2,5 milliárd dollárt (nagyjából 900 milliárd forintot) fektetnek be, hogy naperőműveket építsenek Magyarországon.
A VSquare hírlevél szerint ezek a beruházások azért szükségesek, mert a tervezett naperőművek képesek lennének kielégíteni a Magyarországra érkező akkumulátor- és elektromosautó-gyárak növekvő energiaigényét, adott erről először hírt a Telex.
Jelenleg Magyarország az áramigény körülbelül 30 százalékát külföldről importált árammal látja el. Az akkumulátor- és elektromosautó-gyárak miatt azonban az ország áramigénye további 15-25 százalékkal emelkedik majd. Ha nem növeljük az áramtermelésünket, még többet kell majd importálnunk, amihez a hálózatot is fejleszteni kellene.
A magyar kormány több tervvel is rendelkezik az áramtermelés növelésére. Például meghosszabbítanák Paks I. üzemidejét, miközben felépítenék a Paks II. atomerőművet is. Ugyanakkor a szélerőművek építését is legalizálták, és évek óta nagy ütemben épülnek napelemparkok is az országban.
Kína világelső a naperőművek építésében, melyről nemrég adott hírt a sajtó. Messze meglőzi Amerikát és az utána „kullogó“ országokat.
1. A HÁLÓZATOT AZÉRT KELL FEJLESZTENI ROHAMLÉPTEKBEN, MERT A Z1990-ES ÉVEKTŐL A FOGYASZTÓK ÁLTAL ÚGYNEVEZETT „HÁLÓZATFEJLESZTÉSI HOZZÁJÁRULÁS” CÍMÉN BEFIZETETT SZÁZMILLIÁRDOK NEM ERRE A CÉLRA LETTEK FELHASZNÁLVA . . .
2. JÓ, HOGY ÉPÜL PAKS II. ,DE A DUNA NYÁRI ALACSONY VÍZÁLLÁSA ESETÉN KORLÁTOZNI KELL AZ ÁRAMTERMELÉST PAKS I. ESETÉN IS , NYÁRON A PÁRHUZAMOS MŰKÖDTETÉS MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ HŰTŐVÍZ HIÁNYÁBAN NEM LEHETSÉGES . . .
3.A NAPELEMPARKOK MEGTERMELT ENERGIÁJA TÁROLÓKAPACITÁS NÉLKÜL CSAK A NAPPALI ÉS NAPSÜTÉSES IDŐSZAKBAN HASZNOSÍTHATÓK . . .
A JELENLEGI KORMÁNY NAGYÍVŰ ÁLMODOZÁSAI ENERGIA NÉLKÜL MARADNAK.