Érzékeny téma. Amerika szorítja a kínaiak tökét

  • A Kreml nem kívánta kommentálni a Bloomberg jelentését, amely szerint a kínai állami tulajdonú bankok az amerikai másodlagos szankcióktól való félelmükben szigorítják az orosz ügyfeleknek nyújtott finanszírozás korlátozását, és ezt rendkívül érzékeny témának minősítette. A jelentéssel kapcsolatban Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője kérdésre azt mondta, hogy ez az érintett vállalatok és hivatalok ügye, nem pedig a Kremlé – írja a Reuters. „Ez egy nagyon-nagyon érzékeny terület, és nem valószínű, hogy bárki is vállalja, hogy beszéljen róla – erre nem is szabad számítani” – mondta Peszkov.
  • Ukrajna felszólította a civileket az északkeleti Harkiv régióban, hogy hagyják el a front melletti falvakat. Több mint két tucat falu lakóit evakuálják a térségben súlyosbodó orosz támadások miatt – jelentette az AFP. A rendelet mintegy 3043 embert érint a településeken, köztük 279 gyermeket.

2 Responses

  1. Az „amerikai háttérhatalom” Kínába teszi át a székhelyét.

    „Jü kiemelte az amerikai kötvények csökkenő vonzerejét a globális színtéren, és hangsúlyozta, hogy még mindig kockázatot jelent, hogy az amerikai dollárt pénzügyi szankciós fegyverként is alkalmazzák. E kihívások kezelésére Kína tengerentúli eszköz- és forrásszerkezetének stratégiai kiigazítását javasolta, hangsúlyozva, hogy növelni kell a külföldön lévő nettó eszközök hozamát, és csökkenteni kell a devizatartalékok arányát a tengerentúli állományokban.

    KONKRÉTAN JAVASOLTA KÍNA ÁLLAMPAPÍROKBAN VALÓ RÉSZESEDÉSÉNEK CSÖKKENTÉSÉT AZÁLTAL, HOGY A MEGLÉVŐ ÁLLOMÁNYOK LEJÁRTA UTÁN LEÁLLÍTJA AZ ÚJ VÁSÁRLÁSOKAT.

    Mivel Kína több mint 3 000 milliárd dollárnyi devizatartalékkal rendelkezik, amelynek jelentős részét amerikai állampapírokba fektette, a nemzet kényes kiigazítás előtt áll. A kínai állampapír-állomány értéke nemrégiben jelentős csökkenést mutatott, ami a geopolitikai feszültségek közepette felvetette a pekingi devizatartalék-stratégia esetleges változásait. Ahogy a kínai gazdaságpolitika 2024-es kiigazítása körüli viták egyre nagyobb teret nyernek, Jü szerint a kereskedelmi és nemzetközi fizetési egyensúly fenntartása kulcsfontosságúvá válik. A viszonylag magas kínai gazdasági növekedési ütem fenntartása, valamint a devizatartalékok és a tengerentúli eszközök biztonságának biztosítása érdekében expanzív monetáris politika mellett érvel.”

    1
    1
  2. Ahhh! Kína meg forró leheletével cirógatja Amerika csiklóját. Kész borzongás.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű