16 milliárd forinttal támogatott volna meg a magyar kormány egy olyan autóipari beruházást, amelyik enélkül is megvalósult volna. Ezért az Európai Bizottság tiltott állami támogatásnak minősítette a tranzakciót és nem engedélyezte.
Tavaly szeptemberben avatták fel Felsőzsolcán a GKN Automotive Hungary Kft. gyárát. Az akkori híradások szerint az autóipari alkatrészeket előállító vállalat a BMW-t, a Mercedes-Benzt, a Suzukit és a Volkswagent fogja kiszolgálni és 1500 új munkahelyet teremt. A brit tulajdonú cég beruházásának bejelentésekor ott volt Szijjártó Péter külügyminiszter is, ez pedig azt jelenti, hogy a magyar állam is támogatást biztosít a cégnek. Szijjártó akkor nem akarta elmondani, hogy mekkora összegről van szó, arra hivatkozással, hogy csak akkor hozzák ezt nyilvánosságra, ha az Európai Bizottság is jóváhagyta az állami támogatást.
Az összeget most megtudhattuk, abból a közleményből, amelyben azonban az Európai Bizottság megtagadta a támogatás engedélyezését.
Az Európai Bizottság arra a következtetésre jutott, hogy az Észak-Magyarországon létesített új autóipari alkatrészgyár megépítéséhez Magyarország által nyújtani tervezett támogatás nincs összhangban az uniós állami támogatási szabályokkal. Ezért Magyarország nem nyújthatja a támogatást
– jelentette ki a brüsszeli testület. Kiderült: Magyarország 43,76 millió euróval, azaz közel 16 milliárd forinttal támogatná meg a brit céget.
Részletes vizsgálata alapján a Bizottság arra a következtetésre jutott, hogy Magyarország nem bizonyította, hogy a támogatásnak mérvadó szerepe volt a kedvezményezett azon döntésében, hogy beruházását Magyarországon valósítsa meg. Vagyis: a felsőzsolcai építkezés a magyar adóforintok nélkül is megtörtént volna, ennek ellenkezőjét a magyar kormány nem tudta bebizonyítani. Pedig a szeptemberi avató ünnepségen Szijjártó még azt mondta, hogy
A beruházásért erős nemzetközi verseny volt, amelyet Magyarország nyert meg.
A brüsszeli indokolásban az szerepel, hogy mivel az állami támogatásnak nem volt valódi „ösztönző hatása”, és nem ösztönözte ténylegesen a GKN Automotive Hungary Kft.-t arra, hogy Észak-Magyarország régióban ruházzon be, a támogatás összeegyeztethetetlen az uniós állami támogatási szabályokkal, “ezért Magyarország nem nyújthatja a támogatást”.
Részletes vizsgálatunk feltárta, hogy a Magyarország által a GKN Automotive Hungary Kft. számára nyújtani tervezett támogatás nincs összhangban az uniós állami támogatási szabályokkal, mivel egy olyan tevékenység költségeit támogatná, amelyet a vállalat mindenesetre Magyarországon végzett volna.
– fogalmazta meg ugyanezt kicsit másképpen Margrethe Vestager, a versenypolitikáért felelős ügyvezető alelnök.
helyes
A Debrecenben épülő külföldi gyáraknak mennyit adott eddig?
Amennyit kértek, csak jöjjenek.
belőle élsz
nem is a pénzügy-jogász Dobrev tanácsadói teljesítményéből. ????
Főleg ha külföldieket foglalkoztatnak éhbérért a hasznot pedig kiviszik.
https://www.facebook.com/somogyiandrasofficial/videos/843303550698627
Somogy kell az ötödik kétharmadhoz! Abba ne hagyja!
Állatkitömő kell!
aki látott már vizilovat
Majd Mészáros, Böllér, Hentes megveszi a céget. Az Eu-ban a magántulajdon szent. A régi és új hazát kiárusítók meg lölözhetneknek egy jót, tapsikolhatnak az EU demokratikus versenyszabályzatának, de kuss lesz. A profit az országban marad
de rühöskénél és az elléseinél
attól még a te hülyén született unokáid éhenhalnak majd mielőtt elvisz őket a vérhas
de megérdemlik majd a hülye nagyapjuk miatt
Tévedsz kicsi zigótácska, nem marad! A ner elit svájci bankszámláin landol! Abból ez az ország nem húz hasznot csak a fideszes söpredék!
Amennyit kértek, csak jöjjenek.
belőle élsz
nem is a pénzügy-jogász Dobrev tanácsadói teljesítményéből. ????
TISZTA CIKI . . .
Nem baj, majd a szőke ciklon belenyúl a családi malacperselybe, és kipótolja a hiányzó összeget…
Puff, oda az alkotmányos költség.
Hiába lépett közbe Brüsszel, a kormány mindenképpen ingyen pénzt akar adni egy brit autóalkatrész-gyártónak
Az odaígért 17 milliárd forintos állami támogatás nélkül is megvalósult volna a GKN Automotive felsőzsolcai üzeme, az uniós szabályok alapján így a támogatást nem lehet odaadni. A magyar kormány csak azért is támogatni akarja a brit vállalatot.
Már megvan annak a 17 milliárdnak a helye. Most ne izéljen már a Bizottság, hogy segget csináljon a miniszterelnö kúr a szájából.
1. Hetedik cikkely szerinti eljárás Magyarország ellen.
2. Elúszott norvég alap.
3. Befagyasztott uniós források.
4. Az USA vízummentesség szigorítása.
5. Megszűnt a kettős adóztatást kizáró egyezmény az USA-val, Magyarország második legnagyobb befektetőjével szemben.
6. Soha nem látott nagyságú költségvetési hiány.
7. A térség legnagyobb inflációja.
8. Hatalmas összegű kamatkiadások.
9. Közel kétezer milliárdos jegybanki veszteség.
10. Soha meg nem térülő kínai vasút beruházások kínai hitelből.
11. Állami támogatásból létrehozott veszteséges fegyvergyártó cégek.
12. Államilag támogatott napelem gyártás becsődölőse.
13. Állami pénzen elindított és meg nem épült oltóanyaggyár.
14. Szinte alig működő egészségügy.
15. Napi 200 milliós uniós bírság.
16. Végtelen sokáig lehetne sorolni, de eluntam.