A mai nappal elkezdődik a labdarúgó EB csoportkörének utolsó fordulója. Az A csoportban szereplő magyar válogatott sorsa így már akár a mai napon eldőlhet. Mivel ez az utolsó meccsnap a csoportban, így a Magyarország-Skócia és a Németország-Svájc mérkőzést azonos időben, este 9 órakor játszák majd.
A mai napon eldőlhet, hogy van-e még esélye a magyaroknak a továbbjutásra. Mint az ismert, az EB első mérkőzésén csalódáskeltő játékkal 3:1-es vereséget szenvedett a csapat Svájc ellen. A csoportkör második fordulójában a házigazda németek ellen javíthatott a válogatott. Ugyan a játék képe jelentős javulást mutatott az első mérkőzéshez képest, ezt nem sikerült gólra és pontokra váltani. Így két mérkőzést követően a magyarok a csoport utolsó helyén állnak 0 ponttal és mínusz 4-es gólkülönbséggel.
Az utolsó mérkőzésünket a Skócia ellen játszuk majd és a korábbi két válogatotthoz viszonyítva egyszerűbb dolga lehet a magyaroknak. A továbbjutás esélyéhez azonban mindenképpen győzelemre van szükség és még akkor sem csak rajtunk múlik, hogy ott lesz-e a csapat a legjobb 16 között. Ennek oka, hogy az EB-n minden csoportban az első 2 helyezett a biztos továbbjutó, ezen felül a 6-ból a 4 legjobb harmadik helyezett is a következő szakaszba jut.
A legjobb harmadik helyezettek meghatározása szempontjából az elsődleges szempont a csapatok pontszáma, ezután pedig a gólkülönbség határozza meg a sorrendet. Éppen ezért nemcsak az lenne fontos, hogy a magyar válogatott legyőzze Skóciát, de lehetőség szerint ezt minél nagyobb különbséggel kellene megtennie ahhoz, hogy javítsa a továbbjutási esélyeit.
Abban az esetben, ha a magyaroknak nem sikerül legyőzniük Skóciát, biztosan a csoport utolsó helyén búcsúznak a tornától.
Bocsáat, de mi a többes szám első személy? Tisztességes magyar embernek semmi köze a focista csürhéhez.
„Érik a fostos szilva” kijelentéssel posztolt Nagy István vasárnap Facebookra.
Szuverenisták néven alakul új EP-frakció, de a Fideszt nem veszik be
He?
afd, diana sosoaca, konföderáció, mi gatyánk Talán mert nem lopnak el mindent, mint a fidesz, meg ők olyanok amilyenek, de nemcsak pillanatnyilag, szélkakasként.
A legrohadékabb szélsőjobbos férgeknek sem kell már a fidesz sehol
Az árulókat használják ha kell, de megvetik.
„A kommentelést ezen a poszton letiltom -nem látom értelmét. Akiben van egy szemernyi tisztesség, nem dumál, hanem eltölt egy kis időt az IMF interaktív oldalával, és megnézi magának mikor hozott Románia és Szlovákia sokat Magyarországon gazdaságilag.
A két legmegdöbbentőbb évet ki is tettem ide.
Nem vagyok közgazdász. De az elmúlt pár napban rászántam az időt, hogy megnézzem, mi történt. A magyar gazdaság katasztrófájának évei, 2006, és fokozottan 2007 és 2008, de 2004-ben is vert Románia 5%-ot Magyarországra. Ez nem a válság, az azelőtti évekről van szó, nem lehet a válságra fogni.
Nem szerintem. Az IMF szerint. Itt ezen nem lesz több vita, ez nem véleményes.
2010 óta nem történt ilyen katasztrófa, egyszer sem. Szlovákia lemaradt tőlünk, Románia felzárkózott, de nem olyen elképesztő mértékben, mint az említett négy évben.
Emberek, 2007-ben a magyar gazdaság stagnált, Románia 7%-ot, Szlovákia több mint 10-et hozott rajtunk!
Szóval hagyjuk a hazugságokat, azok szórták el az ország előnyét, akik ma a leszakadást szajkózzák.
Csoda nem történt 2010 óta, legfeljebb az, hogy túléltük őket. Magyarország nem szárnyal, de nem is alulteljesítő.
Az oldal linkje kommentben.”
Amúgy, ha tovább jutnánk, az miért lenne jó? még pár alázásra élvezhetne o1g?
„Üzenem az összes károgó magyarellenes „honfitársamnak” hogy ez az a bizonyos szív, amivel labdarúgó válogatott tagjai rendelkeznek. Most ne merjetek semmit írni kommentben, mert nem vagytok rá méltók. Pakoljátok össze az összes negatív gondolatokat a ruhátokkal együtt és takarodjatok ebből az országból, lehetőleg minél messzebbre. Nem érdemlitek még, hogy ennek a csodálatos országnak az állampolgárai legyetek! Mindenkinek jobb lesz így! Köszönöm!”
Zsák szár az amit te szívnek hazudsz álmagyar patkány
ha te mondod galíciai ómigráns
Takarodj Moszkvába, féreg
1990 -ben mikor sorban öngyilkosok lettek a gyűlölt ruszkiimádó bolsik, munkásőrök, besúgók, ávós pribékek, és egyéb hazaárulók, akkor nem gondoltam, hogy a trágyadomb egyszer ismét életre kel, és itt uszít a velük a Kreml.
Mondd bátran szemébe az Apró-klánnak. Piroska is ott serdült fel.
Baráti vacsora egy moszkvai ukrán étteremben
Ez utóbbi találkozóról még a Népszabadság számolt be a 2009. november 25-i számában.
Egy fotóval illusztrálták, ahogyan kedélyesen beszélget a fehér asztal mellett Gyurcsány Ferenc, Dobrev Klára, Vlagyimir Putyin és Ljudmilla Putyina. A találkozó egy moszkvai ukrán étteremben zajlott, és a tudósítás szerint két órán át tartott.
Gyurcsány akkor a lapnak úgy fogalmazott: „Az állam- és kormányfők egy részével olyan közvetlen, emberi kapcsolatom alakult ki, amely túlmutat a korrekt politikai partnerségen.” Hozzáfűzte: szerinte utódja, Bajnai Gordon kormánya jól él a magyar–orosz kapcsolatok elmúlt hét évben szerzett értékes politikai örökségével.
Ezután Gyurcsány geopolitika fejtegetésbe bocsátkozott, mondván, hogy „ma a világ Európán kívüli három hatalmi központja az Egyesült Államok, Oroszország és Kína. Magyarország számára a szövetséges és barát az Egyesült Államok, de Oroszországgal és Kínával is szoros partneri kapcsolatot kell kiépíteni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet velük, mert ez Magyarország érdeke.”
A Népszabadság megjegyezte, az kevéssé megszokott, hogy a posztjukról távozott politikusokkal folytatott találkozóról készült fénykép felkerüljön az orosz kormányfő hivatalos honlapjára, ahogy ez most Gyurcsány Ferenc és felesége esetében történt. A lap szerint érdeklődést váltott ki, hogy a vacsorán jelen volt az orosz kormányfő felesége, Ljudmilla Putyina, akinek „részvétele összefügghet azzal, hogy személyes ismeretség fűzi Dobrev Klárához, aki korábban egy gyerekkönyvtárakkal foglalkozó, Putyina védnökségével megrendezett kiállításon is a meghívottak között volt”.”
Látom, csak nem fér a mogyorónyi agyadba, hogy Putyinnal jó viszonyban lenni teljesen mást jelentett Gyurcsány (és Bajnai) kormányzásának idején, és teljesen mást jelent ma.
„2009-ben Oroszország teljesen más szerepet töltött be a világban, és a vezetője is teljesen más, a mainál sokkal nagyobb elismertségnek örvendett. Putyin ekkor az ország miniszterelnöke volt, hiszen az orosz alkotmány szerint nem lehetett harmadszor is elnök. (Ezt a szabályt Putyin akkor még csak megkerülte, ami legfeljebb csak egy nem túl elegáns lépés volt, azóta viszont már teljesen el is töröltette.) Oroszország 2009-ben a NATO felé közeledett, azzal a szándékkal, hogy idővel maga is taggá váljon.
Az ország elismertsége nemzetközi súlyának megfelelő volt, vagyis a nyugati államférfiak időről időre látogatást tettek Moszkvában, és Putyin is szívesen látott vendég volt nyugaton. Oroszország 2009-re megnyitotta kapuit a nyugati cégek előtt, amelyek igyekeztek megragadni az ott kínálkozó üzleti lehetőségeket. Vagyis 2009-ben együtt vacsorázni Putyinnal (és feleségével) teljesen elfogadott dolog volt, egy ilyen vacsora pedig egyértelműen Magyarország érdekeit (is) szolgálta, tehát az aktuális miniszterelnök okkal-joggal volt büszke az eseményre.
Mára mindez gyökeresen megváltozott. Oroszország a Krím 2014-es annektálásával nemzetközi szinten sok barátot vesztett, amihez az is erősen hozzájárult, hogy Putyin évek szorgos munkájával fokozatosan megállította, majd visszafordította az ország demokratizálódását. Oroszország egyre jobban kezdett hasonlítani egy diktatúrára, ami természetszerűleg együtt járt a nyugattól való eltávolodással is. Értelemszerűen ez azzal is járt, hogy a demokratikus országok vezetői egyre ritkábban látogattak Moszkvába, és Putyin is inkább csak a nagy nemzetközi rendezvényekre kapott meghívót, vagyis a kétoldalú találkozók megritkultak.
Ukrajna megtámadásával Oroszország nemzetközi megítélése még tovább romlott, mára világszerte gyakorlatilag néhány antidemokratikus berendezkedésű támogatója maradt, no meg persze néhány olyan partnere, aki a zavarosban halászásban jó üzleti lehetőséget látva nyíltan vagy fedetten kereskedik az országgal. Hivatalos államfői találkozók is leginkább csak ezen államok vezetőivel képzelhetőek el, és többnyire csak Moszkvában, hiszen Putyin mozgását a világban erősen behatárolja, hogy ma már nemzetközi elfogatóparancs van érvényben vele szemben.
Ez a baráti vacsora egy moszkvai ukrán étteremben tehát ma már nem nagyon képzelhető el. Ugyanakkor az a még mindig meglehetősen közelinek nevezhető diplomáciai kapcsolat, amelyre az orosz és a magyar fél találkozóinak gyakoriságából következtethetünk, finoman szólva is furcsa egy olyan állam esetén, amelyik tagja a NATO-nak és az EU-nak. Egy ilyen helyzetben kimondott és kimondatlan politikai gesztusokkal kiállni Oroszország mellett (gyakran a saját szövetségeseinkkel szemben!) jó eséllyel nemcsak bűn, de politikai hiba is, amely akár évtizedeken keresztül befolyásolhatja negatívan hazánk jövőjét.”
Hogy lefordítsam a fentieket egy általad talán érthető nyelvre: 2009-ben teljesen oké volt Putyinnal vacsorázni, ma viszont már erősen gáz az egyik utolsó csatlósának lenni. Remélem, ennyit még a te mogyorónyi agyad is képes felfogni!