50 éve van a pályán, 75. születésnapjára pedig új könyve jelenik meg Két macska voltam címmel. Szerinte a Kádár-rendszerben intelligensebb vezetői voltak az állami médiának, a jelenlegi hatalmat kizárólag a saját zsebe érdekli, az emberekből kinevelték a szolidaritást, a társadalmat apátia és reménytelenség jellemzi, ő pedig addig marad a Metropolitan Egyetemen, amíg elmondhatja, mit gondol a világról. A Most jövök című videós interjúsorozatunk első vendége Kepes András volt. 0:00:00 – Bevezetés 0:02:38 – A magyarság olyan, mint a malária 0:06:45 – A fordulatok nagy részén én magam is meglepődtem a könyvemben 0:17:37 – “Hol a határ a bölcs elfogadás és a gyáva megalkuvás között?” 0:24:11 – A Nádas Péter-interjú, amin nagyon kiakadt Aczél György 0:28:36 – Ügynökökről és beszervezésekről 0:35:49 – A 80-as évek médiája és a Fidesz-média közötti párhuzamok 0:49:01 – A félelemről a politikusok arcán 0:55:01 – Tiktok, Világfalu és a San Pedro kaktusz 1:06:04 – Saját zsebére dolgozó hatalom és az ország versenyképessége 1:18:04 – Metropolitan-ügy: Ha nem mondhatom el, amit gondolok, felállok
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
„Kepes András és Szilágyi János is tudja, hogy a kádergyerekek élete sem volt fenékig tejfel. Testvéreikkel együtt mindkettejüket intézetbe rakták, amikor kommunista apjuk külkeres szolgálatba ment. Kepes apja „spanyolos veterán” és a bolsevik-kommunista mozgalom sok országban megfordult kádere volt, Szilágyié meg egyenesen a Gazdasági Osztály vezetője. A gyerekeket is megbízhatónak tartották: Kepes már karrierje elején „sokat utazhatott” Dél-Amerikában, Szilágyi pedig már 1957-ben a Rádióhoz került. A múltra máshogy néznek vissza (már publikusan, a többit nyilván nem ismerhetjük). Kepes visszaemlékezése szerint a szüleit „kényszerítették” az „intézeti megoldásra”, Szilágyi János viszont máig haragszik rájuk.
Érdekes cikk jelent meg a napokban az egyik bulvárújságban. A megszólaló a népszerű és ismert riporter, Szilágyi János. Témánk szempontjából az igazán fontos rész: „A szüleim már régen meghaltak, de míg élek, X
Az 1956-os ellenforradalom idején fegyverrel védte a munkás-paraszt hatalmat. Több magas kitüntetés tulajdonosa volt.””
Már megint Mező Gabica a pesti srácok kamutörténész és egyben alanyi költő…?:):):) Nem gondoltam ,hogy van még debil aki hisz ennek a pojácának. Bizonyitottál…:):):)
„Közel 5 milliós sérelemdíj megfizetésére kötelezte a bíróság a PestiSrácokat. A bírósági ítélet szerint a PestiSrácok munkatársa, Mező Gábor valójában „hozzáköltött” Majtényi életrajzához, illetve a lap által említett iratokhoz, vagyis ténybeli valótlanságokat közölt az újság Majtényi László múltjáról és a családjáról.”
Kepes mondja.
Miiiiii vaaaaann?
A címeres nemzetgyalázó Kepes-miatt x-elsz itt?
Megveted már Kepes minden könyvét? Libsiknek kötelező.
Majtényiról meg elég a wikipédia életrajza.
Ha elég , akkor hamisító Mező Gabóca meg a tesója Huth Gerike (megjegyzem szép család lehet az is…) miért érezte szükségét hogy hozzáköltsön ? Na ez a hozzáköltés került a fiúknak öt misibe…)::):)
Ne Fáradj! Fővárosi Törvényszék:
„2018. június 3. napján a www.origo.hu oldalon „Soros György köztársasági elnökjelöltjének állampárti múltja” címmel közzétett írásában azt a valós tényt, hogy az államszocialista rendszerben készült titkosszolgálati jelentés az I. rendű felperes xxxx
Volt helyreigazítás.
Ja, hogyan is lett jogerős?
már elégszer megnyilatkozott Majtényi
Szóval a magyar fasiszták ellen harcolt
Mi lenne , ha a „magyarság” szót kicserélnénk „zsidóság”-ra?
Akkor nyugat-európai városok tüntetésén lennénk?
Csak kérdezem.
a zsidók meg mint a X
Lheprát akartál írni?