Veres intézte. ÚJRA ÉLET KÖLTÖZÖTT A TÜNDÉRKERTBE EGY HÉTVÉGE EREJÉIG – VAJON LESZ FOLYTATÁS?

. A vállalkozói csoport képviselője – akik üzemeltetői és bérlői a területnek – hozzátette, hogy Veres Pál polgármester kérésére szervezték a programokat a gyermeknapi hétvégére.

Elmondta továbbá, hogy egyelőre nem tud nyilatkozni arról, mikor indulnak újra a szolgáltatások, vagyis a korábban a WOW parkban üzemelő étterem és fagylaltozó nyitása, de annyit elárult, a szabadtéri filmvetítések hamarosan visszatérhetnek.

Az idáig vezető útról, és hogy miért szünetelnek már több mint két éve – 2021 őszétől – a szolgáltatások, sokat cikkeztek különböző médiafelületeken. Ahogyan a vállalkozó fogalmazott: többnyire úgy, hogy őt nem kérdezték meg róla.

A bérelt 15 ezer négyzetméteres terület nagy része az önkormányzat tulajdonában van, azonban a vendéglátóipari egység 3500 négyzetméteres saját tulajdonú ingatlanon helyezkedik el. A szerződés az önkormányzattal 2026-ig él, tehát a mai napig is fizetik a bérleti díjat – hangsúlyozta. A terület gondozása rengeteg pénzt emészt fel, amelynek összegét elárulta, de nem kívánta a nyilvánosság elé tárni. Hiszen ahogy mondta, a cél az volt – és ez nem változott –, hogy egy olyan közösségi parkot hozzanak létre a Diósgyőri vár szomszédságában, abban a csodálatos természeti környezetben, amelyet a miskolciak szeretnek és szívesen látogatnak majd.

A terület mellett található a Tavi-forrás, ahonnan a miskolci lakosság harminc százaléka kapja az ivóvizet. Ez azonban körbe van kerítve. A közvetlen környékén lévő ingatlanok védő övezeti besorolással rendelkeznek, de mind magántulajdonban vannak. A környezetvédelmi mérések elvégzése a vízügyi szakhatóság feladata – ez az, ami megállapítja, a Tündérkertben folytatott tevékenység szennyezheti-e az ivóvízbázist. Mivel azonban a terület alatt évtizedekkel ezelőtt feltöltött törmelék található és csak parkként funkcionál, gyakorlatilag ennek igen kicsi az esélye.

A WOW szabadidőpark megálmodója hozzátette, hogy az évtizedekig elhanyagolt, szemetes, lápos, agyagos terület rendbetétele, a vízelvezetés mind az ő tevékenységüknek köszönhető. Építési engedélyt azonban minden híreszteléssel ellentétben nem igényeltek és nem is adható ki erre a területre.

Hosszú távra terveznek

A park létrehozója elmondta, hogy egy hosszútávú – évtizedekre szóló – bérleti szerződés, vagy közhasznú feladatellátási szerződés (mivel gondozzák a területet), illetve a megvásárlás is szóba került már, de a végleges döntés még nem született meg. Eddig pénzt és erőforrást nem kíméltek, sokat áldoztak a projektre és a továbbiakban is terveznek oda beruházásokat, ezért mindenképpen a folytatás lenne ésszerű. Minden, amit időközben oda felépített, vagy telepített – beleértve az egyedileg olaszországi mintára, olasz és magyar mesterek bevonásával gyártott körhintát is –, az ő és társainak nagy álma volt, ahogyan még számos további ötlet is.

Egyébként a WOW elnevezés a vendéglátóipari egységhez kötődik, az a hivatalos, de később a látogatók nevezték el Tündérkertnek, vélhetően a növények és kert szépsége miatt a parkot, így aztán ehhez igazodva kerültek tündéreket ábrázoló szobrok és motívumok a területre – tudtuk meg. Sajnos ezeket a most arra járók nem láthatják, mert egy raktárban pihennek. Azonban a miskolciak már nagyon szeretnék újra teljes pompájában látni a parkot, amelyre a vállalkozó azt mondta, nem elképzelhetetlen akár a közeli jövőben. Mindenesetre sokan várják a folytatást, hiszen meghatározó eleme lett a városnak a Tündérkert nem csak a miskolciak, de a turisztika szempontjából is.