Az információ drága, de hülyének lenni sem olcsó… Helló bazmegye

Megint Magyarország lett az EU legkorruptabb országa a Transparency International listáján

Zsinórban második éve vagyunk az EU legkorruptabb országa a Transparency International korrupcióérzékelési indexe szerint – írja a hvg. Magyarország egyetlen pontot sem tudott javítani az elmúlt egy évben, de cserébe még a hátrányunk is nagyobb lett.

photo_camera Fotó: Németh Dániel/444

A 0-tól 100-ig terjedő skálán (ahol a 0 a legkorruptabb, a 100 pedig az egyáltalán nem korrupt ország) Magyarország idén ismét 42 pontot szerzett, viszont az utolsó előtti Bulgária 43-ról 45 pontra javított. A harmadik legrosszabb uniós tag, Románia, 46 pontot szerzett, ugyanannyit, mint egy éve.

A korrupcióellenes szervezet 2023-as adatai alapján, a világ leginkább korrupciómentes országa Dánia maradt, 90 ponttal. A második helyen is ugyanúgy Finnország áll, 87 ponttal, viszont már nem holtversenyben Új-Zélanddal, az ugyanis 85 pontra rontva lecsúszott a harmadik helyre.

Magyarország a legjobb helyezését még 2007-ben érte el a listán, 2012-ben pedig, amikor a TI átállt a mostani módszertanára, az EU 9. legkorruptabb országa lett. Innentől majdnem folyamatossá vált a visszaesésünk, egyedül 2018-ban sikerült javítani egyetlen ponttal. 2020-ra jutottunk el odáig, hogy Romániával és Bulgáriával hármas holtversenyben az EU legkorruptabbjai legyünk. 2021-ben Bulgária még nálunk is nagyobbat rontott, 2022-re viszont visszaszereztük az unió legkorruptabb tagállama címet, immár egyedül, 2023-ban pedig sikerült megtartanunk ezt a helyezést.

14 Responses

  1. Csak meg kell piszkálni az „érzékelő”-t. ????? vagy lobbizásra kell kalibrálni.

    UNALMAS

    1
    2
  2. 2013-tól nem követem. Momentán csak a présember felesége érdekel.

    ” 2013-ban Magyarország a 47. helyen állt a világ országait felsoroló korrupciós listán. Az első helyen a dánok állnak, őket követik a skandinávok. A németek a 12., a britek a 14., a franciák a 22. helyen állnak (az USA a 19.). Közvetlenül Magyarország előtt olyan országok állnak az EU-n belül mint Lengyelország (38.), Spanyolország (40.) vagy Litvánia és Szlovénia (43.)
    Magyarországnál 8 (!) EU-tagország áll rosszabbul a Transparency korrupciós listáján. Ezek Lettország (49.), Horvátország és Csehország (57.), Szlovákia (61.), Románia és Olaszország (69.), Bulgária (77.) és Görögország (80). Az EU által éppen társult tagi státuszba elemelt Ukrajna a 144. (Európában a legrosszabb), Oroszország „csak” a 127. helyen áll. Itt jegyzem meg, hogy a fenti listán MO mögött álló országokkal szemben az USA nem találta fontosnak, hogy a korrupciós helyzetet javító intézkedéseket foganatosítson, pedig az olaszok vagy a románok 69. helye, esetleg a bolgárok 77. helyezése intő példa kéne legyen. És akkor a 80. helyen álló görögökről már ne is beszéljünk (pontosan nem tudom, mi is az a maffiaállam, de ha van maffiaállam az EU-ban, az talán Bulgária lehetne – ám nem szeretném őket megbántani).
    Ezek a körülmények láthatóan nem váltják ki az USA olyan mértékű demokratikus aggódását, hogy olasz, román, bolgár vagy görög állami tisztviselők beutazását tiltsa meg az USA-ba. Csak Magyarországon merül fel ennek szükségessége.”

    ????

    1
    2
  3. „Az volt már, hogy hány politikust tiltott ki az USA a privatizáció során végrehajtott korrupciós orgia során ?

    Vagy az a korrupció nem számít, amikor ők részesülnek a lopott jószágból ?”

    1
    3
  4. Jól elbeszélgetsz magaddal nerdebil?Legközelebb tud le egy kommentben te szerencsétlen…

    3
    1
    1. Én szeretem ahogy ugat, és még válaszolgat is magának, egyedül van az óljában

      2
      1
      1. Egy Döglött Kutyák bolhája megérti az ugatást is?
        És hogy hallatszik az le a budigödörbe, mikor már fülig állsz az össze fosásban? 😛

  5. Semmi. Csak benne vannak a „jogállami korrupció érzetben”

    „Egy Medgyessy Péterhez köthető cég szerződésben állt az Alstommal. A volt kormányfő azt mondta: amikor ez történt, nem volt köze a céghez, és politikai ráhatása sem volt az ügyre.
    Tarlós István főpolgármester 2017. február 13-án felfüggesztette a gyanús kifizetéseket.
    Demszky Gábor volt főpolgármester azt mondta: felelősség nem terheli, az OLAF-jelentések pedig semmit sem érnek.

    2019 májusában a Nemzeti Nyomozó Iroda bűncselekmény hiányában megszüntette a nyomozást az ügyben. „

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Friss kommentek

Legnépszerűbb

Népszerű