Majdnem 4100 általános iskolás diák másodszorra kezdte meg az első osztályt a mostani tanévben.
A Központi Statisztikai Hivatalt azért kerestük, mert a legfrissebb oktatási jelentésükből, ahogy tavaly, úgy idén is kimaradtak az évfolyamismétlőkre vonatkozó adatok. A KSH Népszavának küldött adataiból azonban kiderült, hogy az elsősök 4,2 százaléka évfolyamismétlő idén. A mostani tanévben 97 333 gyermek jár első osztályba, a 4,2 százalékuk mintegy 4088 főt tesz ki – tehát az elsősök között megközelítőleg ennyien ülnek most évismétlőként az iskolapadban. Bár ez a szám kicsivel alacsonyabb, mint tavaly (a KSH lapunknak küldött korábbi adatai szerint a 2022/2023-as tanévben a 94 342 elsős 5,2 százaléka, mintegy 4906 fő volt évismétlő), az idei szám továbbra is a legmagasabb az 1-8. osztályosok körében: a többi évfolyamon 0,7 és 2,1 százalék között van az évismétlők aránya. Hasonló volt a helyzet a 2021/2022-es tanévben is, amikor az évismétlők aránya 4,6 százalék volt az elsősök között.
Bár az elsősök esetében nem szokás „bukásról” beszélni, a jogszabályok szerint erre is van lehetőség. A köznevelési törvény kimondja: egy tanuló csak akkor léphet magasabb évfolyamba, ha az előírt tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítette. Ez alól nem kivétel az első évfolyam sem. Ugyanakkor gyakoribb eset, hogy a szülő és a pedagógus együtt dönt az első osztály megismétléséről, a törvény ugyanis lehetőséget ad arra is, hogy az iskola igazgatója szülői kérésre egy alkalommal engedélyezze az első osztály megismétlését, akkor is, ha gyermek teljesítette a követelményeket.
Az első osztály megismétlésének egyik leggyakoribb oka, hogy iskolába lépés előtt nem jól vagy egyáltalán nem mérték fel az adott gyermek iskolaérettségét.
Az Orbán-kÚÚÚrmány 2020 januárjától szigorított a szabályokon, és most már csak egy bürokratikus eljárás során lehet felmentést kapni a tankötelezettség megkezdése alól, amit az Oktatási Hivatalnál kezdeményezhet a szülő. Szakértők már korábban arra figyelmeztettek, hogy a szigorítás miatt sok hatéves kerülhet éretlenül iskolába, ami hatással lehet a teljesítményükre, illetve nagyobb eséllyel alakulhatnak ki náluk tanulási, beilleszkedési, magatartási zavarok.”
Ez itt a lényeg és semmi más. Hogy annak a véleménye szart se ér, aki egész nap a gyerekkel van, majd mimagyarok erőből megmutatjuk, h ehhez is jobban értünk!
Ez is hogy bejött mi, parasztok?
Nem tudnak hibázni, bzmeg…
Kb. el is baszták ennek a 4100 gyereknek életét.
azért jó ötlet a 6 éveseket mindenáron az iskolába kényszeríteni mert előbb mehetnek az akksigyárba.
Van ám ennek előnye is, a rafkós cigányzsírgömb egy géniusz, a szülők egy csomót spórolnak így az uzsonnán, mert nem kell a gyereknek csomagolni.
Szerez magának a kisebbektől, ha megéhezett.
Jól van primitív szarzsákok, megvolt a választási hőbörgés, most már lehet kussolni. 😛
Egyébként hányotoknak van ilyen kicsi gyereke, unokája?
Mert ennyi előadott baromságtól hányni lehet, ha túlettétek magatokat. Itt bizony, tetszik-nem tetszik a büdöslábú pedagőgösök és a szülők a hunyók, nem a Zorbánc.
A halasztás pedig sima ügy, ha érdekli a szülőt, csak közben nem kell az okostelefont baszogatni, hanem oda kell figyelni az ügyre. 🙂 🙂 🙂