Korábban írtuk
Nem javult a helyzet. Több lett az ingyen oktató a Miskolci Egyetemen

A Miskolci Egyetemen 2021-ben 31-en oktattak ellenérték nélkül, vagyis ingyen, megbízási jogviszony keretében – tudta meg az Átlátszó.
Teljes cikk itt.
Három nagy, a modellváltásnak nevezett magánosítási hullámot eddig elkerülő felsőoktatási intézmény, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Liszt Ferenc Zeneakadémia több ezer tanára tiltakozik az egyre méltatlanabb körülmények ellen, írja a G7.
Az egyetemi dolgozók versenyképes béreket, azonnali béremelést és a zavartalan és színvonalas oktatás biztosítását követelik. Az állami egyetemek fenntartójának – oktatási minisztérium híján a felsőoktatás esetében a Kulturális és Innovációs Minisztériumnak, azon belül is Hankó Balázs államtitkárnak – küldött nyílt leveleket eddig közel kétezer egyetemi dolgozó írta alá.
Az ország legnagyobb egyetemén, az ELTE-n a tavalyi nyomásgyakorlás után intézményi minimálbért vezettek be, ami biztosította, hogy egy adott összegnél kevesebb nem lehet az egyetemi oktatók fizetése. Ez a bérminimum a tanársegédeknek bruttó 380 ezer, adjunktusoknak bruttó 420 ezer, az oktatást-kutatást támogató munkakörökben bruttó 362 ezer forint. A magasabb docensi és egyetemi tanári fokozatokhoz nem jár bérminimum, de a nyílt levél szerint a docensi átlagbér idén bruttó 504 480 forint.
Tehát a magasabb egyetemi fokozatokban kapható átlagfizetés mára alacsonyabb lett, mint a gyakornoki státuszban dolgozó pályakezdő tanárok bére a státusztörvény után. Ráadásul a tavalyi közel tizennyolc százalékos infláció is jelentősen hozzájárult az egyetemi bérminimumok értékvesztéséhez.
Az elmúlt években a hazai egyetemek többségét a kormány egy álmagánosítási akcióval – az állami finanszírozás megtartása mellett – speciális alapítványi fenntartásba helyezte. Az államnál maradt öt egyetemből háromban tiltakoznak a munka- és bérviszonyok ellen – a két kivétel a Magyar Képzőművészeti Egyetem és a különleges jogállású Nemzeti Közszolgálati Egyetem, ami a Miniszterelnökséghez tartozik.
5 Responses
Az a gond, hogy ezek a tudományos emberek nem értették meg a vezér szavait a munka alapú társadalomról.
Ezért van az, hogy egy félig nyitott szájjal dolgozó 8 elemis Aldis árúfeltöltő vagy egy Dhl futár többszörösét keresheti egy egyetemi docensnek. Az ok egyszerű az együgyű a vezért támogatja az akadémikus nem.
mar ezért ki kéne hogy usson a két koszlott komcsi fuled kozul egy aldis arufeltolto es mi tagadas duplan meg is erdemelned te, bolsevik, ruppotlan ven csoves.
GLS futárok 500eFt keresnek kézhez + a jatt
Próbáld ki te is a GLS-nél , ha szerinted az olyan könnyű . . .
Érdemes végig olvasni az előző kommenteket. Senki nem mondta, hogy melyik foglalkozás könnyű és melyik nehéz. Csak arra irányultak észrevételek, hogy melyiket űzik ostobák és melyiket tanult emberek. Értelmezésem szerint egy rendszerkritika hangzott el, amit egyesek magukra vettek. Vannak akiknek átmennek az üzenetek és vannak akiknek nem. Azért a fizikai erőszakot előnyben részesitő kommentelőtől kérdezem, szerinte az orosz-ukrán háborúban a szemben álló felek vajon arányaiban akadémikusból vagy árúfeltöltőből küldtek többet a frontra. Az soha nem baj, ha az ember tisztában van vele, hogy hol a helye. Az ész ha lassan is, de még mindig győzött az erő felett.