Szakács Árpád elmesélte, hogy a megyei napilapok központi irányítójaként miért lett elege a Rogán Antallal folytatott egyeztetésekből
Szerinte ezzel olyan eszközök jelennek meg a politikai életben, amely inkább a bűnözői világhoz állnak legközelebb.
„Ez nem tényfeltárás?
Hát az nem tényfeltárás, hogyha illegális eszközökkel megfigyelek valakit, majd ezeket az eszközöket felhasználva, bezsarolva, nem tudom, egyéb módszerekkel olyan nyomást próbálok rá gyakorolni, ami szembemegy mindennel, amit médiának és újságírásnak lehet nevezni. Tehát, hogy ezek súlyos problémák, hiszen gondoljunk bele abba, hogyha meg lehet csinálni egy emberrel, két emberrel, három emberrel, akkor meg lehet majd csinálni az egész társadalommal is ugyanezt, mint ahogy ebbe az irányba mennek a folyamatok. Ha már Rogán Antalnál tartunk, ő nyújtotta be decemberben a digitális állampolgárságról szóló törvényt. A digitális állampolgárságról szóló törvény az a kínai típusú társadalmi kreditrendszer a világ legdurvább diktatúrájának az informatikai alapját jelenti. Tehát ezek olyan súlyos erkölcsi, morális és egyéb aggályokat vetnek föl, amelyek egy olyan világba, amit szabadságként értelmezünk, amelyben szabadon beszélhetünk, tehát egy olyan világot képzelünk el a gyerekeink, unokáink számára is, ezek teljesen elfogadhatatlanok. Tehát, hogy igazából ezeket látom én problémának, mert arról persze lehet vitatkozni, hogy egy propagandaminiszter ilyen szinten bele kell-e nyúljon ezekbe a médiatartalmakba ilyen értelemben. Tehát lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, nem akarok ebben állást foglalni.”
Arra a kérdésre, hogy az ezeken az értekezleteken elhangzotak utasítások voltak-e vagy kérések, Szakács az mondta: „utasítások teljes mértékben, itt nincs kérés. Tehát, hogy ez, meg ez fog következni. Jövő héten, két hét múlva ezzel, meg ezzel jövünk ki, mit csinál, ki ír publicisztikát róla”.
A műsorvezető megkérdezte azt is, hogy publicisztika esetében például előfordulhatott-e olyat, hogy a publicista mást gondolt, de a kérés meg annak az ellenkezője volt, és úgy kellett hajlítani a dolgot?
„Nem gondolkoznak ezen a publicisták. Tehát, hogy akik ebben részt vesznek ilyen szinten, azok megkapják, hogy mi kell benne legyen, mit kell kihangsúlyozni, milyen információk legyenek benne, és azt végrehajtja, tehát semmilyen morális és egyéb szempontok nem jöhetnek számításba. Nem is jöttek, és nem is volt igény tudtommal egyetlen egy publicista részéről sem, akiket én ismertem, meg akiknek ki lettek adva ezek a munkák és feladatok, hogy visszautasították volna, szinte örömmel vetették bele magukat minden egyes ilyen kérésbe, ha az utasítást kérésnek lehet nevezni.”
Ezek azok a részek, amelyekről Szakács 2016–2020 között a Mediaworks nyomtatott megyei napilapjainak központi szerkesztőségének elismert és díjazott főszerkesztőjeként valóban tudhatott. A beszélgetésben aztán kitér számos olyan dologra, amely már a véleményét tükrözi.https://444.hu/2024/02/25/szakacs-arpad-elmeselte-hogy-a-megyei-napilapok-kozponti-iranyitojakent-miert-lett-elege-a-rogan-antallal-folytatott-egyeztetesekbol
Összefoglalom: hosszú éveken keresztül zajlottak durva törvénytelenségek a szeme előtt, amelyekben ő maga is részt vett, vélhetően szintén durva bűncselekményeket elkövetve, de közben nem voltak fenntartásai, hiszen vélhetően jól keresett és mindenféle egyéb előnyhöz is tudott jutni. Csak most, sok évvel a tutiból való kibukás után, egy választási kampány közepén ébredt fel az úgynevezett „lelkiismerete” ennek az őszinte és egyébként teljesen ártatlan Migatyánkos jóembernek.
Oké, ez teljesen hihető verzió, kimehet!
Antilop sk.
Magyarországot, a magyarságot mindig is a baloldal árulta el.
Magyarországot, a magyarságot mindig is a baloldal árulta el.
Magyarországot, a magyarságot mindig is a baloldal árulta el.
Magyarországot, a magyarságot mindig is a baloldal árulta el.
Mondja mindezt a komcsi Stefka…:):)Bájos…
„Inkább az az érdekes, hogy ilyen karakán kiállást olvashatunk a lapban, ahol az Stefka István a lapigazgató, aki a rendszerváltás előtt az államszocialista belügyminisztérium közelében dolgozó újságíró volt, és az áldozatos munkájáért 1982-ben ki is tüntette Horváth István belügyminiszter.”
Képzeld az ukrán főtiszteket a szovjetek képezték ki.
Volt más?
A „főfőtanácsadóról mekem elég a wikipédia is ( Majtényi esetében is elég volt )
„Szakács Árpád (Köröstárkány, 1980 –) erdélyi származású magyar újságíró, szerkesztő, könyvkiadó, kommunikációs szakember; a Mediaworks volt főszerkesztője, Dúró Dóra főtanácsadója.
Élete
Az erdélyi Köröstárkányban látta meg a napvilágot. 1998-tól három éven át a nagyváradi Bihari Napló és az Erdélyi Napló, 2001-től a Magyar Nemzet munkatársa, utóbbi helyen igazságügyi szakújságíróként. 2004-től a Reggel, 2005-től az Axel Springer, 2008-tól 2016-ig egyéb lapok munkatársa különböző minőségekben.
2016 és 2020 között a Mediaworks nyomtatott megyei napilapjai központi szerkesztőségének főszerkesztője.[2]
Újságírói munkásságát számos szakmai díjjal ismerték el: Csepel Örökség díj (2014), Eötvös József-sajtódíj (2018), Petőfi Sándor Sajtószabadság díj (2018), Lovas István-sajtódíj (2019). Lancea Regis díj (2020). Az általa vezetett szerkesztőség munkáját 2019-ben Érték és Minőség Nagydíj Kommunikációért Nívódíjjal ismerték el a Parlamentben.[2]
Munkássága
Hagyományosan jobboldali-konzervatív értékrendű újságíróként dolgozik évtizedek óta. A 2010-es években egyes vélemények szerint éveken keresztül „az egyik legkeményebb jobboldali kultúrharcos”-ként támadta a baloldali köröket.[3]
Munkásságáról a közbeszéd szélesebb körben 2018-ban szerzett tudomást, amikor a Magyar Idők folyóiratban[4] a „Kinek a kulturális diktatúrája?” című cikksorozata megjelent.[2] A cikksorozat a magyarországi szépirodalmi–művészi világ Szakács szerint liberális kötődéseit mutatta be részletesen, különös tekintettel arra, hogy – Szakács kutatásai szerint – a magyarországi kultúrvilág irányítói az 1990-es magyarországi rendszerváltás utáni időkben, ráadásul a 2010-es, jobboldali kormányváltást követően is baloldali-liberális körökben kereshetők (más megfogalmazás szerint „hogyan dominál nyolc év Orbán-kormányzás után még mindig a balliberális hálózat a kultúrában”).[3] Az újságíró szerint ilyen világnézetű emberek döntenek arról, hogy ki kerülhet bele a „hivatalos” magyar kultúra szövetébe, ki jut anyagi forrásokhoz ezeken a területeken.[5]
A témakört később a szerző könyv formájában is feldolgozta (A kultúra diktatúrája).
2021-től különböző cikkekben támadta a „hivatalos magyarországi jobboldalt” (a Fideszt és hozzá közel állókat, nevesítve Orbán Viktor miniszterelnököt, Szijjártó Péter külügyminisztert, L. Simon László múzeumigazgatót stb.), ettől az időszaktól általában a Mi Hazánk Mozgalom politikai közösségéhez kapcsolódó újságíróként tekintenek rá.[3]
Számos cikke mellett 2022-ben életrajzi könyvet írt Egy nő harca Magyarországért címen Dúró Dóra magyar politikusról (Mi Hazánk Mozgalom).[6] Ugyanettől az évtől a politikus főtanácsadója is.[4]”