Szakmai trendekhez igazodva idén is összeállította saját élhetőségi rangsorát az Otthon Centrum. A szakemberek a 20 ezer főnél népesebb városok életminőség szempontjából lényeges mutatószámaira alapoztak. Hogy melyek ezek? Nos, a rangsor felállításánál életminőségi, egészségügyi, oktatási, foglalkoztatási és népjóléti mutatókat vettek figyelembe, ezt szemlézte a Minap.hu.
Felmerülhet a kérdés, hogy egy ingatlaniroda miért foglalkozik élhetőségi kérdésekkel. Erre Soóki-Tóth Gábor elemzési vezető adta meg a választ. Úgy fogalmazott, hogy „jelentős hatással vannak az ingatlanárakra az életminőségi mutatók, a listán elől szereplő fővárosi kerületekben és városokban a legdrágábbak a lakások.
Hozzátette: a településeket a fent ismertetett öt mutatóban elért maximális százalékos eredményeik alapján rangsorolták. Az így elért helyezéseket – mutatott rá – egyértelműen visszaigazolta az adott településre jelenleg érvényes árszint is.
És akkor jöjjenek az eredmények! Az ingatlaniroda listája alapján a Várnegyedben és Budapest belvárosában a legjobb élni, míg vidéken ugyanez Egerről és Veszprémről mondható el.
Ha egy picit részletesebben elemezzük a listát, akkor megállapíthatjuk, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan ismét a fővárosi kerületek végeztek az életminőségi rangsor élén. Őket az említett két megyei jogú város követi – Eger és Veszprém a foglalkoztatottak arányában és a településre vándorlók számában volt a legjobb. Ezután budapesti agglomerációs települések – Veresegyház, Budaörs, Szentendre, Gödöllő, Vác és Dunakeszi – jönnek, majd újabb megyeszékhelyek, sorrendben: Győr (54,9 százalékos értékkel), Pécs (54,7 százalék), majd Miskolc (54,6 százalék), aztán Székesfehérvár (54,5 százalék) következik.
A kisebb megyei jogú városok a lista harmadik harmadában végeztek: a 83 települést összesítő rangsorban Nagykanizsa az 58., Zalaegerszeg a 64. helyen áll, míg a legrosszabbul teljesített Hódmezővásárhely a 70. helyezett 46 százalékkal.
– Fontos kiemelni, hogy a mezőny közepe rendkívül sűrű, és minimális különbségek döntöttek a sorrendről – árnyalta a képet a szakember, aki elmondta: a középmezőnytől csupán Ózd (38 százalék) és Hajdúböszörmény (41 százalék) szakadt le. A két település mutatóját a felsőfokú végzettségűek és a foglalkoztatottak kedvezőtlen aránya rontotta le.
A fenti rangsor objektív szempontok alapján állt össze.
A legélhetőbb magyar város címére „pályázik” Miskolc – a város vezetői ezt már több sajtótájékoztatón hangoztatták, vagy posztolták a közösségi médiafelületeken. A cél egy olyan jól működő város, ahol például erős a gazdaság; ami okos-, zöld-, biztonságos és gondoskodó megoldásokat alkalmaz.
Felsoroltak mindent, ami nincs.
Amiről Pató Pali hazudozott a kampányában. Gondolom, megkapta pártfeladatba a független polgitól a független főszerkesztő úri elvtársnő
kár hogy a szekus 9 év alatt sem vette észre, na de akkor minek jött miskolcra egyáltalán a szekus múltjával?
A pereputtyról ne is beszéljünk…
Szolgálati közlemény – Miskolc még mindig egy élhető hely, élhetőbb mint más vidéki városok. A rangsorban valóban az élmezőnyben van, ha azt veszük, sok osztrák határhoz közeli város elnéptelenedik. Hatszázezernél több magyar nyugaton keresi a boldogulását. Összesen egy millióan már kint vállalnak munkát, s ingáznak. S itt nincs háború csak egyszerű békebeli vészhelyzet, vészhelyzeti kormányzás. Fikázuk magas szinten az ukránokat, hogy onnan 14 millióan menekültek nyugatra a 35 milliós lélekszámból. Hasonló helyzettben itthon kitehetnénk a táblát – szabadságtalanság miatt a magyarság megszünőben. Miskolc valóban nyögi az elmúlt 30 év összes balgaságát, a sok be nem váltott ígéret következményeit. Strand, vár történelmi avas projekt stb. A legnagyobb gubanc, hogy a szoci érában a városvezetés teljes létszámban a parlamentben tespedt, többet volt úton mint a hivatalban és közben mokibácsi szabadon garádálkodhatott káli mester helyett. Szoci kormány, szoci városvezetés – és ebből az ittenieknek semmi hasznuk nem volt. Majd fidesz kormány és fideszes városvezetés – dettó ugyanez. Ezek után a mostani vezetés nagyon helyesen nem áll ellent a kormánypárt csábításáának és a város javát fontosabbnak tartja mint a bősz ellenzéki politizálást. Egyébként mára az önkormányzatok feladatai elég leszükültek, maradt a tömegközlekedés, a szociális jutatások ellátása valamint a takarítás, az utcaseprés és tulajdonképpen semmi másba nincs beleszólásuk. Viszont minden másért tartják a hátukat.Miskolcon minden működik, ha szegényesen is de helytállnak…és ha a minapban jót írnak Miskolcról és a vezetésről nem kell álmélkodni – a fizetést, a posztokat az önkormányzat vezetése határoza meg. Ez mindig igy volt és most is így van -Szentkirálylányos alenxandra sem harapdálja a gazdi kacsóját…..
hülye
a liberálkommunista pinap bármit összehazudik egy kis jódáspénzért.
Az Otthon Centrum hogy mérte pl. a népjóléti mutatót???? Ekkora baromságot és közzé is teszik a helyi média meg nyomja és elhiszik! Székesfehérvárt hogy, milyen számolás alapján sikerült előzni? Mik az alapjai ezeknek??? Pl. ha visszaigazolják az ingatlanárakat a számok, Fehérváron hogy lehet drágább az ingatlan?