Néha a dolgok fenekére is kell nézni.
(Gézamalac Filmklub)
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Jó kép!
Vélhetően hűen tükrözi a valóságot!
Csók.
Tudjuk!
„A HírKlikk Puccs című műsorának Koltai Róbert volt a vendége, akivel sok minden más mellett a humorról is beszélgettek. Szóba került természetesen Koltai egyik régi szerepe, az Illetékes elvtárs is. Ennek kapcsán sztorizgatott a Jászai Mari-díjas színész-rendező, aki elmesélte, hogy a baloldali politikusok mindig vették a lapot, jókat derültek a poénjain. De volt egy valaki, egy politikus, aki, a szavaival élve, nem így tett:
„nekem is régebben, amikor az Illetékes elvtárs figurája voltam, egyetlen egy ember sértődött meg, de az örökre. Aki bejött velem színpadra és vállalta, hogy az Illetékessel ő beszélget. És még most is elég magas pozícióban van”
Mivel nem hangzott el név, csak gúnyos utalgatás, a riporter sokat sejtetően csak annyit kérdezett:
„Ő az, aki egy kicsit alacsonyabb, mint a többiek?”
Koltai Róbert nem válaszolt a kérdésre, csak jó libsi szokás szerint ködösített és kétértelmű választ adott.
„Igen, mert bejött, és hát tényleg akkor vettem észre, hogy én magasabb vagyok, mert általában mindenkinél alacsonyabb. Mi van kispajtás, te akarsz miniszterelnök lenni? Előbb nőjél meg, aztán se te leszel! Így fogadtam.”
Ugyan név továbbra sem hangzott el, azonban a Mandiner leleményesen kinyomozta, hogy már elmesélte a színművész ezt az esetet a Heti Libazsír című műsor egyik korábbi adásában, ahol nevesítette is a politikust: Orbán Viktor.
Karácsony Gergely főpolgármester is hasonló primitív módon próbált humorizálni korábban, amikor az Economistnak nyilatkozva azt találta mondani, hogy „Orbán alacsony és kövér, én magas és vékony vagyok”.
Azt tudjuk jól, hogy a humor is baloldali műfaj, hiszen mindenhez is csak ők értenek. Mi csak bőgatyás, fütyülős barackot szopogató, kurjongató, primitív, magyarkodó bunkók lehetünk.
Most kedves olvasóink megtapasztalhatták, hogy milyen fényes, magas színvonalú és intellektuális is a baloldali-liberális humor.
Nekünk mindenesetre felkavarodott tőle a gyomrunk. Önök hogy vannak vele?”
Néha a dolgok fenekére is kell nézni. Néha? Nem csak néha kéne hanem mindig. Kegyetlen ágyékok? Inkább kegyetlen igazságok. A bolsik legfeljebb a pohár fenekére tudnak nézni csak ott nem találják a valóságot csak a kábulatot. A nyugati főáramlatú fősodor a rettegtetés politikáját vívja most félni illik Putyintól, rettegni kell Oroszországtól aki nem így tesz azt kiközösítik. Nyugati szankciók tetszik vagy sem de nem hatottak Oroszországra azt kiheverve újult erőre kapott és megerősödött sőt stratégiája lett Orosz-Kínai összefogással BRICS országcsoportok megerősödésével Oroszország mára ismét tényező lett aki aktív szerepet kíván a világpolitikában. Köszöni szépen Oroszország jól van él és virul sőt mi több a BRICS országcsoportokkal a világ irányításának, befolyásolásának erős indikátora lesz a jövőben. EU-s szankcióknak ellenállt Oroszország sőt erősebben jött ki belőle. Sőt Oroszországnak is megvan a véleménye a nyugatról. Az USA és az EU Oroszország szerint a felforgatók oldalán üdítő kivétel itt Kalinyingrád, Belorusszia, Szerbia, Magyarország, Szlovákia és megemlítik Ausztriát, Szlovéniát, Horvátországot akik az Európai kontinensen nemzetvédő politikát folytatnak mint mintaállamok Osztrák-Magyar Monarchia szerűek Oroszország szerint. Érdekességként említik az EU-ban Lengyelországot és Finnországot ahol úgy szólván még van remény. Lengyelország köztudottan szoros szövetségese volt a Visegrádi 4 együttműködésnek ahol az együttműködések politikája érvényesült ezért Lengyelországban még van remény, hogy a nyugatnak „nem fekszenek be”. Finnországot is említik mert ott a mostani EU-s politika előtt viszonylag jó kapcsolatokat ápolt Oroszország és Finnország köztudottan Finnországnak a leghosszabb a határa Oroszországgal szükség is nagy úr volt, hogy a viszony viszonylag jó legyen ott is még él a remény. Az USA-ban pedig említik Alaszkát és Kanadát ahol lehet remény mint jó országok. Alaszka Oroszországnak mindig is szívügye volt mert most hiába Alaszka az USA tulajdona de nagyon régen az Oroszoké volt Alaszka csak Amerika kivásárolta Alaszkát Oroszországtól. Bering szoros ahol a legközelebb egymáshoz Oroszország és az USA – Alaszka (légvonalban mindössze 80 km) fontos mindkét országnak stratégiailag is a Bering Szoros ami kijárat is a Bering tengerre és a Csukcs Tengerre. Tehát az EU-ban Lengyelország és Finnország, az USA-ban pedig Kanada és Alaszka ami jó helyek ahol van remény nemzeti nemzetvédő politikára a jövőben.