Fotó: Napokon belül végleg bezárnak.
Az ingatlangazdálkodási igazgató azt is elárulta, hogy jelenleg csak 13 önkormányzati tulajdonú üzlethelyiség áll üresen a főutcán, annak ellenére, hogy százas nagyságrendű az önkormányzat Széchenyi utcai üzleti célú ingatlanállománya. Ez azt jelenti, hogy az átlagtól jelentősen nagyobb kihasználtsággal rendelkeznek a belvárosi ingatlanok.
“Természetesen a bérlők mozognak és cserélődnek, nagyon sok a bérletijogcsere” – tette hozzá Prokaj Tamás.
A változói igények miatt részletes javaslatcsomaggal készülnek a februári közgyűlésre. A csomagnak három pillére van. Egyrészt lehetővé tennék, hogy az évek óta üresen álló üzlethelyiségeket még alacsonyabb bérleti díjért lehessen igénybe venni. Másrészt jelképes bérleti díjjal támogatnák az induló miskolci vállalkozásokat. Harmadrészt pedig egyszerűbbé tennék a bérletbe adás és a bérleti jog cseréjét.
Szopkó Tibor alpolgármester arról beszélt, hogy gyakran hallani arról a vélekedésről, hogy a magas bérleti díjak miatt kénytelenek bezárni az üzletek, de a bérleti díj egyre kisebb szeletet képvisel a vállalkozó költségmixében. A vállalkozók jelenleg kevesebbet költenek arányaiban a bérleti díjra, mint az önkormányzat hatáskörén kívül álló egyéb költségekre, például az áram- és vízszámlájára vagy az államnak befizetendő járulékaira. Tehát nem a bérleti díj a kulcskérdés.
Ennek ellenére az önkormányzatnak mégis partnerséget kell vállalnia a belvárosi bérlőivel éppen úgy, mint a többi bérlőjével. A covid időszakában például bérletidíj-kedvezményeket adott az önkormányzat, az energiaválság időszakában pedig beszámítást tett lehetővé az energiatakarékosságra irányuló fejlesztések vonatkozásában. De nem csupán a kereskedőknek kell érezniük ezt a partnerséget, hanem a városlakóknak is látniuk kell azt, hogy a főutcával valójában nincs probléma, hanem él, természetes, normális folyamatok alapján változik. Végül Szopkó Tibor megjegyezte, hogy az önkormányzat folyamatosan keresi a konkrét beavatkozási lehetőségeket.
A teljes beszélgetést itt nézhetik meg:
Hülye Szopkó
Igaza van: a kulcskérdés a dilettáns városvezetés. Úgyhogy akár le is mondhatott volna, a süket főnökével együtt
2023 november :
„Sosem látott boltbezárási hullám söpört végig az országon, meghökkentően sok üzlet húzta le a rolót fél év alatt”
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján az utóbbi egy évben mintegy 4500, Magyarországon működő kiskereskedelmi egységet kellett bezárni. A jövőben is egyre több ilyen üzlet zárhat be végleg Magyarországon, miután számos teherrel kell szembenézniük, a vásárlóerő pedig fokozatosan csökken.
Akkor kinek is kellene lemondani nercsótány?
Versnek meg Szopkónak. Csótány a kx anyád.
Paraszt, van pár hónap a választásig, most terjesztessz elő? Mi a jóistent csináltatok évekig a főosztályvezető báboddal? Huzzatok dolgozni a sorra!
Nem a bérleti dij persze azért nem kell megdolgoznotok bakker…
Nem tudsz több fizetést adni az embereknek hogy legyen vásárlóerő
Nem tudsz olyan üzleteket hozni a belvárosba ami máshol nincs és érdekli a termék az embereket
Nem tudod ellensúlyozni az internetes kereskedelem kényelmét és árait
Mi a faxal élénkítenéd a belvárost Te állítólagos vendéglátós pizzás paraszt…
Mondjatok le és mennyetek el a picsába
Nem üresebb a belváros, mint az alpolgármester elvtárs feje.
Hazudsz szopko, a többi boltos is visszaadná, csak az 5 éves szerzőrés köti őket
Szopkó népszerűségi indexe töretlenül felívelő pályán.