Sziasztok, mi akkor végül nem indulunk a XII. kerületi önkormányzati választáson, lett volna egy tök jó lehetőség rá, hogy én polgármester legyek és kutyapártos legyen a testületben a fele képviselő, ez részben előválasztáson dőlt volna el, ami szerintem simán nyerhető lett volna. Sajnos ezt a kutyapárt többsége nem támogatta
– olvasható az MKKP Facebook-posztjában, amit Kovács Gergely, a párt társelnöke is megosztott. A posztban azt írták, nem látják értelmét, hogy az MKKP és az ellenzék is elinduljon, mert szerintük „akkor simán nyerne mindent a Fidesz”. Kerestük Kovács Gergelyt, hogy bővebben is megtudjuk, mi áll a döntés hátterében, amint választ kapunk, frissítjük a cikket.
Baranyi Krisztina, az IX. kerület polgármestere a poszt alá azt írta, szerinte Kovács Gergőnek reális esélye van arra, hogy 5 év munka után polgármester legyen egy fideszes fellegvárban. „A többi kerületi ellenzéki szereplő magatartása és ajánlata is azt mutatja, hogy ebben támogatják őt. Nem tudom elképzelni, hogy egy párt kihagyja azt a lehetőséget, hogy az elnöke és képviselői valódi pozíciókhoz, valódi cselekvési lehetőséghez jussanak. Ez butaság, nem hiszem el. Biztos valamit rosszul számoltatok a szavazásnál” – írta Baranyi.
Az MKKP tavaly júniusban jelentette be, hogy Kovács Gergelyt, a párt társelnökét jelöli polgármesternek a 2024-ben esedékes önkormányzati választásokon Budapest XII. kerületében. Kovács Gergely 2019 óta önkormányzati képviselő a kerületben, ahol 2006 óta a fideszes Pokorni Zoltán a polgármester.
Miskolci politikusok
ez a kutyapárt már olyan mint egy alapvetően jó vicc amit viszont annyiszor elmondtak hogy inkább kellemetlen és unalmas
Szerintem meg inkább az történt, hogy mivel erősen nő a kutyapárt népszerűsége, a fidesz beépítette az embereit, mint minden ellenzéki pártba, hogy szétverje őket, csendeskén.
Én is ugyanezt mondom minden ismerősömnek, de senki nem hisz nekem.
Kétemeletes fehér sorház Debrecenben, a Csemete utcában. Széles járda, ronda sövény, szemben a lakótelep és a villamosmegálló, a közelben óvoda és csemegebolt. A fehér sorház két emeletén 30-40 ember ül mikrofonos fejhallgatókkal, telefonálnak. Nem így képzeltem azt a call centert, ahol eldőlt, hogy Novák Katalinnak le kell mondania. Persze, közvetetten. Orbán Viktor és belső köre nem a debreceni Csemete utcában ült össze megvitatni a köztársasági elnök sorsát. Ugyanakkor nem sokkal azelőtt, hogy a miniszterelnök és legközelebbi bizalmasai döntöttek volna arról, ki viszi el a balhét a kegyelembotrányért, egy közvélemény-kutató ezzel a kérdéssel kereste meg többek között a hvg egyik olvasóját:
“A bicskei gyermekotthon egykori igazgatóhelyettesét amiatt ítélték el, mert tisztában volt azzal, hogy a volt igazgató több gyermeket is molesztált, illetve egy hamis tanúvallomás megírására kérte az egyik tanút. Ön szerint mit kellene tennie Novák Katalinnak?”
A három válaszlehetőség: lemondjon-e, felül kellene vizsgálnia a kegyelmet, vagy nem kellene semmit csinálnia. Későbbi oknyomozó cikkekből tudjuk, hogy egy, a kegyelmi botrányról készült közvélemény-kutatás nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Orbán Viktor Novák Katalin beáldozása mellett döntött.
Azért vagyunk ebben a debreceni call centerben, hogy amennyire lehet, felderítsük a Fidesz és a kormány politikaformáló közvélemény-kutatásainak láncolatát. A kutatások megrendelőiről, a kérdések szakmai összeállítóiról és kielemzőiről ugyanis nem tudunk semmit.
Nem tudni, kik ők, nem tudni, mennyi pénzért, mennyit kutatnak, mindez ugyanis egyetlen minisztériumi üvegzseb-dokumentumban sem található. Nagy eséllyel általános tanácsadói vagy elemzői szerződéseknek a része mindez, ezzel elrejtve a részleteket.
Cikkünk megjelenése előtt küldtünk kérdéseket a Miniszterelnöki Kabinetirodának, a kormánynak közismerten tanácsokat adó Századvég Alapítványnak és a Nézőpont Intézetnek is, választ senkitől nem kaptunk.