelyettes, államtitkár válaszából — az együttérzésen túl — sok konkrétumot nem tudhattak meg a lábadozó martinkertvárosi sérültek. Hegedűs Andrea ezért a napokban a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei kórház főigazgatójához fordul az érintettek panaszaival.
A qrva életbe! Gyurcsány Andkikának nem jutott eszébe egy-egy Molnár könyvet is vinni ajándékba?( Szívem-lelkem az áldozatokért)
“Kiderült! Gyurcsány orvosokat akart letartóztatni megfélemlítésből
Vagabund – így jellemezte legvitatottabb miniszterét, Molnár Lajost Gyurcsány Ferenc. Miért lettem antipatikus? című könyvében a volt egészségügyi miniszter életbe vágóan fontos döntések születéséről tudósít. A Heti Válasz megmutatja, mikor nem mond biztosan igazat.
A Gyurcsány-kormány második legvitatottabb alakja, Molnár Lajos volt egészségügyi miniszter könyvet jelentetett meg tevékenységéről – őszödi szellemben. Molnár Lajos retusál – a szocialistákra tolná a felelősségét a három éve hatályba lépett és szerinte is elhibázott kórházbezárási törvény miatt. Az ellenzéket pedig az általa most is jó döntésnek tartott és azóta népszavazással eltörölt vizitdíj miatt kárhoztatja.
Élesen bírálja a magyar politikai kultúrát, és ennek szellemében saját múltját is átalakítja. “A bírálóbizottság első helyre rangsorolt” – emlékszik például a még minisztersége előtt, 2005-ben a MÁV-kórház élére benyújtott pályázatra – de rosszul. Túri Péter, a bírálóbizottság elnöke állítja, hogy nem Molnár volt a jelentkezők közül első a sorban; Prókay Sándorné, a bizottság tagja azt is hozzáteszi, hogy csak negyedik helyre sorolták a későbbi minisztert. “Kóka nem akart kinevezni” – írja könyvében. Az igazság ezzel szemben az, hogy a vasutat és vele a MÁV-kórházat felügyelő SZDSZ politikai kinevezettje volt.
Az eltitkolt hiány
Könyvének első érdekes megállapítása alapján akár koronatanú is lehetne a költségvetési adatok meghamisítása miatt indított eljárásban egykori főnöke, Gyurcsány Ferenc ellen. Azt állítja ugyanis, hogy a valós számokat a 2006-os második forduló utáni napon “a győztes párt frakcióvezetője, Lendvai Ildikó, reggel nyolckor tudta meg a miniszterelnöktől. Őt kilenckor követte (a miniszterelnöknél, majd rosszullétben) a koalíciós partner pártelnöke, Kuncze.” Állításának igazolására egy jegyzőkönyvet idéz, amit az SZDSZ koalíciós delegációja rögzített néhány nappal később: “A Pénzügyminisztérium félrevezette a frakciókat, nem tárta fel a reális helyzetet.”
Gyurcsány levegőnek nézte Molnárt
Hamar kiderült, hogy a legnagyobb elvonások az egészségügyben lesznek, Molnár Lajos megnyugtatta a szocialistákat, a reformhoz nem kell pénz, sőt megtakarításokkal jár majd. Az eskütétele utáni első személyes találkozóján Gyurcsánnyal néhány nőgyógyász letartóztatása is felvetődik ötletként, hogy megfélemlítsék az orvosokat, és letörjék a megszorítások miatti ellenállást.
“Nem kellene példát statuálni, követni az akkori pozsonyi példát?”- fordult hozzá a kormányfő. “Pár nappal korábban a magyar sajtó is közölte a hírt, hogy szülésért előre kért hálapénz átvételekor a rendőrség letartóztatott egy pozsonyi nőgyógyászt a rendelőjében. Én ezt nem tartottam szükségesnek” – idézi fel válaszát Molnár.”
Az elvtársi alsós tanító néni most már Révész János Megyei Kórházi főigazgatót akarja felelősségre vonni és sarokba térdepeltetni. Újabb támadási terep az egészségügy és az orvosok. Nevetséges és álságos, mert idáig nem volt ennyire vehemensen együttérző a balesetet szenvedett martinkertvárosi nyugdíjasokkal! Tanító néni,nagy kettő egy alsós nevelő és bármely kórházi orvos! Vagy már mindenkinél ennyire okosabb tetszik lenni? Egy nagyon szégyenletes bírósági elítélés csak felerősítette a hangerejét és a fantáziáját?
Andika eltünhetne már a bús büdös p..csába!
De tényleg! Mit ez magáról?