Tisztelt Szerkesztők!
Miért nem ezt csináljuk és takarjuk be az aszfaltot a termőföldek helyett???
olvasó
Tisztelt Szerkesztők!
Miért nem ezt csináljuk és takarjuk be az aszfaltot a termőföldek helyett???
olvasó
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
AZÉRT, MERT A SAJÁT FÖLDEMEN TÖBB HASZNOM VAN BELŐLE, MINT AZ ÖNKORMÁNYZATÉN VAGY AZ ÁLLAMÉN.
ITT A NAGY GAZDASÁGZŐDÍTÉS, ÁLLAM BÁCSI SZÓLJON NAGY HÍZOTTLIBA MÁRTON ÜZEMANYAGÁRNYESŐ ÉS ÉLÉNKÍTŐ MINISZTERNEK DURÁLJA NEKI MAGÁT, OSZT HAJRÁ, LEHET LEFEDNI A PARKOLÓKAT, A KOSSUTH -TERET , A HŐSOK TERÉT, A KÁRMELITA KOLOSTORT, PAKS 2-ŐT, A DUNÁT VAGY AKÁR AZ AUTÓPÁLYÁKAT IS . . .
oszt mennyiért adod amin termeled az eu támogatást?
fizeted te rendesen a TESCO polcpénzt?
” Weiss példákon keresztül illusztrálja a ma már széles körben ismert tényt, hogy a KAP olyan dúsgazdag földtulajdonosoknak ad számukra egyáltalán nem nélkülözhetetlen támogatásokat, mint Wolfgang Porsche (sportautó), Dietrich Mateschitz (feltaláló, Red Bull), Julius Meinl (bankcsoport). Weiss adatai szerint 2008-ban 2,2 milliárd euro agrártámogatást osztottak szét Ausztriában. Ebből 1,3 milliárd jött Brüsszelből, a többi osztrák társfinanszírozás, de nettó értelemben a teljes összeget az osztrák adófizetők adták össze, hiszen Ausztria nettó befizető a közösségi költségvetésbe. A világszerte ismert kis osztrák hegyi gazdálkodók ennek a pénznek csak az ötödét kapták meg. A többit elvitték a nagygazdák, a szupergazdagok, az arisztokrata nagybirtokosok, politikusok, köztisztviselők és családjaik… Azaz a teljes folyamatot tekintve a KAP Ausztriában egy hihetetlen mértékű pénzügyi transzfer a szegényektől a gazdagok felé.
Szintén jelentős jövedelmet húz a KAP-ból Ausztriában a Rauch nevű gyümölcslé gyártó Weiss szerint. 2008-ban a lista tetején állt, 10 millió eurónyi agrártámogatással, ami több mint Voralberg tartomány összes kistermelőjének juttatása összesítve. (Weiss megemlíti, hogy a Rauch Magyarországon is hozzájut KAP-os támogatásokhoz.) A tulajdonos Rauch család közben a 300-400 millióra becsült magánvagyonát adóelkerülési okokból magánalapítványokban tartja.
A Sandoz nevű gyógyszeripari cég, a 2007-ben 5,5 milliárd eurós profitot termelő Novartis világcég egyik leányvállalata 2008-ban 350 000 eurónyi agrártámogatást kapott Ausztriában. A Hofer nevű diszkontszupermarket hálózat 140 000 eurónyi támogatást kapott, miközben maga szűkíti a kisgazdálkodók megélhetését azáltal, hogy lefelé nyomja beszerzési árait. Szintén kap támogatást a Kraft Foods, a Haribo, vagy a kevésbé ismert holland Nidera cég.
Külön foglalkozik Weiss a Raifeissen csoporttal, amely Ausztria legnagyobb holdingja. Az egykori mezőgazdasági szövetkezet ma már a bankszektortól a biztosítási szektoron át az élelmiszeriparig sok területen érdekelt. Weiss magyarázata szerint miközben ma már gyakorlatilag bankként működik, közben élvezi korábbi agrárszövetkezeti státuszát. Többek között ezért lehetséges az, hogy a Raiffeisen bank Ausztriában 2006 és 2008 között 1,9 milliárd eurós jövedelme után mindösszesen 19 millió euró adót fizetett. Ez egyetlen százalék, miközben az osztrák társasági nyereségadó 25%. (Az élesen kritizált Raifeissen csoport nem reagált a könyvre. Az osztrák média nagy része is agyonhalgatta a céggel kapcsolatos állításokat, nagyobb port érdekes módon a német sajtóban kavart! A könyv többi részét az osztrák sajtó is ízekre szedte – kivéve a Kronen Zeitung. Talán mert annak tulajdonosa is 130 000 euró agrártámogatásban részesül évente.)”
Ha a kiszes gajdics ottó féle szabadfold.hu megírta akkor csak igaz lehet…
MUHAHAHA
„Babarczy Eszter: Nem hiszek az ostoba Fidesz-szavazó mítoszában
VÉLEMÉNY
ÉLETMÓD
2024. július 3. – 12:57”